Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

На Буковині параюристи виїжджають у села і розповідають, як зарадити конфліктам

Конфлікти між сусідами через дерева, які посаджені на межі, або будинки, зведені всупереч нормативам, – не рідкість у Чернівецькій області. Подібного не було б, якби буковинці дотримувались законодавства, вважають параюристи (громадські радники).

16 серпня 2018 року у селі Стара Жадова та селі Слобода Комарівці Сторожинецького району відбувся семінар, який допоможе попередити конфлікти. Безоплатно експерти Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців України», яка є членом Мережі правового розвитку, та фахівці системи безоплатної правової допомоги розповідали селянам про їхні права і як не стати заручниками таких ситуацій.

  На відстані не менше 3 метрів від межі сусідської земельної ділянки маєте право саджати велике плодове дерево. Це у випадку, якщо у вас немає згоди сусіда,  пояснив селянам представник Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців України», параюрист Василь Паламар. – Варто пам’ятати, що гілки дерев та кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок. Інакше такі матиме право зрізати сусід. Те, що за межею, вже не ваше, тож плоди дерев за бажанням може забрати сусід.

На фото зліва направо: Василь Паламар, представник Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців України», параюрист; Сергій Мінтенко, директор Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; та Іванна Лугина, директор Сторожинецької централізованої бібліотечної системи

Присутні дізнались і про те, що відстань від колодязя до вигрібної ями передбачена не менше 20 метрів. За словами параюриста, у більшості сіл із щільною забудовою на Буковині ці санітарні норми порушено.

Такі семінари надзвичайно потрібні, – розповіла жителька села Слобода-Комарівці Лілія Федорюк. – Чимало селян необізнані про свої права. Під час зустрічі ми розпитували про конфлікти між сусідами, земельні питання, про нечистоти і порушення санітарних норм. Ми говорили про наболілі питання, які стосуються чи не кожного селянина.

Зустріч із селянами відбувалась на базі бібліотек. Директор Сторожинецької централізованої бібліотечної системи Іванна Лугин розповіла, що подібні семінари – вже багаторічна практика. Організовують їх спільно фахівці ЧОГО «Комітету виборців», системи безоплатної правової допомоги, а також бібліотекарі.

На прохання присутніх фахівець ЧОГО Василь Паламар пояснив, хто має право скористатись послугами адвоката за рахунок держави. Окрім того, селяни цікавились, як отримати податкову знижку на навчання.

По-перше, зверніть увагу, що право на отримання податкової знижки мають платники податку, тобто громадяни, які працюють. Вам необхідно оплатити навчання і зберегти квитанцію. Замовити у бухгалтерії довідку про доходи за попередній календарний рік. Заповнити декларацію про доходи. Подати необхідні документи на отримання податкової знижки у Державну фіскальну службу за місцем реєстрації. Опісля цього ви зможете отримати податкову знижку, – пояснив присутнім директор Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Мінтенко.

Автор: Галина Єрема, керівник Вижницького офісу МПР при ЧОГО «Комітет виборців»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×