Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Перший громадський центр правосуддя на Харківщині: проміжні підсумки та подальші перспективи

Автор: Віталій Бабика, член правління ГС «Мережа правового розвитку»

Команда Першого громадського центру правосуддя на Харківщині презентувала* громадськості, ЗМІ, зацікавленим сторонам, органам влади та місцевого самоврядування результати своєї роботи впродовж цього року, а також поділилася планами на майбутнє.

Присутні на презентації дізналися, що Громадський центр правосуддя – це «єдине вікно» доступу мешканців громади до правосуддя.

За майже рік роботи (із січня 2019, відколи відкрито центр):

  • допомогу отримали понад 1000 мешканців Чугуївського та Печенізького районів Харківської області;
  • здійснено правовий супровід більше, ніж у 20 стратегічних та резонансних справах;
  • підготовлено 19 відеоконсультацій з актуальних правових питань;
  • проведено низку правопросвітницьких заходів та інформаційно-просвітницьку кампанію у громаді;
  • проведено дослідження правових проблем та потреб мешканців громад, для яких працює центр.

Крім того, Центр став діалоговим майданчиком у спілкуванні громади з органами влади та місцевого самоврядування для спільного вирішення проблем. Аби розуміти реальні потреби людей, Центр провів дослідження правових проблем та потреб громад Чугуївського та Печенізького районів Харківської області. Також він втілив на практиці альтернативний спосіб вирішення спорів. В активі Центру – понад 20 успішних кейсів з медіації та фасилітації діалогу.

Завдяки налагодженій співпраці з органами місцевого самоврядування і Чугуївською районною радою Харківської області була прийнята місцева програма з підтримки діяльності Центру.

І це тільки незначна частина здобутків, досягнутих у співпраці з зацікавленими сторонами та громадськістю. Результати аналізу практичного досвіду Центру, зібрані Громадською спілкою «Мережа правового розвитку» та громадською організацією «Чугуївська правозахисна група» в рамках проекту «Перший Громадський центр правосуддя на Харківщині»**, представлені у виданні «Громадські центри правосуддя в Україні: успішні практики та невдачі першого центру на Харківщині». Це видання може бути корисним для подальшої оптимізації запропонованої моделі роботи громадських центрів правосуддя в Україні та її поширення в українських громадах.

На фото: Презентацію проводить Віталій Бабика, член правління ГС «Мережа правового розвитку» (за трибуною). 

Підбиваючи підсумки щодо здобутків Центру, його команда поділилася і планами на майбутнє, серед яких, зокрема:

  • забезпечити стале фінансування районної програми підтримки Центру;
  • розширити мережі міжсекторального партнерства;
  • взяти участь у програмах ресоціалізації для правопорушників;
  • поширити досвід роботи Центру у зацікавлених громадах України.

Учасники заходу висловили впевненість, що робота Центру є корисною для громад. Адже лише прямі зиски громади від його роботи склали понад 4 млн грн. Такі дані ми отримали, зіставивши результати дослідження правових проблем і потреб мешканців, зокрема щодо середньої вартості витрат людей на вирішення правових проблем та адміністративні дані Центру про обсяг та види наданих його співробітниками послуг. Простіше кажучи, кожна гривня, яка була вкладена в організацію та забезпечення роботи Центру, повернулася громаді у співвідношенні 1:4.
Тож цей напрацьований досвід може стати в нагоді іншим громадам по всій Україні, які зацікавлені у створені громадських центрів правосуддя.

*Захід проведено за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя». Погляди авторів, викладені у вказаній публікації, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки».

**Проект «Перший Громадський центр правосуддя на Харківщині» здійснювався за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×