Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Можливості та джерела фінансування районної програми з надання безоплатної правової допомоги

У смт. Дворічна, в приміщенні фінансового управління Дворічанської районної державної адміністрації, відбулася Робоча зустріч «Можливості та джерела фінансування районної програми з надання безоплатної правової допомоги».

Представники ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини», на базі якої діє Дворічанський офіс Мережі правового розвитку, фінансового управління Дворічанської РДА та сільських рад зібралися аби визначити можливі джерела фінансування районної програми надання безоплатної правової допомоги населенню Дворічанського району на 2019-2021 роки.

Відкрила Робочу зустріч керівник ГО «ФСГД» Людмила Ковтун, яка повідомила, що на початку місяці відбулася зустріч з депутати районної ради – членами постійної комісії з політико-правових питань депутатської діяльності та власності Дворічанської районної ради, в ході якої комісія відзначила позитивний вплив програми на життя мешканців району та забезпечення їх сталою безоплатною правовою допомогою та підтримала проект рішення районної ради про продовження дії програми з надання безоплатної правової допомоги до 2021 року. Разом з цим, задля успішного виконання заходів програми необхідно забезпечити її системне фінансування.

Юрист з надання безоплатної правової допомоги населенню Дворічанського району Віталій Бабика зазначив, що досвід фінансування програми, який застосовувався протягом 2014-2018 років є унікальним та затребуваним, оскільки має різні джерела – районний бюджет, сільські та селищний бюджети, кошти грантерів. Представники ГО «ФСГД», органів місцевого самоврядування, неодноразово запрошувались для обміну досвідом на чисельні форуми, конференції та експертні зустрічі. Крім того, вказаний досвід перекладено на англійську мову та опубліковано на сайті https://namati.org/, що являє собою міжнародний ресурс, який спеціалізується на посиленні правових можливостей людей по всьому світу. Вказане свідчить про дієвість обраної моделі фінансування, а її втілення у подальшому, забезпечить позитивний вплив на реалізацію заходів програми.

Начальник фінансового управління Віктор Татаренко, зауважив, що чинна законодавча база дозволяє і в подальшому застосовувати обрану модель фінансування, зокрема залучати вільні залишки із бюджетів сільських та селищних рад. Однак, слід враховувати, що такі трансферти можливі лише за рішеннями відповідних місцевих рад, тому ГО «ФСГД» необхідно забезпечити подальшу роботу на цьому напрямі з відповідними радами.

Крім того, учасники зустрічі розглянули можливості залучення до заходів програми місцевого бізнесу, аби збільшити джерела ресурсів для реалізації програми.

Зустріч проведена в рамках проекту «Від правосвідомості кожного – до сильної, спроможної, розвинутої громади», який реалізується ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» (далі ГО «ФСГД») за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Метою проекту «Від правосвідомості кожного – до сильної, спроможної, розвинутої громади», що здійснюється ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є переорієнтація системи безоплатної правової допомоги від безпосереднього надання послуг з правової допомоги громадянам до перенесення цих послуг в громади, що дозволить підвищити правову спроможність та розвиток громади Дворічанського району.

Мета діяльності ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» – покращення життя громади району через розвиток гармонійного середовища. Детальніше www.dvorich.info 

Мета Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» – запобігати порушенням прав людини, сприяти впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики, сприяти доступу малозабезпечених і вразливих груп до правосуддя та правової допомоги. Детальніше: www.irf.ua 

Місія ГС «Мережа правового розвитку»: «Ми посилюємо правові можливості, захищаємо права і свободи людини, розвиваємо громади.» https://ldn.org.ua

Джерело: ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×