facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Монітори Мережі та УГСПЛ вивчають дотримання прав людини органами місцевого самоврядування

Дата публікації: 20.07.2018

Експерти Мережі правового розвитку (МПР) та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) продовжують громадський моніторинг органів місцевого самоврядування у трьох регіонах України щодо дотримання ними прав людини.

Монітори збирають інформацію про діяльність місцевої влади шляхом вивчення веб-сайтів органів місцевого самоврядування (ОМС), зустрічей з чиновниками та керівниками територіальних громад в Івано-Франківській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

На фото: експерти МПР Андрій Малетин (ліворуч) та Ярослав Васютин (праворуч) проводять моніторинг Болехівської міської ради (Івано-Франківська область)

Під час зустрічей обговорюються робочі питання проведення моніторингу та отримання моніторами потрібної інформації.

Крім цього, монітори продовжують збирати та аналізувати дані щодо місцевої судової практики з точки зору дотримання ОМС прав людини. З цією метою, зокрема, вони визначають основні причини звернення мешканців і громад до суду.

Також громадські монітори вивчають найкращі практики виконання місцевих політик і програм з позиції дотримання прав людини і потреб вразливих верст населення. Вони досліджують, як забезпечується участь громадян в ухваленні рішень щодо місцевої політики та яким чином механізми захисту прав людини використовуються в діяльності місцевої влади.

– Громадський моніторинг дотримання прав людини в діяльності органів місцевого самоуправління здійснюється з використанням інструменту «Місцевий індекс прав людини»,- розповідає експерт проекту Вікторія Ільчишена.- Його проведення  дозволило виявити ряд порушень прав людини в повсякденній діяльності ОМС. Це є надзвичайно важливим для розробки рішень, покликаних усунути «слабкі місця» в цій галузі, що мають системний характер. У рамках проекту проводиться моніторинг ОМС різних рівнів: невеликих об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення та міст-мільйонників.

На фото: робоча зустріч монітора Мережі Анастасії Площинської (ліворуч) та експерта Вікторії Ільчишеної (праворуч) з міським головою Хмельницького Олександром Симчишином

За результатами проведеної роботи, передбачається публікація ТОП-10 кращих практик та ТОП-10 порушень прав людини органами місцевого самоврядування.

Для максимально об’єктивного відображення ситуації у громадах, монітори проводять експерименти в школах, центрах надання адміністративних послуг, управліннях праці та соціального захисту населення, дитячих садках і лікарнях.

– Експеримент – вивчення ситуації «в полі», саме в тому місці, де надають послуги,- пояснює експерт проекту Наталія Кулікова. – Він надає можливість дізнатися, як надаються послуги, чи відповідають вони передбаченим законодавством стандартам, і визначити, які є проблеми в наданні цих послуг. Тобто це виявлення поточної ситуації, а також думки отримувачів послуг, які цими послугами скористались.

На фото: експерт проекту Наталія Кулікова (ліворуч) та монітор Ірина Бірюк (праворуч) під час робочої зустрічі з першим заступником голови Носівської ОТГ Олександром Яловським (Чернігівська область)

Монітори Мережі вже здійснили експерименти у Долині, Болехові та Витвицях (Івано-Франківської області), у Центрі надання адміністративних послуг Кам’янець-Подільської райдержадміністрації (Хмельницької області), а також у закладах Чернігівської області: у Чернігові, Михайло-Коцюбинському та Носівці.

На фото: Оксана Осарчук, менеджер з організаційного розвитку та комунікацій ГО “Подільська правова ліга” (Хмельницький офіс МПР), під час експерименту у Хмельницькій міській лікарні

За результатами проведеної роботи експерти підготують та опублікують детальні звіти, які будуть доступними для громадськості на порталі Національного індексу прав людини (http://hro.org.ua/). А зазначені у звітах рекомендації допоможуть місцевій владі та небайдужим мешканцям спільно працювати над вирішенням виявлених місцевих проблем.

Вказана діяльність ведеться Мережею правового розвитку у рамках грантового проекту «Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування: партнерство у реалізації прав людини», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×