Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мрія 3.0: МПР на Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства

У Києві відбувся щорічний, вже сьомий, Форум організаційного розвитку громадянського суспільства.

Він зібрав понад 2000 представників неурядових організацій. У рамках заходу відбулись понад 100 різноманітних активностей: тренінгів, презентацій, дискусій.

Тема цьогорічного Форуму – “Мрія 3.0. Спроектований вплив”.

Відеоролик ГО “ІАЦ “Громадський простір”, присвячений Форуму

Захід пройшов 29 листопада 2018.

Відкриваючи Форум, Ігор Тодоров, член  Правління ІСАР Єднання, зачитав звернення Президента України до учасників Форуму: “Сильна і свідома громадськість покликана бути невичерпним джерелом суспільного розвитку. Особливо актуальною, на мій погляд, є реалізація міжсекторальних проектів, спрямованих на протидію російській гібридній агресії проти України”.

На фото: Ігор Тодоров, член Правління ІСАР Єднання

У Форумі взяла участь і Мережа правового розвитку. Її робота, зокрема, була представлена під час виставки “Мережі та коаліції: дії, вплив, результат”.

Локація Мережі викликала неабияку зацікавленість. Її відвідала значна кількість із понад 2000 гостей Форуму; близько 200 з них залишили свої контактні дані.

Представники Мережі правового розвитку розповідали гостям про напрямки роботи спілки, географію її діяльності. Всі охочі могли отримати інформаційні матеріали Мережі, які містять алгоритми вирішення різноманітних правових питань. Наприклад, окремі буклети, які поширювались, були присвячені вирішенню земельних спорів, доступу до публічної інформації, отриманню соціальної допомоги та вирішенню інших юридичних проблем.

На спільній з Мережею правового розвитку локації представили також свою діяльність працівники Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Серед інших гостей, її відвідав Станіслав Куценко, керівник Головного територіального управління.

На фото справа наліво: Станіслав Куценко, керівник Головного територіального управління юстиції в місті Києві; Євген Полтенко, виконавчий директор МПР; Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР

Учасників Форуму влаштували  флешмоб на підтримку Олега Сенцова, піднявши догори плакати із надрукованим хештегом #SaveOlegSentsov – щоб тим самим продемонструвати собі і світу, що маємо пам’ятати про всіх ув’язнених і об’єднуватися, аби працювати на їхнє звільнення.

“Сьогодні громадянське суспільство відіграє одну з провідних ролей у просуванні демократичних реформ і воно також є рушієм спротиву тим, хто намагається відвернути Україну від її європейського шляху. Українці довіряють тому, що на рівні громад роблять активісти громадських організацій. Ця платформа, яку Ви створили, дійсно відображає суть громадянського суспільства в Україні… Саме Ви сьогодні просуваєте країну до миру, добробуту та свободи”, –  такими словами учасників Форуму привітала директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Косінскі Фрітц.

На фото: Сюзан Косінскі Фрітц, директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові

Посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгарелі згадав також про високий рівень довіри до громадських інституцій та про виклики: “Велика честь для ЄС асоціюватися з цією подією. ЄС знаходиться тут для підтримки процесу реформ, а Ви власне є рушійною силою цих реформ. Громадянське суспільство є однією з 3 інституцій, що користується найбільшою довірою в цій країні. І протягом останніх років рівень довіри до громадянського суспільства зріс. Ви є майбутнє України. Ми в ЄС прийняли рішення продовжувати створювати партнерські відносини з ОГС. На сьогодні більше ніж 5% бюджету допомоги спрямовано на розбудову спроможності організацій громадянського суспільства та на підтримку фінансування діяльності”.

На фото: Хюг Мінгарелі, посол Європейського Союзу в Україні

Пан посол звернув увагу на проблему нападів та переслідувань – протягом останнього року відбулось більше 50 нерозкритих злочинів проти активістів. “Найбільш трагічним випадком є напад на Катерину Гандзюк. Ця активність нас дуже турбує. Ми звертаємося до влади України зробити все можливе, аби захистити громадських активістів, щоб ці випадки були розслідувані, а винні були заарештовані. Я хочу запевнити вас, що ми будемо наполягати на тому, щоб влада зробила все можливе, аби такі випадки припинились.

Ми також бачимо, що влада створила певний інструментарій, аби мати партнерські стосунки з ГО. У 2018 році  на 70 % збільшилась частка бюджету фінансування ГО. Це дійсно надихає. Важливо, аби ми обмінювалися досвідом та успішними практиками. Ми розуміємо, що в деяких напрямках ви конкуруєте з певними структурами, але ця конкуренція може бути перетворена на партнерство”.

“Мій перший заклик до громадянського суспільства: продовжуйте ставити амбітні цілі та високі стандарти для сприяння реалізації реформ. Використовуйте свій надзвичайно цінний досвід та високий рівень довіри, щоб розширювати можливості для молоді та допомогти їм повірити в те, що вони можуть творити справжні зміни. Залишайтеся об’єднаними та співпрацюйте з урядом у процесі вироблення політики, просуваючи права людини, гідність та толерантність. І, наостанок, для того, щоб громадянське суспільство процвітало та сприяло більш інклюзивному, рівноправному та стабільному суспільству, неодмінними є інноваційні підходи”, – у своєму вітальному слові зауважила Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН, Координаторка з гуманітарних питань і Постійна представниця ПРООН в Україні.

На фото: Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН, Координаторка з гуманітарних питань і Постійна представниця ПРООН в Україні

Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом на завершення вітальної частини Форуму  побажав громадянському суспільству залучати до своєї роботи  якомога більше людей.

На фото: Мартін Хагстрьом, посол Швеції в Україні

 

На фото справа наліво: В’ячеслав Лях, юрист Білозерського офісу МПР; Анастасія Рева, програмна асистентка МПР; Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР; Людмила Савченко, менеджерка з організаційного розвитку МПР; Яна Якуніна, юристка Сєвєродонецького офісу МПР; Владислав Конєв, юрист Сєвєродонецького офісу МПР; Олена Полєтаєва, юристка Сєвєродонецького офісу МПР; Богдана Яворницька, юристка Кам’янець-Подільського офісу МПР
На фото: Оксана Хомей, фахівчиня із питань управління знаннями та інноваціями проекту Програми Розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні»
На фото: Дінарко Касимбекова, Центр інформації про права людини

 

На фото: Людмила Савченко, менеджерка з організаційного розвитку МПР, та Девід Камачо, міжнародний експерт у сфері стратегічного планування
На фото справа наліво: Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР, та Людмила Чванько, координаторка проекту “Шерифи для нових громад” у Полтавській області
На фото: В’ячеслав Лях, Білозерський офіс МПР, та Ілона Коротіцина, координаторка проекту “Шерифи для нових громад”

На фото: Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР; Сергій Аверков, виконавчий директор ГО “Агентство економічного розвитку”; Євген Полтенко, виконавчий директор МПР

На фото: Дінарко Касимбекова, Центр інформації про права людини, та Максим Щербатюк, Українська Гельсінська спілка з прав людини

На фото справа наліво: Олена Орлова, редакторка МПР; Людмила Савченко, менеджерка з організаційного розвитку МПР; Анастасія Рева, програмна асистентка МПР
На фото: Людмила Янкіна, Центр інформації про права людини, розповідає про взаємодію поліції та громади

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

При підготовці статті використовувались матеріали ГО “Інформаційно-аналітичний центр “Громадський простір”

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×