Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Шкільні медіатори Скадовська допомагають одноліткам мирно розв’язувати конфлікти

У Скадовську Херсонської області 17 березня 2017 року відбулася значна подія: у двох освітніх закладах району відкрилися Шкільні служби порозуміння.

Тепер такі служби діятимуть у в Опорному закладі «Академічна гімназія» Скадовської районної ради Херсонської області Скадовського освітнього округу та ЗОСШ №2 Скадовської міськради.

Участь у заходах, зокрема, взяли міський голова Скадовська Олександр Яковлєв, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку» Євген Полтенко, керівники партнерської ГО «Скадовщина – мій рідний край» Ольга Бутенко, Віра Шульгіна, організаторка мережі шкільних служб порозуміння у Скадовському районі Наталя Зикова, громадські діячі Віктор Килинник та Ольга Закусило, депутати Антонівської та Приморської сільрад, педагоги, психологи навчальних закладів.

Та головними героями свята стали учні-медіатори, які на початку року пройшли навчання з базових навичок шкільного медіатора. За допомоги креативних відеопрезентацій вони продемонстрували учасникам заходу свої практичні навички з проведення кола цінностей, примирення, шляхи вирішення різних конфліктів, що можуть бути в шкільному середовищі.

Після презентацій юні медіатори провели практичні заняття. Учасники, якими стали гості заходу, аналізували конфліктну ситуацію, плели комунікаційну павутинку, з’ясовували основні ознаки конфлікту та способи його вирішення. Присутніх вразила обізнаність юних медіаторів, тому у них не виникло сумніву, що медіація у навчальному закладі знайде своє реальне втілення на практиці.

Відтепер на Скадовщині є свої сертифіковані медіатори – команда підготовлених старшокласників, які зможуть надати кваліфіковану допомогу своїм ровесникам у розв’язанні конфліктів мирним шляхом.

З вітальними словом на відкритті Шкільної служби порозуміння у Академічній гімназії виступила директор цього закладу Анна Соценко, яка відзначила важливість даної події для учнівської молоді та в цілому для Скадовського району.

А виконавчий директор ГС «Мережа Правового Розвитку» Євген Полтенко у своєму виступі зазначив, що досвід шкільного самоврядування у гімназії, а відтепер ще й пілотний проект відкриття Шкільної служби порозуміння повинні поширюватись.

Розпочинаючи презентацію у ЗОСШ №2, директор школи Галина Смирнова, висловила мету зустрічі:

«Відкриття Шкільної служби порозуміння – це важливий крок для створення школи відкритості і довіри, можливість сформувати соціально-активну особистість, здатну будувати навколо себе суспільство без конфліктів».

«У той час, коли дорослі не можуть дійти спільної згоди щодо об’єднань територіальних громад, наші діти вже об’єднали три громади – Скадовськ, Антонівку, Приморське», – зазначила Наталя Зикова. Вона ж внесла і цікаву пропозицію щодо проведення Дня учнівського самоврядування на базі місцевих рад: «щоб діти-медіатори провели тренінг для депутатів».

Особливу подяка ГС «Мережа правового розвитку» в організації Шкільних служб порозуміння висловлює директорам навчальних закладів Анні Соценко та Галині Смирновій, психологам-координаторам Світлані Фроленко, Інні Сидоровій, Ганні Жихаренко та Вікторії Кучеренко.

Мета проекту, який за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» здійснює ГС «Мережа правового розвитку» – підтримати учасників Мережі у напрямку посилення правових можливостей вразливих верств населення та запровадження медіації в громадах. Медіація у шкільному середовищі дасть можливість знизити рівень агресії та навчити дітей вирішувати свої конфлікти самостійно. Запровадження фасилітації у громадах допоможе віднайти ефективні інструменти вирішення проблем.

Підготовлено за матеріалами http://skadnews.in.uaта Наталі Зикової.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×