Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правління спільно з регіональними координаторами вдосконалили інструмент оцінювання організаційного потенціалу та спланували моніторинг членів МПР

Мережа правового розвитку (МПР) провела в Одесі робочу зустріч «Моніторинг та система рейтингування і мотивації в Мережі: удосконалення інструменту, ефективне впровадження».

У зустрічі, проведення якої було підтримано МФ «Відродження»,  крім членів Правління, регіональних координаторів та представників Виконавчої дирекції МПР взяли спеціаліст з організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН Оксана Косенко та Сергій Аверков, виконавчий директор громадської організації «Агентство економічного розвитку» (Вознесенськ, Миколаївська область), що є членом Мережі хабів громадянського суспільства.

Зі вступними словами виступили виконавчий директор Мережі Євген Полтенко та координаторка програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження» Ольга Гальченко.

Є. Полтенко привітав присутніх та наголосив на важливості роботи з подолання вад, які часто властиві організаціям, таких як недовіра, страх перед конфліктами, безвідповідальність, невимогливість та байдужість до результатів. Долати ж ці вади допомагають відкритість до альтернативних думок, чіткість у визначенні завдань та строків, регулярний та об’єктивний аналіз ситуації, інформування команди та заохочення командних результатів.

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор МПР, та Оксана Косенко, спеціаліст з організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН

Ольга Гальченко звернула увагу на важливість застосування громадськими організаціями інструментів організаційного розвитку. Вона висловила надію на те, що їх використання дозволить вивести МПР на новий рівень ефективності.

На фото: Ольга Гальченко, координаторка програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження»

Після вступних слів спеціаліст з організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН Оксана Косенко розповіла про принципи організаційного розвитку та ознайомила присутніх з інструментами його оцінки.

О. Косенко розпочала свій виступ з пояснення потреби організаційного зростання, наголосивши на важливості готовності членів організації до змін. За її словами, основними завданнями при цьому є розвиток людських ресурсів, зорієнтованість планування на тривалі процеси та досягнення стратегічних цілей.

На фото: Оксана Косенко, спеціаліст з організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН

Спеціаліст розповіла про різні моделі оцінки розвитку організації, детально пояснивши особливості «підходу трьох кіл», коли він розглядається з точки зору 3 аспектів  існування організації: «діяльності», «організації» та «відносин».

Сергій Аверков, виконавчий директор громадської організації «Агентство економічного розвитку», поділився з учасниками зустрічі практичним досвідом розвитку власної організації. Він розповів про історію становлення організації, її структуру та напрямки діяльності, виклики, які перед нею стоять, і як вона їх долає.

На фото: Сергій Аверков, виконавчий директор громадської організації «Агентство економічного розвитку»

Значний інтерес присутніх викликала інформація про практичне здійснення оцінки організаційного розвитку в організації, його планування та заходи із забезпечення виконання плану.

Окремий виступ Сергія Аверкова був присвячений  послугам, які громадські організації можуть надавати на оплатній основі. Цей напрям діяльності неурядових організацій здатний відіграти суттєву роль у забезпеченні їхньої фінансової сталості.

Учасники зустрічі обговорили перспективи надання Мережею платних послуг.

Під час заходу представники МПР обговорили результати попередніх моніторингів офісів Мережі, які відбувалися впродовж 2016-2017 років. Вони проаналізували переваги та недоліки анкети самооцінки та чек-листа – інструментів, які використовувались у рамках цих моніторингів.

Крім цього, учасники спланували проведення моніторингу 2018 року, визначили склад моніторингових груп та розподілили функції їхніх учасників.

Очікується, що початковий етап моніторингу, проведення самооцінки членів МПР, розпочнеться вже на початку серпня 2018.

Євген Полтенко презентував проект нового інструменту оцінювання організаційного потенціалу організацій Мережі, використання якого забезпечить можливість здійснювати більш детальну оцінку стану їхнього організаційного розвитку.

Інструмент оцінювання організаційного потенціалу передбачає використання близько 90 індикаторів. Вони дозволяють визначити рівень розвитку членів МПР з точки зору стратегічного менеджменту, людських ресурсів, ефективності менеджменту, комунікації та партнерства, професійності, фінансової спроможності, впізнаваності та впливовості, а також експертно-правової підтримки громад.

На фото: групова робота учасників зустрічі

Інструмент має забезпечити об’єктивне оцінювання стану розвитку члена МПР з використанням кількісних показників; він допоможе членам Мережі краще визначати власні сильні та слабкі сторони та полегшить планування подальшого розвитку своєї організації.

Учасники зустрічі здійснили аналіз індикаторів, уточнивши формулювання та внісши ряд раціональних рекомендацій щодо їх практичного застосування.

Разом із новим інструментом оцінки в Мережі буде впроваджено систему мотивації офісів, засновану на результатах їхнього щоквартального рейтингування.

На фото: верхній ряд зліва направо – Михайло Бардин, член Правління; Елла Петренко, координаторка Південного регіону; Сергій Кошель, член Правління; Андрій Місяць, член Правління; Євген Полтенко, виконавчий директор; Максим Ільчишен, член Правління; Володимир Кондур, член Правління; Вікторія Ільчишена, координаторка Західного регіону; Віталій Бабика, член Правління; нижній ряд зліва направо – Сергій Аверков, виконавчий директор ГО «Агентство економічного розвитку»; Наталія Кулікова, координаторка Північного регіону; Оксана Косенко, спеціаліст з організаційного розвитку організацій громадянського суспільства ПРООН; Наталя Бімбірайте, голова Правління; Ольга Гальченко, координаторка програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження»; Людмила Савченко, менеджер з організаційного розвитку МПР

Зустріч відбулась 27-28 липня 2018.

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

На фото зліва направо: Сергій Кошель, член Правління; Віталій Бабика, член Правління, Михайло Бардин, член Правління
На фото зліва направо: Наталя Бімбірайте, голова Правління; Вікторія Ільчишена, координаторка Західного регіону; Максим Ільчишен, член Правління; Елла Петренко, координаторка Південного регіону
На фото: Ольга Гальченко, координаторка програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження»; Наталія Кулікова, координаторка Північного регіону; Андрій Місяць, член Правління
На фото: Наталя Бімбірайте, голова Правління

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×