facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Діїї з’явився «єДокумент», який замінить українцям втрачений паспорт та ІПН

Кабмін України затвердив порядок використання тимчасовим посвідченням особи «єДокумент». Це допоможе українцям, які через війну втратили документи, засвідчувати за необхідності свою особу.

Про порядок використання анонсованого раніше тимчасового цифрового посвідчення особи «єДокумент» розповів у своєму зверненні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Документ можна буде згенерувати в застосунку та на порталі «Дія». «єДокумент» міститиме всю необхідну інформацію та QR-код для підтвердження особистості. Це допоможе українцям, які через війну втратили документи, засвідчувати за необхідності свою особу», – пояснив він.

Як повідомлялося раніше,  у застосунку «Дія» зявилося нове тимчасове цифрове посвідчення «єДокумент» для громадян, які через війну залишилися без документів. Це посвідчення визнаватимуть органи державної влади, Нацполіція, військові на блокпостах.  

“єДокумент” містить паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків (або ІПН – індивідуальний податковий номер), а також за можливості фото.

“єДокумент” автоматично буде доступний усім користувачам Дії після оновлення застосунку, в тому числі і тим, хто має лише старий паспорт-книжечку. 

Для чого потрібен “єДокумент”

Війна застала українців зненацька, а тому багато хто залишився без документів – хтось поспіхом покидав свій будинок, хтось міг втратити їх в дорозі, чиїсь документи були знищені разом з житлом. Послуга “єДокумент” допоможе українцям, які втратили свої документи під час військових дій, при необхідності підтверджувати свою особу.  

Що буде входити в “єДокумент”

“єДокумент” буде містити всю необхідну інформацію і QR-код для підтвердження особи. Послугу планують зробити дуже гнучкою: буде містити паспортні дані, ІПН і по можливості фото.

Кому і коли можна пред’являти “єДокумент”

Посвідчення визнаватимуть органи державної влади, Національна поліція України. Також “єДокумент” можна пред’явити військовим під час проїзду на блокпостах.

“єДокумент”: як отримати в “Дії”

“єДокумент” автоматично буде доступний всім користувачам програми “Дія”. Для того, щоб документи підтягнулися в додатку, його необхідно оновити в Play Market або App Store. Послуга також доступна українцям, які не змінювали свій паспорт на id-карту.

“Документ діє у воєнний час. Слава Україні! Російський військовий корабель Іди нах * й!”,- йдеться в рухомому рядку в додатку.

За матеріалами відкритих джерел.

P. S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×