Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Урочисте онлайн-відкриття Громадського центру правосуддя у Білій Церкві

Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій МПР

За підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» в м. Біла Церква на базі Білоцерківської громадської організації «Правова єдність» створено Громадський центр правосуддя в рамках проєкту «Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україні». 

Громадський центр правосуддя — це «єдине вікно» доступу людей до правових, адміністративних та соціальних послуг. Тобто тепер не потрібно «оббивати пороги чиновницьких кабінетів та інстанцій в пошуках істини»: мешканці громади, мають можливість в одному місці отримати всю необхідну інформацію.

На фото: команда Громадського центру правосуддя в м. Біла Церква та Оксана Сірик керівниця Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У зв’язку з карантином урочисте відкриття ГЦП було перенесено в мережу Інтернет. Гостями заходу стали: 

  • Центр надання адміністративних послуг при Білоцерківській міській раді;
  • Громадська рада при Виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради;
  • Регіональний  центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області; 
  • Білоцерківський  місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • Білоцерківська  міська організація Товариства Червоного Хреста в Україні;
  • працівники та волонтери Громадського Центру правосуддя в Білій Церкві.
На фото: Ольга Настіна, директорка Громадського центру правосуддя
у м. Біла Церква та голова БМГО “Правова єдність”

Директорка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква та голова БМГО “Правова єдність” Ольга Настіна розповіла про мету зустрічі та створення ГЦП: 

“Метою заходу є не лише публічне відкриття Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква, а й проведення публічної дискусії та широкого обговорення ключових правових і безпекових проблем громади міста Біла Церква та шляхів залучення Громадського центру правосуддя до їх вирішення. 

Чому такий кут питань? Бо наше головне завдання – полегшити доступ до правосуддя, підвищити правову обізнаність та правову спроможність громадян.

Ми хочемо проговорити про покращення правових та безпекових сервісів в громаді.

У нас до 180 звернень на місяць. Зараз це дистанційне консультування: скайп, телефон, онлайн-чат тощо.” 

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор ГС “Мережа правового розвитку”.

Виконавчий директор ГС “Мережа правового розвитку” Євген Полтенко

“Ми планували цей захід провести в урочистих умовах, але криза громадського здоров’я позначилась на всіх сферах нашого життя. І за таких умов шаблонні підходи більше не працюють, тому в багатьох випадках нам доводиться бути новаторами у вирішенні проблемних питань. 

Добре, що ми зробимо сьогодні фокус на те, які потреби та проблеми є у людей, якими є їх очікування та  які нестандартні рішення для нестандартних проблем може запропонувати Громадський центр правосуддя в м. Біла Церква”.

На фото: Олена Сінчук, керівниця проєкту Громадський центр правосуддя в м. Біла Церква та менеджерка з організаційного розвитку ГС “Мережа правового розвитку”.

Керівниця проєкту Громадський центр правосуддя в м. Біла Церква та менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку Олена Сінчук:

“Мета нашого центру — створити доступ до правосуддя шляхом побудови місточку довіри між громадою та владою. Більшість таких центрів розташовані в приміщеннях судів, але наш центр розміщений в міській бібліотеці. Таке розміщення було схвально оцінене нашими донорами та партнерами, адже це значно розширює аудиторію проєкту і дозволяє людям познайомитися з послугами ГЦП якомога раніше. 

До суду звертаються люди, вже маючи проблему, а в нас з’явилася  можливість стати ланцюжком між громадськістю та місцевою владою”

На фото: Віктор Кіккас, керівник Регіонального  центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області

Віктор Кіккас, керівник Регіонального  центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області підняв питання покращення правових сервісів громади та створення реальних можливостей доступу людей до правосуддя, вирішення повсякденних правових проблем: 

“На мою суб’єктивну думку, ми маємо широкий спектр питань. Проте я вважаю, що головне – займатись правопросвітництвом громадян. Адже люди часто не можуть вирішити питання, бо не знають основних своїх прав. 

Особливі складнощі трапляються на найнижчому рівні — чиновників, бо їм головне зменшити кількість людей, і вони готові їх перенаправляти куди завгодно, аби не виконувати своїх обов’язків.

Хотілося б продумати чітку програму, яка б навчила людей самостійно розв’язувати свої проблеми та знати, куди звертатися”. 

На изображении может находиться: 1 человек, сидит, экран, офис и в помещении
На фото: Оксана Сірик, керівниця Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Оксана Сірик, керівниця Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, підняла питання безпекових проблем громади та базові безпекових потреб мешканців Білої Церкви:

“Є нові питання та нові виклики, які потрібно вирішувати у зв’язку з пандемією: незаконні звільнення, оформлення виплат, звернення до центрів зайнятості тощо. 

Масове безробіття — це безпекове питання, адже через відчай та безпорадність, коли люди, не розуміючи, де та яким чином їм отримати допомогу, вчиняють деструктивні дії. Це призводить до підвищення злочинності, насилля в сім’ї та вживання алкоголю, тощо.

Було б добре використати нам на допомогу доступ до мас-медіа: для того, щоб допомогти людям знайти шляхи вирішення своїх проблем”. 

На фото: Інна Малишко, юристка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква.

Юристка Центру Інна Малишко розповіла про застосування методології місцевого індексу прав людини як інструменту моніторингу дотримання прав людини в Білій Церкві: 

“Місцевий індекс прав людини – це комплексне дослідження, спрямоване не виявлення зусиль влади на місцях у напрямку дотримання та забезпечення базових прав людини. 

Він нараховує 9 ключових напрямків: безпека громади, навколишнє природне середовище, охорона здоров’я, гідний рівень життя, освіта і культурний розвиток, соціальний захист для вразливих категорій, праця та умови її реалізації, право на інформацію, добре врядування. 

Дослідження проводиться за чіткими критеріями, визначеними в Інструменті моніторингу, а загальний рейтинг населеного пункту вираховується за простою бальною системою. 

Ми, провівши перемови з нашими колегами в м. Біла Церква, розглядаємо для проведення моніторингу наступні напрямки, які найбільше відповідають цілям нашої діяльності:  безпека громади, праця та умови її реалізації, право на інформацію, добре врядування”.

Звертаємо вашу увагу, що в період карантину правова допомога та консультації надаються у дистанційному режимі наступними засобами зв’язку:

Телефони:+380996040650, +380683329421
Ел. пошта: pravovadopomogabc@gmail.com
Онлайн-чат на сайті: www.ldn.org.ua
Фізична адреса Центру: Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, 55
Графік роботи: пн.-пт., 10.00-17.00.
(УВАГА! Зараз Центр працює ТІЛЬКИ ДИСТАНЦІЙНО).

*Діяльність центру стала можливою за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США.  До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Додаткову інформацію про діяльність USAID можна отримати у Відділі зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53, на вебсайті: http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проєктів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми — надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303, на вебсайті www.newjustice.org.ua або на сторінці у Фейсбук: fb.com/usaid.newjustice.  

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×