facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Організації громадянського суспільства отримають підтримку для ефективнішої допомоги переселенцям

Дата публікації: 26.07.2022

Із початку липня Мережа правового розвитку впроваджує проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правової допомоги в Україні». Впродовж року проєкт має на меті посилити організації з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Сумської, Чернігівської та Миколаївської областей. Допомогти їм створити якісні сервіси надання правової допомоги ВПО, розбудувати партнерства, які посилять один одного. На цьому шляху їх підтримають провідні тренери, експерти й ментори, практики із багаторічним досвідом та успішними кейсами. Із частиною цієї команди  зацікавлені учасники мали можливість поспілкуватися 21 липня на презентації проєкту. 

«Після 24 лютого проблематика захисту прав тимчасово переміщених осіб зросла в рази. З’явилося багато правових викликів як знайти житло, оформити соціальну допомогу, доступ до медичних та освітніх послуг тощо. Впоратись із цією проблемою державі, навіть за допомоги західних партнерів, міжнародних організацій, неможливо. 

Дуже важливою у цьому є участь громадянського суспільства і, не менш важливо, щоб вона була максимально професійною. Тому, реалізуючи цей проєкт, ставимо собі за мету посилити громадські організації, аби вони стали спроможнішими долати ці виклики. У цьому нам неабияк стане в нагоді наш багаторічний досвід роботи навчально-практичної програми «Правоспроможна громада», членських та партнерських організацій, які приєдналися до нас із 24 лютого, утворивши коаліцію «Солідарність та справедливість», – розповідає виконавчий директор Мережі правового розвитку, керівник проєкту Євген Полтенко.

На фото: Фахівчиня зі стратегічних комунікацій та брендингу Марина Говорухіна.

Проєкт складатиметься з двох компонентів: навчального, який триватиме з вересня 2022 по травень 2023 року, та менторського. Учасники зможуть посилити свої знання та здобути «суперсили» з тем комунікацій та взаємодії з громадськістю (PR), організаційного розвитку, побудови якісного сервісу, комунікації з клієнтами та надання правової допомоги ВПО.

Однією з тренерок проєкту є фахівчиня зі стратегічних комунікацій та брендингу Марина Говорухіна. Вона розповіла, які «суперсили» допоможе здобути учасникам/-цям проєкту в частині комунікацій:

«Ми з вами будемо вчитися комунікувати так, аби нас чули. Тому, що просто комунікувати часто буває недостатньо. Вчитимемося комунікувати через різні канали й використовувати інструменти комунікації, правильно визначати нашу цільову аудиторію та що саме їй сказати, аби вона нас почула. Ці знання можна застосовувати не лише під час роботи із клієнтами, а й для розвитку організації. Ми пропрацюємо теми комунікаційної стратегії, сторітелінгу*, копірайтингу* і багато чого важливого. Ці знання є універсальними. Вони – як колеса для організації, з якими ви можете їхати набагато швидше». 

На фото: Керівник студії соціальних технологій Garnet, фасилітатор, тренер Руслан Бахтиєв.

Провідником на шляху організаційного розвитку стане керівник студії соціальних технологій Garnet, фасилітатор, тренер Руслан Бахтиєв. Спікер познайомить із моделями управління, розповість, як розділяти управління і врядування; як створити зміни на організаційному та ціннісному рівнях; які інструменти можна використовувати для боротьби із різними викликами; про зміни на ціннісному рівні та як їх застосовувати. Велику частину навчального блоку буде присвячено темі лідерства.

«Ми будемо переходити із теоретичної частини до практики, оскільки в багатьох виникають труднощі на етапі застосування отриманих знань», – зазначив тренер.

Менторська програма складатиметься з двох частин.

Під час першої частини досвідчені експерти допоможуть визначити одну або кілька сфер, у яких організація хоче розвиватися, та супроводжуватимуть її в цьому.
У другій частині організація визначить для себе фокус, ціль організаційного розвитку.
Разом із експерткою з розвитку команд та організацій, яка має понад п’ятирічний досвід формування менторських програм для ОГС Анною Уваровою ми розробимо  план її досягнення. 

На фото: Експертка з розвитку команд та організацій, яка має понад п’ятирічний досвід формування менторських програм для ОГС Анна Уварова.

«Це доволі ефективна методика розвитку і організацій, і людей. Вона активно використовується західними компаніями, бізнесами та спільнотами. Тому що менторство – це навчання в дії. Думаю, що нас чекає захоплива подорож у розвитку, і я вже з нетерпінням чекаю цього», – говорить Анна Уварова.

На фото: Програмний директор Мережі правового Розвитку Віталій Охріменко.

«Ми створимо такі умови, що організації зможуть одразу застосовувати отримані знання та навички впродовж року участі в проєкті. Учасники отримають інструменти в навчальному компоненті, з менторським супроводом, який надаватиметься кожній організації-учасниці. Завдяки тому, що вони стануть спроможними і самозарадними, отримають необхідні навички, щоб самостійно чи в партнерствах знаходити ресурси для впровадження своїх напрацювань», – зауважив програмний директор Мережі правового Розвитку Віталій Охріменко.

Реєстрація для участі в проєкті триває до 1 серпня 2022 року 

*Сторітелінг – це мистецтво захоплюючої розповіді та передачі за її допомоги необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача. Ця методика була розроблена та успішно випробувана на особистому досвіді Девідом Армстронгом, головою міжнародної компанії Armstrong International. 

*Копірайтинг – написання рекламних і презентаційних текстів (реклама (пряма або прихована) товару, компанії, послуги тощо).

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правової допомоги в Україні» впроваджується Мережею правового розвитку за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Канади.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують 12 міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×