Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Чернігові активісти та поліція запровадять «Сусідську варту» та «Шкільного поліцейського»

13 березня 2018 року у прес-центрі «Чиста політика», відбулась презентація проекту «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність».

Мета проекту – впровадження ефективної й підзвітної громаді системи громадської безпеки в м.Чернігові через впровадження принципів Community Policing (Діяльність поліції, орієнтована на громаду) за напрямками «Сусідська варта» та «Шкільний поліцейський».

Ініціатором проекту є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Під час презентації Катерина Данькова, керівник проекту, представила план спільних заходів, які будуть реалізовуватись за підтримки та у співпраці з Управлінням патрульної поліції Чернігівської області.

Вона зазначила, що основним напрямком нової ініціативи є впровадження програми «Сусідська варта», яка вже працює в різних містах України.

За словами Віталія Копистко та Інни Пасеки, представників Управління патрульної поліції Чернігівської області, «Сусідська варта» – це програма, покликана вдосконалити взаємодію з містянами заради підвищення їхньої безпеки. Вона складається з трьох пріоритетів: безпека житла, співпраця з поліцією, турбота про територію (благоустрій).

На фото: учасники презентації проекту «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність». Зліва направо: Інна Пасека, інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Чернігова, Катерина Данькова, керівник проекту, та Віталій Копистко, старший інспектор прес-служби Управління патрульної поліції Чернігова

«Сусідська варта» спрямована на підвищення правосвідомості громадян та довіри до патрульної поліції, зменшення рівня правопорушень, залучення мешканців міста до співпраці з поліцейськими шляхом своєчасного інформування про вживання алкогольних напоїв, підозрілих осіб чи транспорт, запобігання квартирним крадіжкам, порушенню благоустрою тощо.

Важливими елементами програми «Сусідська варта» є проведення спільних з поліцією та активістами громади тренінгів, зустрічей з містянами, широка роз’яснювальна та просвітницька робота.

Також у рамках проекту плануються різні види профілактичних, інформаційних та тренінгових активностей для студентської та учнівської молоді, а також для освітян з метою профілактики та попередження буллінгу та насильства в молодіжному середовищу.

«Шкільний поліцейський – це превентивна форма попередження правопорушень серед підлітків, себто це поліцейський, який відвідує шкільні заклади і проводить заняття для школярів,» – розповіла інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Чернігова Інна Пасека, –«Працівники поліції відвідують школи і проводять відповідні заняття. Адже у школярів є багато нагальних питань, на які можуть точніше відповісти саме поліцейські, з якими діти ведуть себе більш відкрито та цікавляться навіть такими проблемами, про які соромляться спілкуватися із батьками чи вчителями».

Крім того, представники ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» планують провести опитування чернігівців щодо ключових проблем безпеки в місті, рівня довіри до правоохоронців, готовності взаємодіяти з поліцією, тощо.

«Управління патрульної поліції підтримує таку програму, яка реалізується в нашому місті, оскільки на сьогодні налагодження співпраці поліції та громади є дуже важливим пріоритетом в нашій роботі. Через проведення різних спільних заходів, інформування мешканців про діяльність поліції ми зможемо також зрозуміти очікування та запити громадян від патрульної поліції», – зазначив Віталій Копистко, старший інспектор прес-служби Управління патрульної поліції в м. Чернігові

«Ми переконані, що впровадження принципів Community Policing (Діяльність поліції, орієнтована на громаду) в Чернігові дозволить вплинути не тільки на підвищення рівня довіри до поліції, а й посилить правосвідомість громадян. Оскільки стереотип «Моя хата з краю…» повинен відійти в минуле. І якщо вчиняється правопорушення, то громадський обов’язок кожного – попередити його вчинення, повідомивши про це поліцію. З цього і починається співпраця поліції та громади» – наголосила під час презентації керівник проекту Катерина Данькова.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Управлінням патрульної поліції Чернігівської області в рамках реалізації проекту «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

 

Контакти: Катерина Данькова, моб.: 063-158-32-46, email: katrina.dankova@gmail.com

Джерело: ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×