Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Херсоні підписали унікальний документ: отримати правову допомогу стане легше та швидше

12 березня 2018 року в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області відбулося урочисте підписання Протоколу взаємодії між державною системою безоплатної правової допомоги та недержавними організаціями. Це значить, що тепер херсонцям буде легше отримати саме ту допомогу, яка їм потрібна, а якщо звернулися «не за адресою» –  їх без проблем перенаправлять куди потрібно.

На фото: обговорення та підписання Протоколу взаємодії між державною системою безоплатної правової допомоги та недержавними організаціями

Згідно з вимогами чинного законодавства України структурні підрозділи державної системи з надання безоплатної правової допомоги (БПД) можуть надавати вторинну правову допомогу (підготовка процесуальних документів та участь у судовому процесі) виключно визначеним категоріям населення. Ті особи, які звернулися за вторинною правовою допомогою і не відповідають встановленим критеріям, часто не отримують такої допомоги або ж інформації щодо альтернативних варіантів її отримання, зокрема, щодо можливості звернення до інших провайдерів безоплатної правової допомоги.

Для налагодження більш тісної співпраці між недержавними провайдерами БПД та державною системою надання БПД експертна група розробила Протокол взаємодії та перенаправлення клієнтів між Центрами надання безоплатної правової допомоги, проаналізувавши та узагальнивши зібрану на попередньому етапі інформацію та матеріали.

Як розповіла директор ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір» Наталя Бімбірайте, такий документ було розроблено вперше не тільки в Херсоні, а й в усій країні. Його метою було перш за все забезпечити зручність клієнтів, яким тепер не доведеться витрачати зайвий час на відвідування різних установ.

На фото зліва направо: Наталя Бімбірайте, голова Правління Мережі правового розвитку та директор ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір», Василь Касьянов, керівник Херсонського офісу Мережі правового розвитку при Херсонській обласній організації Комітету виборців України, Олена Старюк, керівниця громадської приймальні «Фонд милосердя та здоров’я»

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у Херсонській області Марина Єлисєєва зазначила, що в Протоколі чітко прописані критерії, за якими відбуватиметься перенаправлення.

Протокол підписало 12 організацій:

 1. Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області. Директор Єлисєєва Марина Ігорівна
 2. Бериславський місцевий центр з надання БВПД. Директор Груша Марина Дмитрівна
 3. Голопристанський місцевий центр з надання БВПД. В.о. директора Кеба Ірина Миколаївна
 4. Каховський місцевий центр з надання БВПД. В.о. директора Поляков Руслан Леонідович
 5. Херсонський місцевий центр з надання БВПД. Директор Милокостий Денис Леонідович
 6. ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Директор Бімбірайте Наталя-Дануте Антано
 7. Херсонська обласна організація Комітету виборців України. Голова Бєлий Дементій Васильович
 8. ГО «Білозерський центр регіонального розвитку». Голова Петренко Елла Євгеніївна
 9. ГО «Скадовщина – мій рідний край». Голова виконавчого комітету Шульгіна Віра Петрівна
 10. БО «Фонд милосердя та здоров’я». Виконавчий директор Тютюнник Алла Миколаївна
 11. ГО «КримСОС». Координатор південноукраїнського офісу Тільненко Олексій Сергійович
 12. Юридична клініка Херсонського державного університету. Директор, доцент кафедри галузевого права Херсонського державного університету, Новіков Микола Михайлович

Підписанти Протоколу висловили сподівання, що їх робота тепер стане ще ефективнішою, і кількість задоволених клієнтів зросте.

На фото: учасники підписання Протоколу. Зліва направо: Марина Груша, директор Бериславського місцевого центру з надання БВПД; Вікторія Яремчук, заступниця голови Центру правової допомоги населенню; Микола Новіков, керівник «Юридичної клініки»при Херсонському державному університеті; Руслан Поляков, в.о. директора Каховського місцевого центру з надання БВПД; Елла Петренко, голова ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»; Віра Шульгіна, голова виконавчого комітету ГО «Скадовщина – мій рідний край»; Денис Милокостий, директор Херсонського місцевого центру з надання БВПД; Олена Старюк, керівниця громадської приймальні БО «Фонд милосердя та здоров’я»; Наталя Бімбірайте, голова Правління Мережі правового розвитку та директор ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір»; Ірина Кеба, в.о. директора Голопристанського місцевого центру з надання БВПД; Олексій Тільненко, координатор південноукраїнського офісу ГО «КримСОС»; Марина Єлисєєва, директор Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області; Оксана Тропіна, регіональний координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого верховної ради України з прав людини в Херсонській області, монітор національного превентивного механізму, член громадської організації «Україна без тортур»; Василь Касьянов, керівник Херсонського офісу Мережі правового розвитку при Херсонській обласній організації Комітету виборців України

Цей захід було здійснено за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Погляди авторів, викладені у цьому документі, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки

 

Підготовлено за матеріалами Херсонської обласної організації Комітету виборців України

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×