facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Можливості щорічного моніторингу діяльності організацій Мережі правового розвитку

Дата публікації: 18.11.2021

Авторка: Галина Колесник, менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку.

До кінця року організації, які входять до складу Мережі правового розвитку, визначають рівень організаційного розвитку.  Оцінювання відбувається за дев’ятьма напрямками, що містять  97 індикаторів. Це не лише підтвердження відповідності стандартам Мережі та діагностика рівня організаційного розвитку, а й хороша можливість для кожної організації підтвердити свою спроможність розпоряджатися ресурсами або отримати підтримку для подальшого розвитку. 

Про один із таких прикладів розповідає виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська:

«Ми увійшли до Мережі у 2015 році. Щорічно проходимо моніторинг. Нещодавно його результати нам дуже знадобилися. Готували проєктну пропозицію і виявилося, що там також потрібно підтвердити рівень нашого організаційного розвитку. Це не склало проблем, оскільки маємо результати моніторингу від Мережі.

Це насправді дуже хороша перевага для членських організацій, оскільки є додатковим підтвердженням організаційної спроможності під час співпраці із донорами. Знаю, що інші організації спеціально шукають можливості, наприклад, гранти для організаційного розвитку, щоб провести оцінку своєї діяльності. В умовах деяких грантових пропозицій зустрічала навіть надання додаткового фінансування сумою близько 1000 дол. на оплату послуг експерта. А ми вже все це маємо».

Чому ж результатам моніторингу можна довіряти?

Оцінювання організаційної спроможності Мережа правового розвитку проводить із 2016 року. Відтоді методологія зазнала суттєвих змін – анкету самооцінки замінили інструментом оцінювання організаційного потенціалу та почали залучати незалежних експертів.

На фото: Менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку Ірина Чайка. Фото: Катерина Клочко.

«Нам дуже важливо, щоб організації Мережі були спроможними. У цьому допомагає моніторингове дослідження. Щороку ми удосконалюємо процедуру проведення моніторингу, роблячи її більш ефективною. З останнього – відмовилися від візиту моніторингових груп до офісів організацій, замінивши їх на онлайн-зустрічі. Це вимушена адаптація під пандемійні реалії, яка, втім, на практиці виявилася життєздатною та ощадливою альтернативою для очних візитів. Отож практикуємо і надалі», – зазначає менеджерка з оргрозвитку Ірина Чайка.

На фото: Експертка з організаційного розвитку Ольга Лопушанська. Фото: сторінка Ольги Лопушанської на Facebook .

«Інструментарій Мережі правового розвитку є комплексним і достатньо детальним. Він враховує основні аспекти для формування уявлення про поточну діяльність організацій – їхні ресурси, управлінську структуру, ефективність комунікацій, експертність,спроможність виконувати взяті зобов’язання, тощо. Відчувається, що багаторічне проведення моніторингу дозволило виокремити найвагоміші показники для якісного оцінювання розвитку організацій і надання відповідних рекомендацій. 

Крім того, значною перевагою є залучення незалежної експертизи, оскільки це забезпечує більш об’єктивне оцінювання рівня організаційного розвитку і відкриває можливості побачити саме те, на що, можливо, організації не звертали уваги під час самооцінки», – зауважує одна з чотирьох експертів з організаційного розвитку, які цьогоріч проводять моніторинг, Ольга Лопушанська.

На фото: Керівниця ГО «Стратегії та технології ефективного партнерства» (СТЕП) із Запоріжжя Катерина Мальцева. Фото: Катерина Клочко.

П’ять членських організацій, які нещодавно, в березні 2021 року, приєдналися до Мережі правового розвитку, будуть проходити моніторинг вперше. Деякі з них вже мали такий досвід раніше. Керівниця ГО «Стратегії та технології ефективного партнерства» (СТЕП) із Запоріжжя Катерина Мальцева розповідає, що у 2019 році GIZ надала організації підтримку на оцінку її організаційної спроможності. Тоді СТЕП отримав рекомендації від залучених експертів та розробив внутрішні політики та стратегії: «Це дуже допомогло нам у майбутньому, у фандрейзинговій діяльності. Ми і самі щороку переглядаємо Стратегію: чого вдалось досягнути, над чим ще треба попрацювати, а оцінка організаційного потенціалу від Мережі правового розвитку – додаткова експертиза того, що можна ще покращити».

Довідково: моніторинг рівня організаційної спроможності організацій-членів ГС “Мережа правового розвитку” відбувається вшосте, починаючи з 2016 року. Для проведення моніторингу у 2021 році залучено зовнішніх незалежних експертів Ольгу Лопушанську, Анну Уварву, Ярослава Малика та Олену Орач . Моніторинг відбувається в межах проекту “Посилення членських організацій Мережі правового розвитку” за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×