Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Судді та громадськість обговорили судову реформу на Харківщині

Круглий стіл на тему: «Судова реформа в Україні. Представлення результатів моніторингу реформи та якості роботи органів прокуратури і судової системи на території Харківської області» відбувся 21 листопада 2017 року у Харкові.

Учасники круглого столу “Судова реформа в Україні” у Харкові. Фото Романа Лихачова

ГО «Чугуївська правозахисна група» з березня по вересень 2017 року реалізовувала проект «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який фінансується Програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Метою проекту більш повно відобразити прогрес реформ на рівні Харківської області, провести моніторинг виконання реформ органів прокуратури та судової системи на території Харківської області, виробити рекомендації та направити їх компетентним органам.

Роман Лихачов, експерт Чугуївської правозахисної групи та координатор Східного регіону Мережі правового розвитку, під час круглого столу проінформував присутніх про моніторинг стилю життя прокурорів та суддів, порушені через отриману інформацію групою експертів проекту кримінальні провадження щодо суддів, розпочаті перевірки недоброчесних прокурорів Національним агентством запобігання корупції; проведені тренінги з активістами щодо відеофіксації судових засідань, виявлені проблеми в моніторингу стилю життя суддів та прокурорів та в цілому реформи прокуратури та суду.

Сергій Рогозін, керівник групи моніторів судових засідань, розповів про недоліки, що були виявлені під час моніторингу судових засідань, причини заборони відеофіксації, недопуск громадян до судових засідань на території Харківської області.

Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, довів до присутніх досвід роботи в Громадській раді доброчесності, розказав про зміни, що вносяться до процесуальних кодексів, успіхи та невдачі судової реформи.

Після цього учасники круглого столу розглядали питання необхідності зменшення судового збору, відшкодування витрат на правову допомогу, можливість виборності суддів мешканцями певних територіальних одиниць, створення інституту мирових суддів, відповідальності за неправосудні рішення та невнесення відомостей до реєстру досудових розслідувань, введення в державі можливості провокації давання хабара по досвіду Грузії, масового звільнення від відповідальності в суді осіб, що перебувають у стані алкогольного сп’яніння за кермом, повернення довіри до суду, зловживання громадськістю своїми правами під час судових засідань тощо.

Судді Московського районного суду міста Харкова, Кривцов та Мамалуй, розповіли про проблеми в судовій системі: суттєве навантаження на суддів, несвоєчасне доставлення осіб, що тримаються під вартою конвоєм до суду, висловили свої пропозиції щодо судової реформи та проведення моніторингу стилю життя суддів тощо.

Євгенія Бондаренко, представник Апеляційного суду Харківської області, розказала про напрацювання комунікації судом з громадськістю та запропонувала проводити круглі столи з громадськістю в приміщенні Апеляційного суду Харківської області.

Завдяки активній позиції громадськості та присутніх суддів були напрацьовані майбутні кроки у співпраці суду та громадськості та повернення довіри до суду на території Харківської області. Хочеться сказати, що продемонстрована суддями відкритість при відвідуванні цього заходу, оголошення їхнього бачення проведення судової реформи є запорукою успішного проведення судової реформи.

Роман Лихачов (праворуч) виступає на круглому столі “Судова реформа в Україні” у Харкові. Фото Романа Лихачова

За результатами круглого столу опрацьовані правозахисниками пропозиції щодо судової реформи будуть направлені до Вищої Ради Правосуддя, народних депутатів, Генеральної прокуратури України, Президента та всіх інших профільних установ та організацій.

Автор матеріалу: Роман Лихачов, експерт ГО “Чугуївська правозахисна група”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×