Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку закликає Верховну Раду України доопрацювати законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

6 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України проект закону №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».  Законопроект визначений Президентом України як невідкладний.

Проект містить положення, спрямовані на підвищення ефективності здійснення правосуддя. У той же час, він включає пропозиції, впровадження яких може призвести до негативних наслідків: погіршення можливостей адвокатів вести професійну діяльність, обмеження незалежності адвокатури.

Зокрема, серед положень законопроекту, які несуть ризики, є виключення з тексту профільного закону поняття «конфлікт інтересів», запровадження відповідальності за зловживання правом на адвокатський запит тощо.

Законопроект передбачає спрощення процедури повідомлення про підозру особам зі статусом спеціального суб’єкта. Наслідком цього може стати активізація переслідування адвокатів за їхню правову позицію.

До негативних результатів може призвести і положення про заборону адвокатської діяльності у разі укладення трудового договору (за виключенням наукової, викладацької чи творчої діяльності). Це, серед іншого, унеможливлює співпрацю адвокатів з правозахисними організаціями.

При цьому, згідно з законопроектом, адвокатська діяльність може суміщатись з посадою в господарському товаристві, з державною службою та службою в органах місцевого самоврядування. Це може призвести до недотримання принципу незалежності адвокатської діяльності.

У зв’язку з вище викладеним, Мережа правового розвитку звертається до Верховної Ради України із закликом не приймати законопроект №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у його теперішньому вигляді, оскільки документ потребує серйозного доопрацювання.

Мережа правового розвитку готова надати свою експертну допомогу у вдосконаленні законопроекту.

 

Наталя Бімбірайте

Голова Правління Громадської спілки «Мережа правового розвитку»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×