facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

МПР у співпраці з Paladin запускає Європейський портал волонтерської юридичної допомоги для підтримки постраждалих від війни в Україні

Дата публікації: 14.04.2022

Перша у своєму роді регіональна платформа pro bono сприяє залученню волонтерів по всій Європі для надання допомоги у нагальних юридичних, перекладацьких та гуманітарних потребах українців.

Київ та Чикаго – 14 квітня 2022 

Сьогодні в унікальному партнерстві Мережа правового розвитку (МПР) – українська спілка організацій громадянського суспільства, які сприяють людиноцентричному правосуддю, та Паладін – американська технологічна компанія з питань правосуддя, яка вдосокналює доступ до правосуддя через розширення програм pro bono, запустили регіональний портал pro bono для надання допомоги Україні. LinGo – соціальне підприємство, яке піклується про суспільні інтереси в Україні через інновації у праві, координуватиме мережу залучених волонтерів і підтримає  взаємозв’язок між клієнтами та європейськими юристами з необхідною експертизою. 

Завдяки регіональному порталу клієнти, які потребують юридичної допомоги, зможуть зв’язатися з командою МПР та відповідними ресурсами через онлайн-чат і бот “Pravomen”. Якщо клієнт відповідає вимогам надання безоплатної допомоги, команда LinGo підшукає pro bono (безоплатно) відповідного спеціаліста через Paladin та з’єднає клієнта з ним. 

Юристи та бізнес-фахівці, зацікавлені у волонтерській діяльності, можуть зареєструватися тут. Допомагати потрібно буде щодо заяв на отримання статусу біженця/імміграції; житла; трудових прав; доступу до державних послуг (медицина, освіта, соціальний захист); питань, пов’язаних з бізнесом та щодо перекладу. Нагальна потреба є в юристах-волонтерах, які можуть практикувати в Європі, зокрема в Україні, Польщі, Німеччині, Угорщині, Словаччині, Румунії та Молдові.

«За даними УВКБ ООН, понад 4 мільйони українців перетнули кордон у пошуках безпеки. Правова допомога їм необхідна, так само як і гуманітарна. Ми вдячні Paladin за бажання допомогти цим людям і заохочення нашої участі в ініціативі, – зазначив Євген Полтенко, виконавчий директор МПР. – Сьогодні ініціативна позиція наших партнерів надихає і нас. Ми переконані, що ця синергія стане частиною перемоги справедливості». 

МПР повідомляє, що найбільш популярними юридичними запитами, які вони отримують, є наступні: 

  • як відновити втрачені документи; 
  • умови для еміграції за кордон, особливо з дітьми; 
  • трудові права в умовах воєнного стану; 
  • як перенести бізнес у безпечніше місце; 
  • пункти призначення для евакуації та міграції; 
  • та загальна підтримка соціально вразливих верств населення, включаючи соціальні виплати, пенсії, комунальні платежі тощо. 

Крім того, за останні кілька тижнів МПР допомогла переселити їхніх працівників та сімей із гарячих точок до інших районів України; підготувала та поширила правову та гуманітарну інформацію по всій країні; створила гуманітарні центри для забезпечення нужденних одягом, ліками, їжею та обладнанням; та надала юридичну допомогу майже 2500 особам в офісах та за допомогою дистанційних інструментів.

«Ми всі були спустошені, спостерігаючи за війною в Україні, і ми хочемо допомогти, чим можемо. МПР виконала неймовірну роботу, мобілізуючи ресурси, щоб допомогти з гуманітарними та юридичними питаннями, і для нас честь надати наші технології, щоб допомогти людям та якнайшвидше з’єднати їх із волонтерами», – сказала Крістен Сондей, співзасновниця і генеральна директорка Paladin.

Щоб взяти участь, волонтери мають зареєструватися на порталі МПР Pro Bono. Також МПР приймає пожертвування на https://ldn.org.ua/pidtrymaty/. Завдяки онлайн партнерству, LinGo і Paladin зможуть об’єднати тих, хто потребує допомоги, з волонтерами по всьому світу, оскільки війна все ще триває, а правові та гуманітарні проблеми залишаються актуальними.

Більше про партнерів проєкту

Мережа правового розвитку (МПР) ldn.org.ua

Мережа правового розвитку (МПР) – це спілка організацій громадянського суспільства, які сприяють людиноцентричному правосуддю шляхом надання безоплатної правової допомоги, правової просвіти, стратегічної адвокації та впровадження інших інструментів посилення правових можливостей. МПР заснована в 2009 році з важливою місією – подолати розрив у доступі до правосуддя.

Paladin joinpaladin.com

Paladin розширює доступ до правосуддя, допомагаючи юридичним командам запускати ефективніші програми pro bono. Вони співпрацюють з юридичними фірмами, внутрішніми корпоративними командами, асоціаціями адвокатів та організаціями з надання юридичних послуг, щоб допомогти підвищити рівень залучення безоплатної допомоги та оптимізувати робочий процес щодо направлення.

LinGolegalinnovations.in.ua 

Громадська організація «Правові інновації» або просто LinGo – соціальне підприємство, яке піклується про суспільні інтереси в Україні через інновації в праві. Місія LinGo полягає у створенні інноваційного юридичного середовища та прискоренні трансформації суспільства на шляху до свободи та справедливості.

Pravomenpravoman.com

Pravomen – це платформа для автоматизованих консультацій на основі аналізу індивідуальних запитів користувачів. Pravomen надає автоматизовані консультації в режимі реального часу через чатботи в Telegram, Facebook, Viber та вебчат на сайті.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×