facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Можливості, цінності та стратегія розвитку Мережі на сесії у Пущі-Водиці

Дата публікації: 20.12.2017

Стратегічна сесія Мережі правового розвитку відбулася 14-16 грудня 2017 року у Пущі-Водиці.


На фото зліва праворуч: Євген Полтенко, Виконавчий директор Мережі; Віталій Бабика, юрист у ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»; Дмитро Жуков, системний адміністратор Мережі; Людмила Савченко, менеджерка з організаційного розвитку Мережі; Віра Шульгіна, керівниця Скадовського Офісу Мережі; Анастасія Площинска, керівниця Хмельницького офісу Мережі, юристка; Наталя Бімбірайте, Голова Правління Мережі та директор ІРЦ “Правовий простір”; Максим Данильченко, юрист Новоайдарського офісу Мережі; Наталія Козир, директор БФ “Розвиток”; Елла Петренко, ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»; Наталія Бурило, менеджерка з комунікацій Мережі; Василь Касьянов, координатор Херсонської обласної організації Комітету виборців України; Анастасія Рева, програмна асистентка Мережі; Тетяна Матола, Закарпатський Офіс Мережі; Руслан Бахтиєв, фасилітатор Страт.Сесії Мережі

Серед задач заходу:

 • познайомити нові організації та кандидатів на вступ із діяльністю Мережі, розповісти про історію та сьгодення Мережі, стратегією розвитку, можливостями для членів громадської спілки, стандартами, внутрішньою та зовнішньою комунікацією, проектними платформами, вимогами до грантерів;
 • актуалізувати Стратегічний план Мережі 2017-2019;
 • напрацювати проект Операційного плану Мережі 2018.

Учасниками заходу стали не лише сьогоднішні, а й потенційні члени Мережі – правозахисники з різних регіонів України, які зацікавилися діяльністю МПР та бажають на практиці поглинути у діяльність громадської спілки, аби зробити важливе рішення щодо вступу.

Виконавчий директор Мережі Євген Полтенко, відкриваючи захід, проголосив: “Ми стаємо помітнішими, розвиваються нові напрямки, окремі організації реалізують великі проекти, ми залучаємо нових донорів. Тож, нам є, про що поговорити”.

На фото зліва праворуч: Руслан Бахтиєв, Наталя Бімбірайте, Євген Полтенко

Голова Правління Мережі правового розвитку Наталя Бімбірайте презентувала історію громадської спілки, її сьогодення, можливості для членів Мережі.

Під час першого дня заходу, 14 грудня, учасники Мережі правового розвитку мали на меті якомога детальніше познайомити потенційних членів із діяльністю організації.

Ольга Гальченко, Координаторка Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження», розповіла про вимоги до грантерів МФ «Відродження», відповіла на запитання потенційних членів Мережі.

Максим Ільчишен, член Правління Мережі, презентував стандарти Мережі правового розвитку.

Євген Полтенко, Виконавчий директор МПР, розповів про умови приєднання нових членів Мережі правового розвитку.

Наталія Бурило, менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку, ознайомила учасників сесії з основами внутрішньої та зовнішньої комунікації Мережі.

Щодо проектних платформ та онлайн-сервісів Мережі, зокрема Worksection, зробили екскурс Дмитро Жуков, системний адміністратор МПР, та Євген Полтенко.

Перший день Стратегічної сесії завершився яскравим заходом із командоутворення – майстер-класом гри на джембе – західноафриканських барабанах.

15-16 грудня Стратегічну сесію фасилітував Руслан Бахтиєв – експерт у сфері благодійності та соціального іміджу, тренер, кандидат політичних наук.

За надзвичайно насичені два дні команді Мережі вдалося:

