Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

В Музиківській та Станіславській ОТГ стартував проект “Посилення правових можливостей об’єднаних громад”

В листопаді 2017 р. стартував проект “Посилення правових можливостей об’єднаних громад“, в якому приймають участь дві об’єднані громади Білозерського району –Музиківська та Станіславська. Проект впроваджується ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у співпраці з Білозерським бюро правової допомоги за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

7 грудня 2017 р. в Музиківській сільській раді відбувся круглий стіл, учасники якого обговорили нові напрями співпраці громадської організації з сільською радою у 2018 році.

Після об’єднання на громади «звалилися» повноваження, які їм дуже важко виконувати через брак відповідних кадрів, ресурсів, нерозуміння з боку підприємців та громадян, колізії в законодавстві. Представники сільрад постійно звертаються до Білозерського офісу Мережі правового розвитку за роз’ясненнями законодавства. Реагуючи на запити, юристи проводять семінари для депутатів та посадовців щодо заповнення електронних декларацій, щодо конфлікту інтересів тощо. Проте є ряд питань, які потребують невідкладного вирішення. Так, на виконавчі органи сільських рад об’єднаних територіальних громад покладається здійснення державного контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

Проте на практиці ОТГ не здійснюють цього контролю, так як не знають як правильно організувати роботу інспектора з праці, як не зруйнувати відносин з підприємцями і при цьому захистити трудові права громадян. Тому зараз з боку Офісу МПР об’єднані громади чекають інформаційно-методичної підтримки у впровадженні програм з надання безоплатної первинної правової допомоги (БППД) згідно стандартів, а також правової допомоги у розробці нормативно-правової бази на місцевому рівні, яка б регламентувала виконання отриманих повноважень.

Тому в рамках проекту планується посилити інституційну спроможність органів місцевого самоврядування у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги згідно стандартів, розробити нормативно-правову базу на місцевому рівні, яка б регламентувала виконання отриманих повноважень у сфері контролю за дотримання трудового законодавства, підвищити рівень правосвідомості населення у сфері захисту трудових прав у 7 громадах, які входять до складу Музиківської та Станіславської ОТГ.

У співпраці з сільськими радами та із залученням підприємців, заплановане проведення спільних локальних круглих столів в громадах для вироблення нормативно-правової бази, яка б регламентувала здійснення контролю за дотриманням трудового законодавства.

Для забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги згідно стандартів будуть створені робочі групи за участі депутатів місцевих рад та представників громади, які разом з юристами Офісу Мережі правового розвитку будуть здійснювати моніторинг якості наданої допомоги та розробляти відповідні рекомендації.

Також буде здійснюватися юридичний супровід сільрад щодо впровадження системи безоплатної правової допомоги (БПД).

В ході проекту в громадах буде проведено інформаційну кампанію щодо захисту трудових прав громадян та доступу до БПД. Для представників старшокласників, найманих працівників, підприємців, депутатів будуть проведені тренінги та семінари щодо трудового законодавства, повноважень органів місцевого самоврядування у сфері контролю за його дотриманням. Учасники круглого столу неодноразово наголошували на актуальності та необхідності проведення таких заходів.

В рамках даного проекту продовжуватиме свою роботу стаціонарна приймальня Офісу Мережі правового розвитку в смт. Білозерка, де громадяни можуть отримати безоплатну правову допомогу – консультація, роз’яснення законодавства, надання допомоги у складанні документів, підготовка документів для подання в місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомги (БВПД).

Також під час круглого столу було обговорено питання про супровід місцевих підприємців щодо легалізації праці найманих працівників, що в подальшому призведе до надходжень податків в місцевий бюджет Музиківської ОТГ.

І, насамкінець, представники сільради відмітили позитивні тенденції та можливості спільної роботи з ГО “Білозерський центр регіональногорозвитку”.

Автор матеріалу: Наталя Юшко, керівниця проекту

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×