facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Українців безкоштовно консультують 14 організацій із гуманітарних і правових питань

Дата публікації: 11.03.2022

Мережа правового розвитку (МПР) розгорнула гуманітарну програму #StandWithUkraine як відповідь на виклики визвольної війни в Україні. 

Сьогодні у програмі беруть участь 14 організацій із різних областей України. Вони надають консультаційні послуги в своїх громадах та допомагають долати гуманітарну кризу. Переглянути контакти організацій та дізнатися, як можна отримати допомогу можна на мапі

Найбільше до юристів звертаються щодо таких питань:

1.   Порядок виїзду за кордон.

2.   Отримання згоди батька на перетин кордону, вивіз дітей за кордон без згоди батька 

3.   Порядок отримання паспорта, питання щодо втрати документів, відновлення втрачених документів.

4.   Контакти у громадах для пошуку житла. 

5.   Соціальні виплати.

6.   Гуманітарна допомоги (як отримати, надати тощо).

У багатьох громадах організації допомагають координувати роботу волонтерських груп, забезпечення тероборони і військових усім необхідним. Здійснюють правовий супровід роботи волонтерів, тероборони і місцевої влади та безпосередньо збирають гуманітарну допомогу. У східній частині України здійснюють логістичний супровід евакуації жителів громад.

Окрім того, допомагають знаходити рішення проблем, які виникають. Для прикладу, в Хмільницькій громаді Вінницької області ГО «Право» шукає, як забезпечити продуктами харчування понад 300 осіб вразливих категорій населення. Загострюється питання зростання кількості безпритульних тварин у громаді, власники яких виїхали або яких залишили тимчасові гості громади.

Частина команди ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» із м. Слов’янськ (Донецька область) перебуває за кордоном.

«Я та кілька людей зосередили свою роботу на пошуку життєво необхідних ліків. Наприклад, інсулін, L-Тироксин. Їх важко зараз дістати. Більше забезпечуємо людей, які переїжджають за кордон – в Польщу, Німеччину, а також відправляємо в Україну. Зараз плануємо закупити бронежилети та шоломи, протестувати аби вони були дійсно того класу, який зазначений. Знайшли партію на 100 бронежилетів зі Швейцарії», – розповідає керівник організації Сергій Коваленко.

На фото: Керівник Тарас Щербатюк та юристка Мар’яна Павленко (ГО «Черкаський правозахисний центр»). Організація забезпечує правовою підтримкою та надає допомогу переселенцям; вразливим верствам населення; військовим та членам їхніх родин; бізнесу, який перемістився із зони бойових дій. Співпраця із Гуманітарним центром Черкаської міської ради та Черкаським обласним контактним центром дозволяє максимально закривати потреби постраждалих від війни та допомагати один одному.

У програмі беруть участь і організації, які працюють у тих громадах Чернігівської, Сумської та Херсонської областей, що тимчасово непідконтрольні Україні. Для них першочерговим є подолання гуманітарної кризи. Вкрай необхідним є забезпечення харчуванням, ліками, доглядом та медичною допомогою жителів громад.  

Окрім контактів на мапі, можна скористатися гарячою лінією БФ «Право на захист» з 7:00 до 22:00. Юристи фонду також проконсультують із питань пошуку житла, гуманітарної допомоги, проблем з документами або отриманням статусу біженця в інших країнах тощо. Тел. гарячої лінії 380-995-075-090, 380-685-075-090, 380-935-075-090

Правову допомогу можна отримати й онлайн на сайті ldn.org.ua.  Оскільки через кризові умови, в яких опиняються різні категорії населення під час війни, часто постає необхідність в їхній поглибленій правовій підтримці. Її можуть  забезпечити вузькопрофільні юристи/ки у окремих галузях права, зокрема в безоплатній вторинній правовій допомозі.
Тому МПР розпочала формувати мережу юристів та адвокатів Pro Bono як в Україні, так і у європейських країнах, в яких наразі перебуває найбільша кількість громадян України.
Щоб приєднатися до цієї ініціативи, просимо заповнити цю заявку.

Також у межах програми #StandWithUkraine Мережа правового розвитку допомогла евакуюватися із небезпечних місць 8 родинам (23 особи) персоналу дирекції та членських організацій, компенсувавши витрати переїзду та оренди житла на загальну суму 85 195 грн. Супровід переселення ще 10 родин триває. 

Дякуємо МФ «Відродження», Фонду Ч.С.Мотта, DLA Piper Foundation та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) за підтримку цієї діяльності. Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться посилити один одного і допомогти якомога більшій кількості людей, які цього потребують.

Слава Україні!

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×