Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Цифровізація правових послуг — сучасна необхідність

Мережа правового розвитку 25 листопада 2020 року долучилась до онлайн презентації результатів дослідження “Надання правових послуг в Україні та можливості їх цифровізації”. Під час презентації виконавчий директор МПР Євген Полтенко розповів про успіхи спілки у використанні сучасних технологій для надання правових послуг.  

Під час заходу презентували результати аналітичного дослідження, спрямованого на визначення сфери повноважень державних та недержавних надавачів послуг в Україні. Акцент зробили на наданні правової допомоги соціально вразливим групам та можливість переведення окремих сервісів в електронну форму. 

Наша держава тримає курс на цифрові трансформації, тому розробка та вдосконалення цифрових рішень у сфері  правових послуг є одним із важливих завдань. Ми маємо сприяти спрощенню доступу до правової допомоги, оптимізації процедурних питань отримання правової послуги, а також зменшенню корупційних ризиків та підвищенню довіри до правових послуг.

Ми розуміємо, що, якщо ми тримаємо курс на людиноцентричне правосуддя, ми не можемо повністю автоматизувати процес надання правових консультацій. Юристи мають приділити увагу кожному окремому випадку та розібратися у всіх тонкощах справи. Однак  використання цифрових рішень є доцільним для надання правових консультацій та роз’яснень, оцифрування матеріалів, створення електронних шаблонів найбільш поширених заяв та скарг, розробки  електронних сервісів для покращення доступу до правової допомоги без прив’язки до конкретного виду послуги тощо.

На фото: Олена Сінчук, Консультантка з розвитку правових послуг Програми розвитку ООН в Україні “Права людини для України” .

Консультантка з розвитку правових послуг Програми розвитку ООН в Україні “Права людини для України” Олена Сінчук виступила модераторкою другої частини дискусії. Діалог відбувся під час онлайн-презентації щодо обговорення наявних та потреби у розробці нових цифрових рішень, які використовуються недержавними надавачами правових послуг в Україні — найбільш відомими правозахисними організаціями: 

“На мою думку, пріоритетними на сьогодні є саме ті сервіси, які допоможуть безпосередньо покращити процеси опрацювання величезної кількості звернень громадян, що надходять до державних інституцій: передусім, це стосується можливості розробки електронних шаблонів заяв і скарг, можливості швидкого оцифрування та перенаправлення документів, розробки різних допоміжних сервісів на основі відкритих даних.

Окрім того, одним із ключових висновків презентованого дослідження є те, що окрім розробки нових ІТ-сервісів, спрямованих на покращення доступності правової допомоги в Україні, доцільно також постійно провадити активну інформаційну кампанію про можливості цих сервісів та активно залучати громадян до їх використання”.

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку.

 Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку, розповів про ті досягнення, що зроблені за останні 5 років. Спілка, як і всі, максимально намагалась адаптуватись до карантинних обмежень, але її сильною стороною є те, що багато елементів дистанційного консультування були впроваджені задовго до пандемії. 

Детальніше у презентації: 

З результатами дослідження «Надання правових послуг в Україні та можливості їх цифровізації» можна ознайомитися за посиланням: https://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/library/democratic_governance/provision-of-legal-services.html

Довідково. Дослідження здійснено в рамках ініціативи «Цифрові рішення для покращення доступу до правосуддя в Україні», що є компонентом проєкту Програми розвитку ООН в Україні «Права людини для України» за фінансової підтримки Глобальної Програми посилення верховенства права та прав людини задля сталого миру та сприяння та експертного внеску Координаційного центру з надання правової допомоги в Україні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×