Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Про наболіле та особливості надання безоплатної правової допомоги в територіальних громадах

Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» спільно з Вижницьким офісом Мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації» провели семінар на тему «Особливості надання безоплатної правової допомоги в територіальних громадах».

Захід відбувся 19 липня в Центральній районній бібліотеці м. Сторожинець. До участі були запрошені представники бібліотек, шкіл, дошкільних навчальних закладів та органів місцевого самоврядування. Загалом у семінарі взяли участь понад 60 людей.

Про можливості отримання безоплатної правової допомоги в районі та роботу Відділу «Сторожинецьке бюро допомоги» розповіла І заступник голови Сторожинецької районної державної адміністрації Діана Ковальчук.

З доповіддю про форми реалізації правової допомоги громадян в умовах децентралізації влади й про трудові права громадян виступила Ольга Чепель, юристка Чернівецької організації «Комітет виборців», яка розповіла, як можна захистити себе у цей перехідний період децентралізації.

На жаль, це не дуже приємні моменти, але треба бути готовим і вміти захистити свої права,- розпочала свій виступ юристка.

На фото справа наліво: Ольга Чепель, юристка ЧОГО «Комітет виборців», Галина Єрема, керівник Вижницького офісу МПР, та Діана Ковальчук, І заступник голови Сторожинецької районної державної адміністрації

Як відбувається реорганізація та переведення працівників при передачі об’єктів в об’єднану громаду? Що робити, якщо вам пропонують звільнитися за власним бажанням, хочуть скоротити або ж звільнити з роботи без вашої згоди? Що таке інформаційний запит, як його написати та коли і як треба звертатися до суду… Відповіді на ці та інші запитання були висвітлені в доповіді пані Ольги.

Про права людини, способи їх захисту в об’єднаних громадах та залагодження конфліктів у сфері агровиробництва розповів експерт з правових питань Чернівецької організації «Комітет виборців» Василь Паламар.

Сусідська війна – це велике лихо, до якого краще не доводити, – сказав він. – Натомість, хто сусідів добрих має, того минуть біди, бо найкраще в світі щастя – хороші сусіди.

На фото: виступає Василь Паламар, експерт з правових питань ЧОГО «Комітет виборців»

А ось як уникнути або ж залагодити ці конфлікти? Пан Василь звернувся до всіх присутніх, як до ретрансляторів інформації і закликав кожного бути активним та працювати на випередження конфліктних ситуацій. Адже «уникнути конфлікту можна через вчасне надання інформації…» З цією метою він також запропонував заснувати в школах на уроках трудового навчання «годину будівельного виховання та норм будівництва».

Крім цього, на семінарі йшла мова про «нову школу» та інклюзивне навчання, про фахівців, які мають працювати з дітьми, про вимоги до спеціалістів.

Захід проходив у рамках проекту «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Автор: Галина Єрема, керівник Вижницького офісу МПР при ЧОГО «Комітет виборців»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×