Оголошення конкурсу за проєктом «Посилення спроможності юридичних клінік для доступу людей до правничих послуг у громадах України»
Дата публікації: 10.04.2025
Шановні друзі, колеги та партнери!
Громадська спілка «Мережа правового розвитку» оголошує конкурсний набір організацій громадянського суспільства (ОГС) та неформальних обʼєднань студентів для участі у проєкті «Посилення спроможності юридичних клінік для доступу людей до правничих послуг у громадах України».
Про проєкт
Проєкт спрямований на посилення спроможності громадських організацій та неформалізованих об’єднань студентів, які працюють при юридичних клініках закладів вищої освіти (чи співпрацюють з ними) до надання правничих послуг ветеранам та членам їхніх сімей, внутрішньо переміщеним особам, вразливим групам в умовах воєнного стану та повоєнного періоду відновлення країни.
Проєкт передбачає:
- соціологічне дослідження правових потреб ветеранів і ветеранок та членів їхніх родин, внутрішньо переміщених осіб у громадах цільових областей;
- вивчення потреб у розвитку та менторську підтримку для представників/-ниць ОГС/неформальних обʼєднань студентів-учасників проєкту;
- навчальну програму з менеджменту ОГС та впровадження правничих сервісів.
До участі запрошуються команди організацій у складі від 2 до 4 осіб. Загалом кожен/на учасник/ця навчатиметься впродовж не менше 27 навчальних годин, заслухавши понад 6 вебінарів до листопада 2025 року.
За результатами реалізації навчальної програми будуть напрацьовані підходи до роботи з правовими проблемами ветеранів/-ок, членів їхніх сімей, ВПО, інших вразливих груп. Команди сформують алгоритми вирішення правових потреб, розроблять стратегії вдосконалення якості правничих та комплексних послуг, вдосконалять підходи до обміну досвідом та координації діяльності.
Долучайтеся до проєкту, якщо ви:
- представляєте громадську організацію, яка працює при або співпрацює з юридичною клінікою ЗВО,
- представляєте неформальне обʼєднання, що працює при юридичній клініці ЗВО, і готові зареєструвати його як ОГС,
- працюєте в одній із областей ( на підконтрольних Уряду України територіях):
- Сумській,
- Харківській,
- Запорізькій,
- Миколаївській,
- Херсонській*;
- маєте команду відповідальних, відкритих до розвитку та допомоги іншим людей (від двох осіб);
- добре розумієте національний контекст у сфері захисту прав вимушено переміщених осіб, ветеранів/-ок та членів їхніх сімей;
- маєте досвід у наданні первинної правничої допомоги;
- маєте обґрунтовану мотивацію до участі у проєкті.
*Якщо заклад вищої освіти переміщувався у зв’язку з бойовими діями на іншу територію (Луганська, Донецька та Херсонська області), територія впровадження проєкту визначатиметься за місцем фактичного перебування закладу вищої освіти.
Що ви отримаєте від участі у проєкті?
- Розвинете навички дослідження правових потреб ветеранів та їхніх сімей та/або ВПО та побудови клієнтоорієнтованого сервісу.
- Посилите навички комунікації з клієнтами у процесі надання правничої допомоги.
- Поглибите практичні знання та навички нормозастосування у сфері захисту прав ветеранів і ветеранок та членів їхніх родин та/або ВПО.
- Розвинете здатність імплементувати та ефективно застосовувати у діяльності стандарти якості надання БПД на прикладі Стандартів Мережі правового розвитку.
- Сформуєте навички «безпечної поведінки» (фізичної та інформаційної) в умовах підвищеної небезпеки, наприклад, наближення лінії ведення активних бойових дій, окупації тощо.
- Розвинете лідерський потенціал та навички управління командами.
- Вдосконалите спроможності адмініструвати проєкти та залучати додаткові ресурси для забезпечення надання БПД.
- Посилите організаційну спроможність через запровадження принципів належного врядування в ОГС.
- Отримаєте інформацію про основні принципи перенаправлення клієнтських запитів, доступні IT-рішення системи надання БПД (кабінет клієнта, мобільний додаток «Твоє право», освітню програму «Академія БПД» тощо).
- Налагодите ефективні партнерські зв’язки з ОМС, системою БПД, іншими провайдерами правничої допомоги в Україні.
- Сформуєте та втілите в життя власний план менторського супроводу, розроблений у тісній координації із професійними менторами та експертами з розбудови юридичних клінік.
Для участі у проєкті необхідно зареєструватися до 25 квітня 2025 року: https://forms.gle/f9tekzTLJgGkSfFA8
Заявки розглядає незалежна конкурсна комісія. Очікуйте на результати розгляду до 30 квітня 2025 року.
У разі уточнень і додаткових запитань пишіть на office@ldn.org.ua із зазначенням у темі листа «Запитання щодо проєкту «Посилення спроможності юридичних клінік для доступу людей до правничих послуг у громадах України».
Ініціативу «Посилення спроможності юридичних клінік для доступу людей до правничих послуг у громадах України» впроваджує громадська спілка «Мережа правового розвитку» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
Чат-бот
Поставте питання через LawLink Bot в будь-який зручний спосіб. LawLink Bot — це розумний та цифровий юридичний помічник, якого створила Мережа правового розвитку.

Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.