Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Презентація перших 100 днів діяльності Громадського центру правосуддя на Харківщині

Автори: Бабика Віталій - керівник Дворічанського офісу Мережі правового розвитку, член правління.
Губашов Денис - менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.

Здається, зовсім недавно стартував проект «Перший громадський центр правосуддя на Харківщини», та вже 25 квітня Центр відзначив свій перший  ювілей – «Сто днів роботи».

Презентація 100 днів роботи Центру.

Щоб обговорити здобутки і невдачі, та поговорити про перспективні напрями подальшої роботи до Чугуєва завітали координатор напряму громадських центрів сприяння доступу до правосуддя, фахівець з моніторингу та оцінки Програми USАID «Нове правосуддя» Томас Вертелецький та виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко.

Команда Центру разом із гостями, паном Томасом Вертелецьким та паном Євгеном Полтенком.

Від початку проекту головними завданнями центру є:

  • підвищити довіру населення до судів, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, поліції;
  • налагодити взаємодію між суб’єктами надання послуг;
  • полегшити доступ людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг;
  • розвантажити суди та поліцію від непрофільних справ;
  • покращити доступ всіх громадян, у тому числі незахищених верств населення, до правосуддя, до послуг з надання правової допомоги й альтернативного вирішення  суперечок;
  • підвищити обізнаність громадян про судову систему, судову реформу, можливості правової допомоги та переваги використання альтернативних способів вирішення суперечок;
  • підвищити ефективність системи надання безоплатної правової допомоги;
  • знизити соціальну напругу в громаді.

Саме про це дискутували гості разом із командою центру, представниками громадськості, Чугуївського міського суду, системи безоплатної правової допомоги, Чугуївської міської ради, Чугуївської районної ради та районної Державної адміністрації.

В молодіжному хабі «CITY» відбулася презентація перших 100 днів роботи. Директор Центру розповів присутнім про здобутки, яких вдалося досягти за відносно невеликий проміжок часу.

Зокрема, директор Центру Роман Лихачов позитивно відзначив співпрацю із судом як в питаннях висвітлення їх діяльності, що безумовно сприяє зміцненню довіри до суду, так і надання Центром послуг з досудової медіації, що сприяє розвантаженню роботи судів. Крім того, представники центру надають безоплатні правові консультації, розробляють відео-консультації, що сприяє управненню жителів міста.

Особливу увагу Центр приділяє роботі із молоддю. Зокрема, ведеться робота щодо створення шкільних служб порозуміння задля побудови безпечного шкільного середовища, проводяться тренінги та навчання з правових питань, організовуються тематичні конкурси.

Урочисте підписання меморандуму про співпрацю. На фото (з ліва на право): Роман Лихачов, Світлана Оболєнська, Антон Бабієць

Задля підтвердження намірів про співпрацю, якої вже було досягнуто, та для подальшого її розвитку Директор Центру Роман Лихачов, суддя-спікер Чугуївського міського суду Світлана Оболєнська та Голова Чугуївської районної ради Харківської області Антон Бабієць підписали меморандум, в якому визначили засади подальшої співпраці задля розбудови довіри до суду.

Координатор напряму громадських центрів сприяння доступу до правосуддя, фахівець з моніторингу та оцінки Програми USАID «Нове правосуддя» Томас Вертелецький розповів про перспективи розвитку системи громадських центрів правосуддя в Україні та їх значну роль у зменшенні навантаження на судову систему, і відповідно економію бюджетних коштів. Також пан Томас зосередив увагу на тому, що однією з важливих функцій Центру є здійснення присудової медіації та зниження рівня конфліктності учасників судових процесів.

Директор Центру Роман Лихачов презентує результати роботи перших 100 днів діяльності.

Директор центру Роман Лихачов, окрім звітування про поточну діяльність Центру, наголосив на значній ролі “стратегічних” та “резонансних” справ, які супроводжує Центр, адже вони становлять суспільне важливе значення для Чугуєва та району. Важливим напрямом роботи центру є проведення діалогів у громадах, які дозволяють вирішувати суспільні конфлікти, знижуючи рівень агресії та запобігаючи виникненню конфліктних ситуацій.

Виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко зазначив, що Україна є одним з визнаних регіональних лідерів у розбудові сталих моделей доступу до правосуддя, заснованих на міжсекторальній співпраці держави, бізнесу та громади. Водночас, подальший сталий розвиток цієї еко-системи неможливий без тісної взаємодії з іншими важливими ланками правосуддя – судами та правоохоронними органами. Забезпечити цю взаємодію якраз і покликані громадські центри правосуддя. Успішний міжнародний досвід роботи центрів свідчить, що їх потенціал як «єдиного вікна» для вирішення правової проблеми людини є дійсно затребуваним в Україні.

Одним із ефективних інструментів у досягненні таких змін є альтернативне вирішення суперечок – медіація. Реальність є такою, що не більше ніж 5% правових проблем людей знаходить вирішення в судах. Медіація як спосіб знаходження компромісних рішень конфліктуючими сторонами, рішень без тих, хто програв має у цьому випадку величезний потенціал. І перший громадський центр правосуддя на Харківщині може стати першопрохідцем у запровадженні медіації на базовому рівні.

Ще одним знаковим моментом в пам’яті Центру стало прийняття районної програми підтримки Центру, яку вчора на сесії Чугуївської районної  ухвалили депутати.

Програма, зокрема, передбачає проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії, проведення форуму шкільних служб порозуміння, забезпечення їх методичними матеріалами, підвищення рівня правової обізнаності населення та підвищення прозорості та підзвітності Чугуївського міського суду Харківської області, зниження кількості повторюваних злочинів, в тому числі серед неповнолітніх.

Завершилась зустріч урочистим нагородженням переможців творчого конкурсу «Правосуддя очима школяра», в якому учнівська молодь намагалась через малюнки показати своє бачення такого складного процесу як правосуддя.

Переможці творчого конкурсу «Правосуддя очима школяра».

Як зазначив директор Центру Роман Лихачов – «Маленький ювілей» пройдено, а попереду чекає багато кропіткої роботи. Та заручившись такою підтримкою партнерів, яка відчувається не лише на словах, ми з оптимізмом дивимося в майбутнє.

Більше фото з презентації за посиланням.

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США.
Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоровя та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.
Додаткову інформацію про діяльність USAID можна отримати у Відділі зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53, на вебсайті: http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя».
Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на Інтернет-сторінці www.newjustice.org.ua та за телефоном +38 (044) 581-3303.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×