Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

На Херсонщині стартував проєкт із соціальної згуртованості сільських громад

Автор: Елла Петренко, регіональна координаторка Південного регіону Мережі правового розвитку

19 грудня 2019 р. у Білозерському районі Херсонської області розпочався проєкт «Створення можливостей для соціальної згуртованості», який реалізується організацією-членом Мережі правового розвитку — ГО «Білозерський центр регіонального розвитку». Проєкт впроваджується організацією за фінансування Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.

 

На фото: учасниці тренінгу для жінок “Перезавантаження!”, які надихнули громадських активістів на розробку концепції проєкту.

Рівень соціальної згуртованості особливо в селах відчутно низький.  Кожен зайнятий власними справами, і нечасто мешканці об’єднуються задля вирішення якогось гострого питання чи проблеми. Принцип добросусідства також не підтримується. Суперечки між сусідами не вирішуються, а навпаки загострюються, інколи навіть на тижні, місяці, роки. 

Даний проєкт дасть необхідні знання та навички сільським депутатам та громадським активістам вирішувати конфліктні ситуації в громаді, ознайомить їх з таким інструментом як діалог, який є дуже дієвим і ефективним. Адже під час діалогу кожна зі сторін зможе обґрунтувати свою точку зору та вже спільно віднайти рішення. Тож, під соціальною згуртованістю слід розуміти спільні дії декількох або більше людей задля розв’язання конкретних питань чи проблем. 

«Саме на посилення соціальної згуртованості сільських громад буде спрямовано наш проєкт, — розповідає керівниця проєкту Катерина Оксенюк. — Проєкт буде цікавим, навчальним та пізнавальним. Він охоплює дві цільові аудиторії. Ми будемо працювати з сільськими депутатами, представниками влади, освітянами, громадськими активістами, а також значну увагу приділимо особистісному розвитку сільських жінок». 

Катерина також повідомила, що в рамках проєкту буде проведено дводенний навчальний тренінг «Аналіз конфліктів в громадах та механізми їх вирішення», під час якого сільські депутати, представники влади, освіти та громадські активісти дізнаються про важливі та дієві інструменти, механізми соціального згуртування громади, такі як діалог, вирішення конфліктів з позиції інтересу. Навички діалогу дадуть змогу і депутатам, і активістам толерантно вирішувати різні проблеми, враховувати інтереси всієї громади, залучати та згуртовувати її для спільної мети. Це сприятиме побудові взаєморозуміння в громадах, підвищить рівень довіри громадян до влади та між собою.

Для сільських жінок буде організовано низку тренінгів: «Я – впевнена жінка», «Ефективна комунікація в громаді», «Як згуртувати людей в ефективну команду», «Соціальна згуртованість та жіноча підтримка», «Базові навички для вирішення конфліктів». Мета цих навчальних заходів — наснажити та посилити  роль жінок в громаді,  адже вони мають потенціал до соціальної згуртованості та включеності в громаду. “Ці тренінги допоможуть жінкам набути знань та навичок для ефективної взаємодії у суспільстві, подолання соціальної ізольованості та згуртування для вирішення проблем як власних, так і громадських. Після навчання будуть створені відеоінтерв’ю з учасницями тренінгів, в яких жінки розкажуть про свої внутрішні зміни та готовність бути корисними своїм громадам,” – додатково пояснила очільниця проєкту.  

Катерина Оксенюк також додала, що іншою, не менш цікавою, складовою проєкту стануть діалогові зустрічі в громадах, впродовж яких  учасники та учасниці тренінгів зустрінуться і зможуть обговорити болючі питання та проблеми в їхніх громадах, спільно знайти  рішення та вийти на новий рівень комунікації. Діалогові зустрічі стануть дієвим інструментом для налагодження та покращення  відносин між громадою та  владою, створять підґрунтя для соціальної згуртованості. 

З громадою працюватимуть досвідчені тренери, експерти в галузі соціальної згуртованості та проведення діалогів, які супроводжуватимуть учасників заходів якісною та фаховою допомогою та підтримкою. 

Якщо ви мешкаєте в Білозерському районі Херсонської області та зацікавлені долучитися до тренінгів, рекомендуємо слідкувати за новинами на сайті www.bilozerka.info. Саме на цьому порталі буде розміщена інформація про можливості участі у навчанні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×