Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Про надання правової допомоги ромам: зустріч представників БФ “Розвиток” та керівників бюро правової допомоги в Закарпатській області

У середу, 14 грудня, в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області відбулася зустріч – обмін думками за участі представників Благодійного фонду «Розвиток».

Захід проводився в рамках меморандуму про співпрацю між Регіональним центром з надання вторинної правової допомоги у Закарпатській області та Правозахисним фондом ”Розвиток”. Під час зустрічі представники фонду поділились з юристами правових бюро своїм досвідом з надання правової допомоги представникам ромської національної меншини.

У заході взяли участь директор РЦ з надання БВПД Василь Попадинець, заступник директора Лариса Фучко, виконавчий директор БФ «Розвиток» Наталя Козир, адвокат фонду Ірина Лисничка, заступник начальника ГТУЮ в Закарпатській області Маріанна Готра, працівники бюро правової допомоги.

Відкриваючи захід, Василь Попадинець зазначив, що зустріч відбувається у рамках Меморандуму між РЦ та БФ «Розвиток», головною метою якого є координація спільних зусиль задля розширення точок доступу до надання безоплатної правової допомоги для населення. Окрім того, В.Попадинець наголосив, що одним із пріоритетів системи безоплатної правової допомоги нині є переорієнтація на надання правової допомоги територіальним громадам.

Наталія Козир зазначила, що метою зустрічі є вироблення алгоритмів спільних дій із працівниками системи БПД, у співпраці з якими вдасться охопити ромське населення наданням якісної та фахової правової допомоги. Виконавчий директор БФ «Розвиток» також зауважила, що нині найбільшою проблемою для ромів є відсутність у них ідентифікуючих документів, що практично перетворює їх на людей без громадянства. Частими є і випадки невірно оформлених документів, помилок у них.

navch

Маріанна Готра запросила представників правозахисного фонду інформувати ромське населення про необхідність внесення змін у статути ГО та довести до їхнього відома, що реєструвати дитину та отримати свідоцтво про народження нині можна і в пологових будинках.

У підсумку юристи фонду та правових бюро домовилися про проведення у наступному році спільних правопросвітницьких заходів в ромських таборах Закарпатської області та про перенаправлення справ до фонду стратегічних судових справ Правозахисного фонду «Розвиток».

Також було досягнуто домовленості про проведення спільних освітніх семінарів та тренінгів, які сприятимуть посиленню правових можливостей мешканців Закарпатської області, оскільки підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення є основними напрямками діяльності, як координаційного центру так Правозахисного фонду ”Розвиток”.

За матеріалами Правозахисного фонду ”Розвиток” та Координаційного центру з надання правової допомоги.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×