facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Одеський «PRAVOKATOR» особливу увагу приділятиме правовій допомозі кримчанам

Правовий клуб «PRAVOKATOR», який 21 травня 2018 відкрився в Одесі, обслуговуватиме кілька областей та велику увагу приділятиме захисту прав кримчан, які наразі перебувають у статусі тимчасово переміщених осіб. Про це йшлося під час офіційного відкриття за участі Міністра юстиції України Павла Петренка, Надзвичайного та Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука, Виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Олександра Сушка та директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка.

На фото справа наліво: Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги, Павло Петренко, Міністр юстиції України, Роман Ващук, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні, та Олександр Сушко, Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»

Як наголосив Павло Петренко, згаданий проект під час війни навряд чи став би реальністю без допомоги партнерів. «Разом із друзями та партнерами з Посольства Канади, Посольства США, проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження» ми переходимо на якісно новий рівень надання правових послуг, забезпечення правової обізнаності та посилення інституційної спроможності громад», – зауважив він.

За словами міністра, вже до кінця року правові клуби нового формату запрацюють також у Львові та Києві.

Посол Канади в Україні Роман Ващук зауважив, що система БПД в України постійно розширюється і набуває нової якості.

«Те, що було мрією кілька років тому, вже стало реальністю. Сотні тисяч українців у пунктах надання безоплатної правової допомоги отримують захист. Ці зміни стають частиною великої якісної зміни в системі юстиції, свідками якої є ми», – наголосив Роман Ващук.

На його переконання, завдяки відкриттю цього клубу, жителі південних регіонів України отримають кращий доступ до якісної первинної і вторинної правової допомоги. А спеціалісти – майданчик, де зможуть обговорювати питання об’єднання зусилля для захисту прав громадян.

На фото: учасники заходу

За словами виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Олександра Сушка, доступ до правосуддя є необхідною умовою відкритого суспільства.

«Наша програма «Права людини і правосуддя» вже протягом багатьох років крок за кроком допомагає державі будувати систему взаємодії з громадянами у сфері правосуддя, в якій кожен має рівний доступ до правової допомоги. А створивши мережу правових клубів «PRAVOKATOR» Міністерство юстиції спільно з громадянським суспільством закладає нову якість діалогу між державою та громадянами, яка найбільшою мірою відповідає і запитам самих громадян, і найкращим міжнародним практикам», – підкреслив він.

Директор КЦ Олексій Бонюк поінформував, що мережа правових клубів «PRAVOKATOR» незабаром покриватиме 5 регіонів і кожен з них обслуговуватиме по кілька областей. Наразі відкриті та працюють 3 клуби у Дніпрі, Харкові та Одесі, які обслуговують 12 областей України.

«Діяльність Одеського клубу буде розповсюджуватись на Вінницьку область, Миколаївську, Херсонську та надаватиме правову допомогу великій кількості людей, які є тимчасово переміщеними з Криму. Зараз ми проводимо активності з підготовки громадських радників. Це звичайні люди, яким ми даємо прикладні знання і вони зможуть ними користуватись у повсякденному житті. Всі зусилля ми спрямовуємо на те, щоб право стало звичайним інструментом, яке застосовується в повсякденному житті не тільки юристами, а й звичайними громадянами», – наголосив Бонюк.

Він також поінформував, що «PRAVOKATOR» напрацював дуже широку палітру заходів і активностей, до яких можна долучатись всім зацікавленим. Наразі триває системне навчання комунікативним навичкам, які дуже потрібні в роботі юриста.

Як зазначалось під час заходу, Міністерство юстиції та Координаційний центр найближчим часом робитимуть акцент на розвитку правової спроможності громад.

На фото зліва направо: Юрій Сверба, державний експерт експертної групи з доступу до правосуддя Директорату з прав людини Мін’юсту України, Ольга Гальченко, координатор Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження», Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку, Роман Романов, директор Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя», Станіслав Лячинський, директор Програмної ініціативи Громадські ініціативи нової України, Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», Катерина Лукасевич, МФ «Відродження»

Нагадаємо, у Дніпрі наприкінці березня почав працювати перший клуб «PRAVOKATOR», де вже проведено 6 заходів, у яких взяли участь 139 осіб. З минулого тижня правовий клуб запрацював у Харкові.

«PRAVOKATOR» об’єднує фахівців системи безоплатної правової допомоги, адвокатів, суддів, прокурорів, систему юстиції, ІТ-юристів, представників інших правничих професій, стартаперів, місцеву владу та громадянське суспільство, у тому числі неурядові громадські організації.

Джерело: Координаційний центр з надання правової допомоги

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×