Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа підготувалась до моніторингу своїх регіональних офісів

У жовтні Мережа правового розвитку (МПР) розпочинає моніторинг своїх регіональних офісів. Він буде спрямований на отримання точної об’єктивної інформації про рівень організаційного розвитку регіональних організацій. Ці дані будуть використані для планування подальшого розвитку Мережі.

Задля успішної організації моніторингу, МПР провела фасилітовану зустріч “Моніторинг організацій-членів Мережі правового розвитку 2018: підготовка та проведення”. У ній взяли участь члени Правління та Виконавчої дирекції МПР, регіональні координатори і незалежні експерти, які будуть його здійснювати. Фасилітатором зустрічі була Оксана Косенко, спеціаліст із організаційного розвитку організацій громадянського суспільства Програми розвитку ООН (ПРООН). У заході також взяла участь менеджер проектів Української фундації правової допомоги Шейлат Афолабі.

На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулась Людмила Савченко, менеджерка з організаційного розвитку МПР.

На фото: Людмила Савченко, менеджерка з організаційного розвитку МПР

Учасники переглянули відеоролик з привітанням виконавчого директора Мережі Євгена Полтенка. Він особисто не брав участь у зустрічі, оскільки перебував у Нью-Йорку, США. Там він відвідав захід, присвячений 10-річчю Комісії ООН з посилення правових можливостей бідних, а також міжнародний семінар з питань зміцнення доступу до правосуддя.

“Мережа правового розвитку має стати відповідальною, відкритою, підзвітною і прозорою інституцією,– зазначив Євген Полтенко у відеозверненні.- І саме це бачення ми разом з вами втілюємо, проводячи незалежний моніторинг діяльності наших членських організацій. Я впевнений, що цей досі безпрецедентний для України процес стане нашою спільною професійною гордістю та досягненням.”

Після знайомства учасників спеціаліст із організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН Оксана Косенко виступила з презентацією. Вона пояснила особливості та принципи організаційного розвитку.

На фото: Оксана Косенко, спеціаліст із організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН

Учасники детально обговорили різні питання використання інструменту моніторингу членів МПР, який буде використовуватись під час оцінки діяльності офісів спілки. Вони також розглянули результати минулорічних моніторингових візитів, які можуть бути корисними для визначення змін у рівні розвитку регіональних представництв Мережі.

Під час зустрічі піднімались організаційні питання проведення моніторингу. Учасники ознайомились зі складом моніторингових груп, з’ясували розподіл завдань їхніх членів.

У рамках заходу був затверджений графік проведення візитів, подання звітів та складання планів організаційного розвитку. Учасники обговорили логістику моніторингу.

Вони також детально розглянули алгоритм здійснення моніторингових візитів. Зокрема, присутні уточнили, як будуть проводитись співбесіди зі співробітниками офісів, організовуватись фокус-груп з партнерами та представниками органів місцевого самоврядування. Крім цього, вони розглянули різні аспекти підготовки документації.

Захід відбувся 27-28 вересня 2018.

На фото учасники заходу справа наліво: Ростислав Лукач, член Української асоціації оцінювання; Людмила Савченко, менеджерка з організаційного розвитку МПР; Вікторія Ільчишена, координатор Західного регіону МПР; Елла Петренко, координаторка Південного регіону МПР; Анастасія Рева, програмний асистент МПР; Анастасія Тароянц, Український інститут політики громадського здоров’я; Сергій Калабін, директор Одеського обласного агентства реконструкції та розвитку; Віталій Бабика, член Правління МПР; Роман Лихачов, координатор Східного регіону МПР; Сергій Кошель, член Правління МПР; Назар Лосюк, Українська Гельсінська спілка з прав людини

Оксана Косенко, спеціаліст із організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН: “Особливість цьогорічного моніторингу офісів МПР полягає у тому, що він буде поєднувати власне моніторинг із елементами оцінки організаційного розвитку. До моніторингових команд в цьому році долучаться незалежні фахівці із організаційного розвитку, що надасть змогу більш об’єктивно оцінити ситуацію на місцях. Експерти також нададуть свої рекомендації та будуть супроводжувати організації у створенні індивідуальних планів розвитку.”

На фото: Оксана Косенко, спеціаліст із організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН

Ростислав Лукач, член Української асоціації оцінювання, ГО “Ротарі-клуб “Київ-центр”: “Під час моніторингу буде застосовуватись спеціальний інструмент, розроблений саме для цього моніторингу. Як член Української асоціації оцінювання, я зустрічав кілька інструментів. Бачу, що різні проекти чи грантові організації використовують якісь власні розробки, тому мені з професійної точки зору цікаво подивитись, як це питання вирішується тут. Команда експертів дуже кваліфікована, у такій команді цікаво працювати. І сподіваюсь, що оцінка допоможе організаціям вийти на новий рівень.”

На фото: Ростислав Лукач, незалежний експерт, член Української асоціації оцінювання, ГО “Ротарі-клуб “Київ-центр”

Віталій Бабика, член Правління МПР, керівник Дворічанського офісу МПР: “Основний меседж моніторингу буде походити не від учасників самої Мережі, а від залучених експертів. А ми, члени Мережі, маємо допомогти їм увійти в курс справ, відповісти, якщо будуть якісь питання. Десь, можливо, буде потрібно допомогти незалежним фахівцям зрозуміти той чи інший індикатор, який застосовується, пояснити, чому він застосовується. Тобто значною мірою моніторинг стане зовнішньою оцінкою нас як членів Мережі.”

На фото: Віталій Бабика, член Правління МПР
На фото: Анастасія Тароянц, незалежний експерт, Український інститут політики громадського здоров’я
На фото: Вікторія Ільчишена, координатор Західного регіону МПР
На фото: Анастасія Рева, програмний асистент МПР
На фото: Елла Петренко, координатор Південного регіону МПР
На фото: Марина Лисич, координатор Центрального регіону МПР
На фото: Назар Лосюк, незалежний експерт, Українська Гельсінська спілка з прав людини
На фото: Роман Лихачов, координатор Східного регіону МПР
На фото: Сергій Калабін, незалежний експерт, директор Одеського обласного агентства реконструкції та розвитку
На фото: Сергій Кошель, член Правління МПР
На фото: Шейлат Афолабі, менеджер проектів Української фундації правової допомоги

 

 

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×