Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Волинський регіон налагоджує взаємодію між громадським сектором та Центром БВПД

Голова ГО «Центр зростання громад» Надія Клімук ініціювала робочу зустріч з директором Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василем Ковальчуком, аби налагодити ефективну взаємодію між громадським сектором та Центром БВПД.


Фото: ГО «Центр зростання громад». Зліва праворуч: Надія Клімук – голова ГО «Центр зростання громад»; Василь Ковальчук – директор Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Наталія Дуброва – керівник Ковельського офісу Мережі правового розвитку ГО «Центр зростання громад»; Оксана Воробей – заступник начальника відділу представництва

Як відомо, працівники «Центру зростання громад» надають безоплатну первинну правову допомогу – консультації, допомоги у складанні скарг, заяв тощо.

Згідно вимог чинного законодавства України, структурні підрозділи державної системи з надання безоплатної правової допомоги можуть надавати вторинну правову допомогу виключно визначеним категоріям населення. Ті особи, які звернулися за вторинною правовою допомогою і не відповідають встановленим критеріям, часто не отримують такої допомоги або ж інформації щодо альтернативних варіантів її отримання, зокрема, можливості звернення до інших провайдерів безоплатної правової допомоги.

В свою чергу, організації громадянського суспільства – провайдери безоплатної правової допомоги, які перенаправляють запитувачів вторинної правової допомоги, не можуть належним чином відслідковувати якість обслуговування цих запитувачів відповідальним структурним підрозділом державної системи з надання безоплатної правової допомоги.

Часто люди, які звертаються до провайдерів безоплатної правової допомоги, запитують вторинну правову допомогу, так як недостатньо обізнані, які організації надають вторинну, а які – первинну правову допомогу. Люди нервують і зневірюються у подальшій перспективі вирішення своїх правових проблем. За інформацією організацій-членів Мережі правового розвитку (Соціологічне дослідження щодо доступності та якості езоплатної правової допомоги на території Печенізького та Чугуївського районів Харківської області, яке протягом січня-лютого 2017 року провели Чугуївська правозахисна група разом з Чугуївським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, детальна інформація: https://goo.gl/PjUu8C), проблема отримання доступної та нагальної інформації про безоплатну правову допомогу серед населення є достатньо гострою, частими є також нарікання на рівень кваліфікації та професійної підготовки працівників структурних підрозділів державної системи з надання безоплатної правової допомоги.

Суддям в умовах реформування судової системи та значного завантаження аналогічно часто бракує інформації щодо наявних можливостей для отримання людьми первинної та вторинної допомоги, відповідно, вони не можуть надавати таку інформацію. Крім того, з аналізу справ, які розглядаються в судах, можливо виокремити ті, які можуть бути вирішенні на місцевому рівні, а отже потребують системного вирішення на рівні громади, а також важливо зрозуміти якість надання послуг державною системою БПД.

Таким чином, відсутність системи перенаправлення осіб, які потребують безоплатної правової допомоги, контролю та відстеження якості такого перенаправлення, комунікації між всіма надавачами послуг, значно ускладнює доступ цих осіб до правосуддя та їх можливості у отриманні вчасної та якісної правової допомоги.

Наразі населенню важко розібратися, куди їм слід звертатися, чи до громадської організації, чи до державного Центру.

Керівники – ГО «Центру зростання громад» та Ковельського міського центру БВПД, домовилися спільно сформувати координаційну групу, яка займатиметься розробкою проекту методології моніторингу перенаправлення.

Планується створити чіткий та дієвий механізм перенаправлення людей туди, де вони точно отримають потрібну допомогу.

Захід організований Громадською організацією «Центр зростання громад» в рамках проекту «Підвищення доступу до правосуддя вразливих верств населення у громадах Волинської, Харківської та Херсонської областей» за фінансування USAІD.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×