Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Херсоні говорили про правові проблеми учасників АТО та шляхи їх подолання

16-17 січня в Регіональному центрі з надання БВПД у Херсонській області для провайдерів безоплатної правової допомоги, працівників відділів соціальної роботи, центрів надання адміністративних послуг, волонтерів та громадських активістів пройшов тренінг на тему «Основні аспекти подолання правових проблем учасників АТО на рівні громади». У заході також взяли участь представники Білозерської районної організації учасників АТО «Звитяга», Голопристанського союзу афганців, Комунального некомерційного соцпідприємства «Оберіг» Херсонської обласної ради.

Організаторами заходу виступили громадська спілка «Мережа правового розвитку», ГО «Подільська правова ліга», ГО «ІРЦ «Правовий простір», Центр допомоги учасникам АТО при ХОДА та Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області.

До тренінгу долучилися також директор Регіонального центру Марина Єлисєєва, менеджер з якості Максим Магда спільно з керівниками та фахівцями бюро правової допомоги: Валентиною Волвенко (Генічеське БПД), Світланою Коханевич (Каланчацьке БПД), Євгенією Задорожною (Новокаховське БПД), Світланою Садовською (Новотроїцьке БПД), Вірою Серпутько (Чаплинське БПД) та. Тетяною Бабаскіною (Олешківське БПД).

Зі вступною промовою виступила голова Правління ГС «Мережа правового розвитку» Наталія Бімбірайте.
2

Навчання проводив сертифікований тренер «Мережі правового розвитку», юрист Асоціації юристів м. Кам´янець-Подільський Максим Романюк.

3

Перший блок школи-тренінгу був присвячений базовим аспектам прав та соціальних гарантій учасників АТО. Держава ґарантує ветеранам АТО певні права, але механізм їх реалізації часто відсутній, і демобілізовані стикаються з масою проблем, насамперед, підтвердженням участі в бойових діях, отриманням ґарантованих державою виплат, пільг тощо.

4

У перший день, працюючи в групах, учасники тренінгу визначали найактуальніші проблеми, з якими зіштовхуються ветерани АТО та члени їхніх сімей на Херсонщині. Це проблеми, які стосуються трудового, земельного права, соціального забезпечення та потрібності психологічної реабілітації даної категорії осіб. Достатньо гостро в їх середовищі стоять питання працевлаштування. Крім працевлаштування, проблемними є питання оформлення та погодження земельних ділянок, безкоштовного проїзду сімей загиблих та учасників АТО, відсутність державних програм з психологічної реабілітації та механізму реалізації конституційних прав військовослужбовців в зоні АТО.

8

Учасники другої групи, ознайомившись з питанням порядку оформлення та погодження земельних ділянок, назвали такі причини: небажання держави та органів місцевого самоврядування (ОМС) вирішувати ці питання, постійні зміни в законодавстві, недосконалість системи ведення земельного кадастру, корупція в державних органах, бюрократія (відсутність єдиного порядку).

11

Ґарантоване державою право сім´ям загиблих та учасникам АТО на  безкоштовний проїзд не завжди можна реалізувати.

Третя група виокремила такі причини: пасивність самих учасників АТО та громади в обговоренні нормативно-правових актів (НПА) та проектів для цільових аудиторій, недостатня обізнаність у правових питаннях, низький рівень правової культури, корупція під час проведення тендерів на закупівлю маршрутів перевезення (ОДА, міські ради). Також однією з причин є те, що не у всіх місцевих програмах передбачено компенсацію проїзду сім´ям загиблих.

13

Брак державних програм з психологічної реабілітації четверта група учасників пояснює відсутністю нормативної бази, неусвідомленням проблеми та її наслідків суспільством, незрілістю суспільства (неготовність сприймати психологічну допомогу, сором´язливість, страх розголосу, комплекси, стереотипи, не відрізняють психіатра від психолога), відсутність реальних центрів та фінансування.

Учасники п´ятої групи впевнені, що на відсутність механізму реалізації конституційних прав військовослужбовців в зоні АТО, впливає, насамперед, специфіка взаємовідносин до військовослужбовців, зловживання командирів, корупція при розподілу ресурсів, доступ правників до в/ч, страх розправи, нерозслідування підозрілих фактів загибелі військовослужбовців в зоні АТО, невмотивована економія коштів, відсутність органів досудового розслідування військових злочинів на теперішній час (після набрання чинності положень Кримінального процесуального кодексу України 20.12.2017 та не створення Державного бюро розслідування.

15

Крім визначення причин найбільш гострих правових проблем та обговорення  можливих шляхів їх подолання, учасники обмінялись власним досвідом роботи, зокрема щодо консультування, здійснення представництва інтересів учасників АТО у судах та органах державної влади, виконали вправи та ситуативні завдання.

На другий день учасники заходу шукали механізми вирішення проблемних питань.

Тренінг пройшов у злагодженій та дружній атмосфері.

По завершенні учасники отримали сертифікати про проходження програми дводенного тренінгу.

За допомогу в організації та проведенні тернінгу Регіональному центру в особі директорки Марини Єлисєєвої вручено подяку.

Довідково. Тренінг проводився в рамках проекту № 51751 «Посилення правової спроможності та соціально-психологічна інтеграція учасників АТО та членів їх сімей на рівні територіальних громад» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Джерело: http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/holovna/1803-u-khersoni-hovoryly-pro-pravovi-problemy-uchasnykiv-ato-ta-shliakhy-ikh-podolannia 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×