Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Основні надавачі правової допомоги домовились про взаємодію

15 червня 2018 був підписаний Меморандум про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні.

Зокрема, від імені своїх організацій документ підписали Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги, Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку, та Микола Сіома, директор Української фундації правової допомоги.

На фото справа наліво: Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку; Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги; Микола Сіома, директор Української фундації правової допомоги

Під час зустрічі Євген Полтенко відзначив, що підписанню Меморандуму передувала майже 9-місячна копітка робота з узгодження його положень. Укладений документ закладає формальний фундамент для об’єднання ресурсів, потенціалу та експертизи всіх сторін, що зацікавлені у розширенні доступу людей до правосуддя: зокрема, налагодження системного перенаправлення між всіма надавачами правової (і не лише правової) допомоги, уніфікація стандартів діяльності, розробка нових правових продуктів та послуг для громад.

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку

На думку Є.Полтенка, існує потреба у напрацюванні плану спільних дій провайдерів. З його словами, підписання документу може бути кроком до об’єднання зусиль, що дозволить встановлювати спільні правила діяльності провайдерів і слідкувати за їх дотриманням.

Микола Сіома зазначив, що українське громадянське суспільство доросло до того, що може чітко артикулювати своє потреби та меседжі. Це, зокрема, стосується і потреби об’єднання зусиль провайдерів БПД для більш ефективного надання правової допомоги.

На фото: Микола Сіома, директор Української фундації правової допомоги

Олексій Бонюк вказав на те, що підписання такого Меморандуму може стати певним проміжним етапом, який допоможе визначити, як у майбутньому виглядатиме спільнота надавачів правової допомоги на рівні громади та країни. Це також сприятиме створенню незалежного провайдера БПД.

На його думку, дуже важливим є те, що в Україні є можливість успішного функціонування та розвитку недержавних надавачів БПД, і спільна ініціативна робота може призвести до напрацювання ефективної моделі надання правової допомоги.

На фото: Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги

За словами О.Бонюка, підписання Меморандуму є лише початком, який, тим не менш, відкриває шлях до вирішення питання розробки спільних стандартів надання правової допомоги, врегулювання цієї діяльності.

На зустрічі також були присутні директор Програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження» Роман Романов, координаторка Програми «Права людини та правосуддя» Ольга Гальченко і радниця з питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID «Нове правосуддя» Валентина Мудрік.

Роман Романов відзначив важливість підписання Меморандуму, який, зокрема, дозволить вдосконалити систему перенаправлення при наданні БПД. Він також звернув увагу присутніх на соціальний аспект функціонування системи надання безоплатної допомоги.

На фото зліва направо: Роман Романов, директор Програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження»; Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку; Олена Сінчук, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги; Ольга Гальченко, координаторка Програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження»

Учасники зустрічі обговорили деякі питання конкретної співпраці надавачів БПД, зокрема обміну інформацією та спільного використання напрацьованих баз даних.

На фото: учасники зустрічі

Днем раніше, 14 червня, Меморандум підписав голова правління ГО «Асоціація юридичних клінік України» Віктор Янишен.

На фото справа наліво: Віктор Янишен, голова правління ГО «Асоціація юридичних клінік України», та Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку

Таким чином, на даний момент документ підписаний 5 надавачами БПД:  Асоціацією юридичних клінік України, Координаційним центром з надання правової допомоги, Мережею правового розвитку, Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Українською фундацією правової допомоги.

У його підписанні також висловила зацікавленість ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична Сотня».

Документ відкритий до підписання іншими організаціями.

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×