Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Програма «Правоспроможна громада» 2019, результати липня – серпня

Автор: Денис Губашов – менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.

Програма «Правоспроможна громада» – практична навчальна програма, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації.

Інтерв’юери команди ГО “Подільська правова ліга” Ирина Туркевич та Максим Миколюк проводять опитування жителів сіл Олешин та Іванківці Хмельницького району (Хмельницька обл.) в рамках соціологічного дослідження «Пріоритетні правові потреби жителів Олешинської ОТГ».

Вже 27-28 серпня відбудеться практикум для учасників проекту: «Місцеві програми безоплатної правової допомоги: розробляємо, адвокуємо, реалізуємо».

Мета – посилити спроможність учасників використовувати результати досліджень правових потреб населення для розробки та ухвалення управлінських рішень, зокрема для розробки, адвокації та реалізації місцевих програм безоплатної правової допомоги.

Під час практикуму учасники навчаться: 

  • використовувати результати для досягнення найбільшої користі для громади на основі вивчення ефективних/вдалих кейсів вирішення правових проблем, які позитивно зарекомендували себе на практиці;
  • розраховувати вартість надання безоплатної правової допомоги для своєї громади та складати для такої програми бюджети; 
  • розробляти місцеві програми безоплатної правової допомоги, а саме: визначення пріоритетних проблем, підбір інструментів їх вирішення, визначення показників/індикаторів досягнення запланованих результатів;
  • відпрацювати складові процесу реалізації місцевих програм безоплатної правової допомоги, а саме: пошук оптимальних варіантів реалізації програми (виділення штатної одиниці юриста-консультанта, створення комунальної установи БПД, залучення сторонніх виконавців тощо), відслідковування зворотного зв’язку від громади, моніторинг та оцінка досягнутих результатів, звітування.

Наразі майже всі групи завершили проведення опитування щодо правових потреб у своїх громадах та перейшли до аналізу результатів. 

Опитування мешканців м. Кремінна (Луганська обл.) щодо виявлення правових потреб місцевих мешканців.

Так, Агенцією розвитку Широківської громади було проведене опитування у Широківській ОТГ (Запорізька обл.), Громадською організацією “Подільська правова ліга” було проведене опитування мешканців сіл Олешин та Іванківці Хмельницького району (Хмельницька обл.), Інтерв’юери громадської організації “Право” завершили опитування мешканців Хмільницької ОТГ (Вінницька обл.), юристами та волонтерами громадської організації Суспільна служба правової допомоги було проведено опитування мешканців міста Кремінна на Луганщині. 

Польовий етап дослідження продовжується лише у місті Херсон.

Експерти, загалом, дали схвальні відгуки про хід реалізації проекту.

Катерина Єрошенко, Українська фундація правової допомоги: “Всі 3 групи (Кремінна, Олешин, Широке) доволі організовано працюють. В липні місяці в усіх була сформована вибірка, проведено навчання інтерв’юерів, розпочато польовий етап дослідження. Наразі групами збираються дані.   Доволі повчальна ситуація склалася в групі з Кремінної. Вони сформували вибірку відповідно до офіційних статистичних даних. Але як виявилося серед категорії ВПО (внутрішньо переміщених осіб) є ті, які зареєстровані в громаді, але там не проживають, лише приїзжають за виплатами. Тому було вирішено скоригувати співвідношення цієї категорії відносно статистичних даних.”

В Широківській об’єднаній територіальній громаді (Запорізька обл.) продовжується дослідження в рамках програми «Правоспроможна громада – 2019». Більше 300 мешканців надали свої відповіді.

Марина Шпікер, Київський міжнародний інститут соціології: “Групи з Херсона та Хмільника за особливостями своєї роботи доволі полярні, але обидві мають проблеми з систематичною комунікацією з експертом. Група з Хмільника активна, дуже самостійна, працює організовано та швидко. Варто відзначити, що це єдина група, яка зуміла запрограмувати анкету для мобільних пристроїв та реалізовувала цілком випадковий алгоритм відбору респондентів. Є рутинною ситуація, що склалася щодо того, що при проведенні опитування виявилося, що люди очікують оплати за опитування або не проживають за місцем реєстрації, особливо враховуючи тип обраної групою вибірки. Проблема є типовою для соціологічних опитувань.”

Команда інтерв’юерів громадської організації “ПРАВО”, яка проводила особисті опитування мешканців Хмільницької ОТГ (Вінницька обл.)щодо виявлення наявних правових проблем мешканців громади.

Програма “Правоспроможна громада” реалізується  за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». 

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×