 • провести внутрішню оцінку рівня організаційного розвитку Мережі за підсумками реалізації Стратегічного плану за 2017 рік;
 • в ігровій формі поговорити про особистий внесок кожного члена Мережі в організацію, яким можна пишатися;
 • виявити проблеми, що перешкоджають розвитку Мережі;
 • знайти точки перетину і конфлікту інтересів, знайти причини і рішення;
 • оцінити актуальність напрямків діяльності і результатів Мереж (кількісні та якісні показники оцінки ефективності за напрямками: їх реалістичність і сприйняття офісами);
 • оцінити потенціал Мережі з реалізації напрямків діяльності (ресурси офісів Мережі щодо кадрового, матеріально-технічного і фінансового наповнення; конкурентоспроможність і унікальності Мережі; практики навчання і застосування прикладних знань);
 • визначити комунікативні аспекти розвитку Мережі – чи якісно відбувається внутрішня комунікація між 24-ма офісами спілки; які способи і канали комунікації працюють, а які ні; чи всі відчувають себе єдиною сім`єю;
 • поговорити про систему мотивації: пошук стимулів для членів Мережі та нових учасників бути частиною громадської спілки та ефективно й злагоджено працювати над єдиною місією;
 • детально поринути у корпоративну культуру: відчути на собі принципи об’єднання, цінності МПР, відчути єдність з цінностями інших учасників та використати це для посилення спроможності громадської спілки.

На фото зліва праворуч: Руслан Бахтиєв, фасилітатор Страт.сесії Мережі; Михайло Бардин, член Правління Мережі; Ігор Абрам`юк, директор з питань розвитку в Асоціації об’єднаних територіальних громад; Максим Данильченко, юрист Новоайдарського офісу Мережі

Під час заходу учасники дізналися про різні етапи розвитку організацій та спробували визначити, на якому етапі наразі знаходиться Мережа правового розвитку. Те ж завдання стосувалося і організаційних моделей. “А яка модель має Мережа? – над цим питанням працювали учасники. – Професійна? Модель відданості? Зіркова? Меритократична тощо?..”

На фото зліва праворуч: Михайло Бардин, Віра Шульгіна, Віталій Бабика

Які складнощі, а які переваги має Мережа, що об`єднує у собі 24 організації? І над цим питанням брейнштормили члени спілки. Після цього учасники перетворювали проблемні місця на можливості для розвитку та покращення:

 • збільшення територіальної охопленості;
 • експертність у різноманітних сферах;
 • взаємодопомога;
 • розвиток учасників;
 • синергія;
 • системні зміни на державному рівні;
 • сильний бренд;
 • достатнє ресурсне забезпечення;
 • професійний розвиток учасників Мережі тощо.

Руслан Бахтиєв надихає учасників сесії: “Якщо не буде мрії – не зможемо рухатися вперед. Створюючи стратегію, ми маємо заглядати наперед. Чи бажаєте ви залишити свій слід на планеті? Яку велику благородну ціль ви маєте як організація?”

Учасники Стратегічної сесії з ентузіазмом взялися за формулювання такої благородної мети Мережі. Серед варіантів різних команд:

 • Країна свідомих і вільних людей, де панують повага до людської гідності та верховенства права.
 • Ми тут заради позитивних змін, що забезпечують кожному гідні умови життя.
 • Ми створюємо умови для усвідомлення та реалізації людської гідності.
 • Наша ціль – аби кожна людина усвідомила і реалізувала свої права і можливості.

Особливо важливим і щирим моментом під час сесії була розмова про глибинні цінності Мережі правового розвитку. Найбільш важливими і резонансними цінностями для членів МПР виявилися родина, гідність, любов, партнерство і синергія, людина, професіоналізм. Кожен учасник говорив про те, чому для нього важливою є та чи інша цінність, як вона перекликається із його життям та з професійною діяльністю у Мережі правового розвитку.

Наталя Бімбірайте, Голова Правління Мережі правового розвитку і Директор ІРЦ “Правовий простір”, зазначає: “Те, що ми робимо – це спосіб життя. Хотілося би досягти щирості перед собою і перед колом учасників і зрозуміти, що нам може заважати бути ефективними та досягнути все, що ми запланували. Нам треба вміти від чогось відмовлятися, ставити реальні цілі і згуртовуватися, акумулювати ресурси для великих результатів. І при всьому цьому запобігати професійному вигоранню”.

Триденна Стрегічна сесія, на якій зібралися члени Мережі з усіх організацій громадської спілки, пройшла насичено, продуктивно, приємно і результативно, оголивши фундаментальні принципи діяльності МПР, проблемні зони, відкривши нові можливості, давши слово та свободу висловитися всім присутнім, почути кожного і зробити важливі висновки перед новим 2018 роком.

Авторки матеріалу: Наталія Бурило, менеджерка з комунікацій Мережі, та Анастасія Рева, програмна асистентка Мережі

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×