Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

На зустрічі у Велицьку обговорили, як покращити добробут жителів громади

Зустріч у рамках проекту «Посилення спроможності місцевого самоврядування через моніторинг проблем у громадах та аналіз ефективності місцевої бюджетної політики у Волинській, Харківській та Вінницькій областях» відбулася у Велицькій селищній раді 7 вересня 2017 року. Захід проводила громадська організація «Центр зростання громад».

Серед присутніх – представники керівництва Велицької територіальної громади, голова громади Ковальчук Віктор Васильович, заступник голови Киричук Валерій Володимирович, секретар громади Січкар Олена Іванівна, проектний менеджер Васильєва Олена Вікторівна, інспектор з військово-облікового стану Захарчук Анна Михайлівна, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку» Полтенко Євген Сергійович, голова ГО «Центр зростання громад» Клімук Надія Анатоліївна, юрисконсульт ГО «Центр зростання громад» Дуброва Наталія Володимирівна.

На фото зліва – праворуч:
секретар громади Олена Січкар, заступник голови громади Валерій Киричук, голова громади Віктор Ковальчук, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку» Євген Полтенко, голова ГО «Центр зростання громад» Надія Клімук, юрисконсульт ГО «Центр зростання громад» Наталія Дуброва

Велицька громада була утворена у серпні 2015 року внаслідок об’єднання чотирьох сільських рад:

 • Підрізька сільська рада;
 • Сільцівська сільська рада;
 • Велицька сільська рада;
 • Мельницька сільська рада;

Загалом громада включає дванадцять населених пунктів. Населений пункт Велицької сільської ради с. Велицьк, розташований у Ковельському районі Волинської області. Голова громади Віктор Ковальчук зазначив, що впродовж кількох місяців працівники Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» надають юридичну допомогу мешканцям Велицької ОТГ.

Голова ГО «Центр зростання громад» Клімук Надія Анатоліївна представила результати моніторингового етапу проекту. Під час проведення дослідження було встановлено специфічні проблеми громади, зокрема:

 • Необхідність розбудови пожежної частини в с. Сільце.
 • Відсутність дитячого садочка.
 • Відсутність системи збирання та вивезення сміття.

Також представники громади озвучили, які конкретні кроки необхідно зробити, аби Велицька ОТГ мала змогу покращити добробут усіх та кожного мешканця громади. Передусім – це плідно використовувати місцеві активи й поєднувати їх із зовнішніми можливостями, зокрема зі співпрацею з іншими громадами, інвесторами, а також державою, що дасть змогу працевлаштувати незайняте населення.

Керівник ГО «Центр зростання громад» Клімук Надія Анатоліївна наголосила на необхідності провести повну інвентаризацію земельних ділянок на території громади, і визначити, де державна земля, а де – територіальної громади. Окрім того, варто узгодити нарахування платежів до бюджету за користування земельними ділянками відповідно до нової нормативної оцінки земельних ділянок.

Окрім цього, присутнім на заході було представлено додаткові рекомендації з вирішення вищезазначених проблем та підвищення ефективності використання місцевих ресурсів, серед яких були такі:

 • Провести інвентаризацію наявності житлової та нежитлової нерухомості всіх форм власності.
 • Допомогти оформити суб’єктам господарювання документи на право користування чи власності.
 • Провести укладені договори оренди земельних ділянок у відповідність до Податкового кодексу України, надалі використання земельних ділянок проводити лише на підставі укладених договорів оренди та нової нормативно-грошової оцінки.
 • Розробити проект щодо збирання та вивезення твердих побутових відходів для залучення зовнішнього фінансування.

Голова громади Ковальчук Віктор Васильович відзначив цінність рекомендацій, напрацьованих у часі проекту рекомендацій. Однак, на його думку, питання доцільності створення дитячого садочка потребує додаткового вивчення. Адже, крім запиту від мешканців та достатніх фінансових ресурсів, має вирішитися питання працевлаштування мешканців у громаді.

На фото зліва – праворуч: секретар громади Олена Січкар, заступник голови громади Валерій Киричук, інспектор з військово-облікового стану Анна Захарчук, голова громади Віктор Ковальчук, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку» Євген Полтенко

Наразі вирішення проблеми безробіття є найбільш пріоритетним для громади. Саме для підвищення інвестиційної привабливості громади, розвитку місцевого бізнесу громада потребує допомоги. Така допомога через експертну підтримку у розробці локальних нормативно-правових актів може бути надана ГО «Центр зростання громад».

У результаті, учасники заходу вирішили скласти спільний план із впровадження напрацьованих рекомендацій для ефективного залучення ресурсів та вирішення нагальних проблем громади, за наявності фінансування. Виконання цього плану буде здійснюватися у рамках раніше укладеного між Велицькою територіальною громадою та ГО «Центр зростання громад» меморандуму про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги.

Захід відбувся у рамках проекту «Посилення спроможності місцевого самоврядування через моніторинг проблем у громадах та аналіз ефективності місцевої бюджетної політики у Волинській, Харківській та Вінницькій областях» та спільного виконання з Центром політико-правових реформ проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який фінансується програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Автор матеріалу: менеджер з комунікацій ГС “Мережа правового розвитку” Наталія Бурило

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×