Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Новий план дій з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Автор: Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ разом з партнерами презентували новий план дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Метою заходу було неформально представити пріоритети нового плану дій з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», контактних осіб, які налагоджуватимуть відповідну роботу в органах влади, та запросити представників усіх заінтересованих осіб до співпраці.

Захід відбувся 4 лютого 2019 року. Організатори обрали для цього не офіційний формат у стінах урядових будівель, а наближене спілкування у нещодавно відкритому громадському ресторані Urban Space 500 (співзасновниками цього ресторану є активні громадяни, а його прибуток спрямовуватиметься на підтримку соціально корисних ініціатив).

Презентація зібрала аншлаг у найбільшому залі ресторану. Зібралися представники інститутів громадянського суспільства, які працюють у пріоритетних для Відкритого уряду сферах: забезпечення прозорості, відкриття даних у сфері освіти і науки, охорони навколишнього природного середовища, бюджетного процесу та отримання міжнародної технічної допомоги; впровадження електронних адміністративних послуг; забезпечення прозорості публічних закупівель; відкриття інформації про бенефіціарних власників; реалізація Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва; забезпечення прозорості конкурсних процедур для фінансової підтримки програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства.

Як підкреслив заступник Державного секретаря Кабінету міністрів України Сергій Дехтяренко, новий план дій розроблявся у тісній співпраці з інститутами громадянського суспільства. Але успішність його реалізації залежить саме від продовження такого партнерства.

На фото: заступник Державного секретаря КМУ Сергій Дехтяренко

Заступниця директора ПРООН в Україні Блерта Цела звернула увагу, що 60 тис. людей у 12 областях долучилися до вибору пріоритетів нового плану, завдяки публічним консультаціям, які організували Мережа хабів України.

На фото: заступниця директора ПРООН в Україні Блерта Цела

Олеся Архипська, співголова від громадськості Координаційної ради з реалізації Ініціативи, підкреслила, що громадянське суспільство не лише має контролювати виконання плану дій, але й бути партнером уряду в його реалізації.

На фото: Олеся Архипська, співголова від громадськості Координаційної ради з реалізації Ініціативи

Із запланованими заходами нового плану дій учасників заходу познайомили перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова, заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, заступник міністра освіти і науки Вадим Карандій, перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій та представники інших органів виконавчої влади.

На фото: перший заступник міністра юстиції України Олена Сукманова
На фото: заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема
На фото: заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій
На фото: перший заступник голови НАДС Володимир Купрій

Більш активно долучатися до партнерства з представниками органів виконавчої влади закликала Наталія Окша, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, яка підкреслила, що для цього на Урядовому порталі розміщено усю необхідну контактну інформацію – https://bit.ly/2GaAyFI.

З відеозаписом заходу можна ознайомитись за посиланням http://ow.ly/BCdM30nAzFx.

У грудні 2018 Кабінет Міністрів України затвердив план дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2018—2020 роках, який, зокрема, передбачає:

– відкриття даних у сфері освіти і науки, охорони навколишнього природного середовища, бюджетного процесу та отримання міжнародної технічної допомоги;

– продовження роботи із запровадження надання пріоритетних електронних послуг;

– розвиток системи публічних закупівель;

– подальше відкриття інформації про бенефіціарних власників;

– реалізацію Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва;

– створення онлайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства.

План дій розроблявся у тісній співпраці з інститутами громадянського суспільства, пройшов широке громадське обговорення та реалізовуватиметься у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями.

Прийняттям плану Уряд України підтвердив свою прихильність до демократичних стандартів та цінностей Ініціативи, застосування принципів відкритого урядування.

Реалізація плану дій дозволить забезпечити належне виконання Україною зобов’язань у рамках міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”, підвищити рівень прозорості, відкритості та підзвітності державних інституцій та сприятиме посиленню співпраці органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства.

Україна є учасницею міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” з 2011 року. У рамках Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з інститутами громадянського суспільства повинні розробляти дворічні плани дій, зобов’язання яких спрямовані на забезпечення прозорості, підзвітності та громадської участі.

Урядом України спільно з інститутами громадянського суспільства розроблено та реалізовано вже 3 дворічні плани дій. Даний план є четвертим планом дій з реалізації Ініціативи в Україні. Відповідна робота Уряду неодноразово відзначалась Керівним комітетом Ініціативи як зразок для інших країн (зокрема, заходи з впровадження систем «ProZorro» та «DoZorro», відкриття інформації про бенефіціарних власників, налагодження партнерства між Урядом та громадськістю в процесі реалізації Ініціативи).

При підготовці новини використовувались матеріали Ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд” та Урядового порталу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×