facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Що виявили перші результати дослідження Білокуракинської громади

Упродовж останніх місяців команда експертів Мережі правового розвитку досліджує, як дотримуються права людини у громадах Луганської області. Цього разу ми готові розповісти про перші результати аналізу ситуації у селищі Білокуракине Луганської області. 

Експерти МПР використовують для дослідження методологію Місцевого індексу прав людини, ознайомитись з якою можна тут. Проводиться воно в рамках проєкту «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». Проєкт відбувається за підтримки організації «Людина в біді» та фінансового сприяння Європейського Союзу.

На фото: обговорення перших результатів дослідження експертів та представників влади

Тарас Щербатюк та Марина Куприкова, експерти проєкту, зустрілися з представниками місцевої влади Білокуракинської територіальної громади, щоб поділитися висновками за результатами аналізу сфер освіти та охорони здоров’я. 

Тарас Щербатюк, керівник проєкту, розповідає про зустріч: 

«Ми дуже ретельно вивчали все, що змогли знайти у відкритих джерелах про роботу виконавчої влади громади, далі аналізували надані відповіді на запити. Нашою метою є максимально об’єктивно показати як сильні, так і слабкі сторони роботи самоврядування. За допомоги нашого аналізу громада зможе побачити, де вони вже достатньо турбуються про своїх мешканців, а яким аспектам потрібно приділити увагу».

6 сильних сторін Білокуракинської громади: 

  1. У громаді пропагується здоровий спосіб життя. Так, протягом 2020 року на території громади було проведено 60 фізкультурно-оздоровчих заходів .  Серед них слід виділити чемпіонати та кубки з футболу, футзалу, шашок, шахів, настільного тенісу, більярду, баскетболу, волейболу, пляжного волейболу, легкої атлетики.
  2. У 2020 році на пільгове лікування з міського бюджету виділено 301,799 тис грн. Контингенти, яким призначається пільгове лікування – це ветерани ВВВ, постраждалі від аварії на ЧАЕС, діти до 3-х років, діти з інвалідністю до 18 років, особи з інвалідністю І-ІІ груп, особи з інвалідністю з дитинства І-ІІ груп і перелік захворювань, при яких призначається безоплатне лікування.
  3. Для створення комфортних умов перебування у медичних закладах з місцевого бюджету виділяються кошти на ремонт приміщень – 33,6 тис грн, на оплату комунальних послуг витрачено 541,766 тис грн (у 2020 році).
  4. На придбання медичного обладнання у 2021 році виділено 322500,00 грн.
  5. У громаді реалізується дієва програма «Освіта Білокуракинської громади на 2017-2021 роки». Її метою є  забезпечення стабільного розвитку системи освіти громади відповідно до вимог суспільства, економіки,  особистісного розвитку дітей та молоді згідно з їхніми індивідуальними здібностями та потребами, покращання доступу до якісних освітніх послуг. 
  6. На території Білокуракинської громади працюють Будинок дитячої та юнацької творчості, Білокуракинська дитячо-юнацька спортивна школа, Білокуракинська школа мистецтв. Матеріально-технічна база позашкільних закладів постійно оновлюється та поповнюється як коштом місцевого бюджету, так і внаслідок участі у різноманітних проєктах.
На фото зліва направо: експертка проєкту Марина Куприкова, керівник проєкту Тарас Щербатюк, представниками Білокуракінської громади та директором місцевої лікарні Олександром Данілко.

4 пункти, над якими рекомендовано попрацювати місцевій владі: 

  1. Відкритість. Експерти відзначають, що виконавчі органи громади доволі закриті, оскільки на інформаційні запити не було надано інформації, що необхідна для оцінки  об’єктивного стану справ у громаді. На нараді з представниками відділів освіти та охорони здоров’я досягнено домовленості про спільну роботу над подальшим аналізом.
  2. Паліативна допомога. Монітори також не знайшли інформації про належну організацію надання паліативної допомоги хворим.
  3. Протидія дискримінації. У сфері освіти експерти не знайшли прикладів запобігання та протидії дискримінації у сфері участі у культурному житті громади.

Ця публікація створена за підтримки організації «Людина в біді» та за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Мережі правового розвитку і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×