Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Дніпрі відкрився перший в Україні правовий клуб «Pravokator»

У Дніпрі відбулось відкриття першого в Україні правового клубу «Pravokator». Його мета – вивчення та поширення кращих практик у сфері права і правосуддя, впровадження їх у життя на рівні територіальних громад.

Утворення правових клубів (міжрегіональних ресурсно-комунікаційних правових платформ) є одним із важливих завдань низки стратегічних планів Уряду України. Планується, що незабаром будуть функціонувати 5 правових клубів: у Дніпрі, Києві, Харкові, Одесі та Львові, які стануть основою інфраструктури системи управління правовими знаннями.

Участь у заході взяли Міністр юстиції Павло Петренко, Посол США в Україні Марі Йованович, директор Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк та Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

На фото справа наліво: Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги, Роман Романов, директор Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження», Павло Петренко, міністр юстиції України, Марі Йованович, Посол США в Україні, та Марі Курт, старший радник відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні

Мережу правого розвитку представляв її виконавчий директор Євген Полтенко.

Захід відбувся 30 березня 2018.

На фото: учасники заходу

Правовий клуб «Pravokator» об’єднав фахівців системи безоплатної правової допомоги, адвокатів, суддів, прокурорів, представників системи юстиції, місцевої влади та правозахисників.

У межах роботи правового клубу «Pravokator» планується здійснювати таку роботу:

  • Проводити безоплатне навчання та підвищення професійного рівня правників, представників місцевих громад та громадянського суспільства;
  • Поширювати кращі практики у сфері права;
  • Підтримувати територіальні громади у розвитку їхньої правоспроможності;
  • Виступати генератором ідей для інновацій у праві та правопросвітництва в країні (проект «Я МАЮ ПРАВО!» стане невід’ємною активністю правових клубів).

Для реалізації згаданих задач планується організовувати телемости, дистанційне навчання, конференції та вебінари.

На фото зліва направо: Роман Романов, директор Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження», Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку, Владислав Власюк, генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Мін’юсту України, Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги, та Олександр Баранов, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги

Правопросвітницькі заходи будуть проходити як у традиційних форматах, так і в незвичних: хакатони, форум-теарт, moot court. Тут надаватимуться можливості не лише обговорити ідею, а й протестувати її, довести до стану продукту (проект змін до законодавства, нові процедури, IT-рішення: чат-боти, веб-додатки, програми).

Наразі в Дніпрі роботу розпочинають:

– WikiLegalAid. Експертний клуб;

– Правовий клуб: мережа правових спільнот;

– Хаб правових ідей і форм. Правова інноваційна зона. Legal Tech;

– Moot court: практика судових засідань.

Уже найближчим часом стартують тренінги для адвокатів, суддів, прокурорів, офіцерів поліції та представників громадянського суспільства.

Очікується, що діяльність клубу суттєво полегшить широкий доступ до правової допомоги та правової інформації для громадян України.

Мережа правових клубів в Україні створюється за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Міжнародного фонду «Відродження», а також Посольства США в Україні в рамках підписаного з Міністерством юстиції України Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги для розвитку професійних якостей адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

 

Підготовано за матеріалами правового клубу «Pravokator»

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×