Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Результати конкурсу програми “Правоспроможна громада – 2020”

Навчально-практична програма “Правоспроможна громада” (надалі — Програма) створює унікальну можливість для українських громад спланувати, підготувати та провести дослідження правових потреб своїх мешканців.

Програма впроваджується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя  з 2019 року та безпосередньо адмініструється Мережею правового розвитку на базі мережі правових клубів Pravokator за підтримки партнерських організацій та установ: Міжнародний фонд “Відродження”, Українська фундація правової допомоги, Координаційний центр з надання правової допомоги. Більш детально: https://bit.ly/2u5F03X

До участі у цьогорічному конкурсі Програми, який тривав до 20 березня 2020, були запрошені ініціативні групи з ідеєю щодо посилення правових можливостей своєї територіальної громади. Загалом на конкурс надійшло 11 заявок. За результатами проведення відеоінтерв’ю, до чергового етапу Програми її програмною радою запрошено ініціативні групи, які координуються наступними інституціями:

  1. Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» (Узинська ОТГ Київської області);
  2. Громадська організація «Правозахисне об’єднання «Ти ж юрист» (Галицинівська ОТГ Миколаївської області);
  3. Виконавчий комітет Зеленодольської міської ради (Зеленодольська ОТГ Дніпропетровської області);
  4. Громадська організація «Фонд розвитку м. Миколаєва» (Березанська ОТГ Миколаївської області);
  5. Благодійна організація «Фонд громади Вознесенська» (Вознесенська ОТГ Миколаївської області);
  6. Громадська організація «Центр права» (Червонослобідська ОТГ Черкаської області);
  7. Громадська організація «Центр транскордонного співробітництва» (Тупичівська ОТГ Чернігівської області).

До складу ініціативних груп разом з інституціями громадянського суспільства увійшли представники органів місцевого самоврядування, молодіжних рад при органах місцевого самоврядування, студенти юридичних клінік, активні мешканці громад та представники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такий склад ініціативних груп сприяє розвитку міжінституційної співпраці у сфері доступу до правосуддя між громадським сектором, місцевим самоврядуванням, правозахисниками та державою в особі системи безоплатної правової допомоги.

Надалі програмою передбачена участь у навчальних практикумах та проведення досліджень, також ініціативні групи спланують та реалізують на практиці заходи та рішення для своєї громади у відповідь на правові потреби, виявлені в ході досліджень. Очікується, що за активного сприяння ініціативних груп, буде створено подальші умови для залучення фінансових ресурсів місцевого бюджету та зовнішніх соціальних інвесторів на реалізацію заходів із вдосконалення доступу до правосуддя у громадах.


Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×