Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Нові офіси МПР активно надають правову допомогу

Нещодавно розпочали свою роботу 2 нових офіси Мережі правового розвитку (МПР): Нікопольський офіс при ГО «Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Відкриті двері» та Вижницький офіс при Чернівецькій ОГО «Комітет виборців України».

Громадська організація «Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Відкриті двері» була заснована 17 листопада 2005 року, фактичну діяльність організація почала проводити вже на початку 2005 року. В організації працює 5 основних напрямків, один з них «Центр правової допомоги».

На фото: Ірина Лось, керівник ГО “Відкриті двері”, та Сергій Мойсак, адвокат Нікопольського офісу МПР

У ГО «НЦДСПР «Відкриті двері» в структурному підрозділі «Центр правової допомоги» вже протягом 13 років працює  громадська приймальня для надання безкоштовної правової допомоги для незахищених верств населення.

Метою Центру є забезпечення основних прав і свобод, надання комплексу послуг для незахищених верств населення: інваліди, діти сироти, жінки що потерпають від насилля, безпритульні та інші уразливі групи населення в Дніпропетровській обл.

Місією «Центру правової допомоги» є забезпечення статті 3 Конституції України: людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Кожного року фахівці «Центру правової допомоги» надають як первинну, так і вторинну безкоштовну юридичну допомогу понад 200 особам. Також щороку проводиться близько 15   інформаційно-просвітницьких  кампаній з підвищення рівня знань щодо прав людини. Крім цього, здійснюється моніторинг дотримання прав людини в місцях несвободи та випускаються  інформаційно-освітні  матеріали з прав людини (буклети, брошури, постери та ін.).

У січні 2017 у Вижниці Чернівецької області був створений Центр правової інформації та консультації. Ця ініціатива була реалізована в рамках проекту «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації», який впроваджує Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців України» за підтримки МФ «Відродження».

У березні 2018 Чернівецька ОГО «Комітет виборців України» вступила до ГС «Мережа правового розвитку», і на базі Центру правової інформації та консультацій було утворено Вижницький офіс Мережі.

На фото: прийом громадян здійснює Галина Єрема, керівник Вижницького офісу МПР

Перед працівниками офісу стоїть завдання проводити інформаційну кампанію серед громадських організацій, ініціативних груп та організацій населення Вижницького, Путильського та Сторожинецького районів. Налагодження тісної взаємодії між громадським сектором і публічною владою є ще одним нагальним завданням проекту.

Вижницький офіс МПР надає правову допомогу громадянам в офісі та здійснює виїзні консультації, де співпрацює з працівниками органів місцевого самоврядування. Також офіс організовує та приймає участь в заходах щодо покращення рівня вирішення правових питань та проблем населення.

Також активно працює офіс Сумський офіс Мережі правового розвитку, який почав діяти при громадській організації «Північна правозахисна група (ППГ)» у  кінці 2017 року.

Як зазначає юристка офісу Катерина Апихтіна, основними проблемами, з якими до офісу звертаються  громадяни, є питання,  пов’язані з соціальним забезпеченням: щодо оформлення субсидій та пільг (для внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО); отримання пільг та інших соціальних послуг; допомоги у отриманні документів; отримання виплат адресної допомоги, інших соціальних виплат, в тому числі пенсій переселенцями та ін.

На фото: правову допомогу надає Катерина Апихтіна, юристка Сумського офісу МПР

Причинами звернень громадян є порушення прав громадян з боку державних органів,  недосконале та суперечливе законодавство, правова необізнаність населення, а також відсутність можливості отримати альтернативну юридичну допомогу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×