Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Меморандум про співпрацю: синергія в дії

Автор: Юля Манукян/ІРЦ «Правовий простір»

У Херсонському офісі Мережі правового розвитку 13 червня відбулася дійсно історична подія: керівники Інформаційного ресурсного центру «Правовий простір» та Громадського центру «Нова генерація» підписали Меморандум про співпрацю між організаціями.

Меморандум підписали директорка  ІРЦ «Правовий простір», голова Правління Мережі правового розвитку Наталя Бімбірайте (на фото луворуч) і виконавча директорка ГО «Громадський центр «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна.

Ідея підсилити діяльність обох організацій виникла не на порожньому місці. «Нова генерація» щільно працює з ОТГ Херсонської області, має величезний досвід з підтримки територіальних громад на їхньому шляху до зміцнення своєї спроможності, активно працюючи у сфері інформаційно-просвітницької діяльності та адвокації. Але щодо консультацій з правових питань (а їх в ОТГ у зв’язку з процесами децентралізації стає все більше), організаціям доводиться «аутсорсити» фахівців. В даному випадку це юристи Херсонського Офісу при ІРЦ «Правовий простір». Адже не всі ОТГ мають постійно працюючих юристів, та й не кожен зголоситься їхати іноді досить далеко задля поодиноких консультувань.

А проблеми бувають процедурно складні і нагальні. Так, до «Нової генерації» звернулися представники однієї з місцевих громад із питанням: «Чи обов’язково статут громади проводити за процедурою прийняття регуляторного документу або можна його прийняти на сесії міськради?» Аби надати людям фахову та вичерпну інформацію, «Нова генерація» перенаправила запит громади юристу Офісу Мережі при ІРЦ «Правовий Простір» Сергію Плахотнюку, який надав людям докладні роз’яснення*.

Оскільки ситуація з перенаправленням набула системного характеру, логічно було нарешті закріпити взаємовигідну та ефективну колаборацію на офіційному рівні – підписати Меморандум про співпрацю і таким чином синергувати енергію та досвід обох організацій заради спільної мети. Тим більше, що одним із пріоритетних напрямків діяльності Мережі правового розвитку є саме експертно-правова підтримка громад.

*Консультація юриста «Як прийняти статут територіальної громади: порядок та процедура» – тут.

 Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги у Херсоні:
пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради, перший поверх).
Графік роботи юристів: понеділок – четвер з 9.00 до 16.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.
Попередньо записатися на прийом можна за телефоном (099) 468 38 48

P.S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Енергія змін: правовий вимір».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×