Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Олешинська сільська громада вирішувала долю штучної водойми

Для громади Олешинської сільської ради ставок завжди відігравав важливе значення: тут можна і порибалити, і відпочити см’єю.

3 червня 2017 року в приміщенні клубу села Іванківці відбулись збори рибацького товариства (членами якого є більше 400 осіб!!!). У заході окрім членів товариства прийняли участь сільський голова, депутати та землевпорядник Олешинської сільської ради, а також юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку (при ГО “Подільска правова ліга”) Анастасія Площинська.

Справа в тому, що в селі Іванківці (входить в Олешинську сільську раду) є ставок, землі наколо якого належать сільській раді. 2014 року жителі сіл Іванківці та Олешин самостійно об’єднались в рибацьке товариство та розпочали роботи із очищення водойми та її зариблення. Вже два роки біля ставка мешканці проводять чергування, під час якого слідкують за тим, щоб біля водойми не порушували норми екологічного законодавства (не засмічували території та саму водойму, не займались рибальсьтвом у заборонений період тощо).

Під час зборів юрист Подільської правової ліги розповіла учасникам про порядок реєстрації неприбуткової громадської організації “Товариство рибалок Олешина та Іванковець”, розробила модель статуту та розповіла про особливості діяльності неприбуткових громадських організацій. Поки що збори не стали установчими, оскільки товариство не може визначитись із кандидатурою на голову організації. В перспективі – створення незалежної екологічної неприбуткової громадської організації, що матиме статус юридичної особи. Це сприятиме покращенню рівня життя громади.

Що стосується ставка, то серед членів товариства було обрано ініціативну групу з 12 осіб, які спільно з Комунальним підприємством опікуватимуться водоймою, адже 2015 році Олешинська сільська рада надала дозвіл Комунальному підприємству на розробку проекту землеустрою (для земель, що знаходяться навколо ставка).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×