Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безпечна громада: у Татарбунарах на Одещині відкрився пілотний ситуаційний центр

Автор: прес-служба Одеської обласної організації  ВГО «Комітет виборців України»

Пілотний ситуаційний центр з управління системою відеоспостереження в малих громадах  публічно презентували 7 листопада 2019 року  в місті Татарбунари Одеської області. Представили Ситуаційний центр Координаційний офіс безпеки спільно з Татарбунарською міською радою, відділенням поліції та запрошеними партнерами. Учасники також поділилися подальшими планами у сфері розбудови безпечної громади. Додатковими заходами до відкриття стала дискусія поліцейських та ветеранів органів внутрішніх справ щодо шляхів підвищення довіри до поліції, а також зустріч зі школярами щодо безпеки на дорогах.

На презентацію ситуаційного центру зібралися люди,  об’єднані метою розбудови безпечної громади: представники Координаційного офісу безпеки, керівники міської ради та місцеві депутати, поліцейські, фахівці органів пробації та юстиції, журналісти, громадські активісти, ветерани органів МВС, бізнесмени. Окрім представників міста Татарбунари, на презентації були керівники сусідньої Білоліської сільської ради, зацікавлені у відкритті подібного центру у своїй громаді. Особливими гостями презентації стали радниця та тренерка з питань взаємодії поліції з громадою Консультативної місії Європейського союзу Енн Педерсен та фахівець місії з питань тренінгів Роман Андрушко.

Презентація ситуаційного центру в Татарбунарах. Фото: прес-служба Одеської обласної організації  ВГО «Комітет виборців України».

Використання камер відеоспостереження – один з інструментів підвищення безпеки у громаді

Презентацію відкрив керівник Координаційного офісу безпеки, ветеран органів МВС та юстиції Леонід Семененко.
– У жовтні  2019 року на базі Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари в тестовому режимі почав працювати ситуаційний центр з управління системою відеоспостереження в місті. Наразі до двох моніторів центру виведено зображення із 12 міських камер відеоспостереження, ведуться переговори про підключення до системи камер місцевих підприємців.
У місті працює багато приватних відеокамер, і якщо під’єднати до системи відеоспостереження найбільш «цінні» з точки зору розташування та якості картинки, це допомагає значно підвищити безпеку в громаді. Наразі інформацію з камер відеоспостереження, а також їх ефективність аналізують волонтери Координаційного офісу безпеки – ветерани органів внутрішніх справ, які згідно з графіком чергують у приміщенні ситуаційного центру. Вже зараз зрозуміло, що розташування деяких відеокамер у місті необхідно змінювати – деякі з них дублюють інформацію, деякі можуть бути більш ефективними на інших локаціях, – розповів Семененко.

Заступник голови організації-члена Мережі правового розвитку — Одеської обласної організації Комітету виборців України — Ігор Бринош зазначив, що використання камер відеоспостереження наразі є одним з найпоширеніших інструментів підвищення безпеки в громаді, проте часто такі системи працюють без належного документального оформлення, мають проблеми з аналізом, збереженням та використанням отриманих даних. «Створений в місті Татарбунари ситуаційний центр повинен стати пілотною моделлю управління системою відеоспостереження в невеликих громадах – які не володіють значними фінансовими ресурсами для коштовного обладнання, не мають відповідних фахівців, а місцеві органи поліції мають проблеми з кількістю співробітників. Діяльність цього центру спрямована на розробку, тестування та розвиток системи відеоспостереження, на ефективне використання інформації з камер відеоспостереження для розкриття злочинів та профілактики правопорушень та на забезпечення безпеки під час масових заходів. 

Анатолій Бойко, голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» підкреслив важливість для розвитку громади розв’язання проблем безпеки та відзначив динамічний розвиток Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари.
– Координаційний Офіс безпеки в м. Татарбунари створено на початку 2017 року на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» як спільний інформаційно-координаційний центр для розвитку безпечного середовища в громаді. У 2019 році Координаційний офіс безпеки формалізовано через створення консультативно-дорадчого органу при виконавчому комітеті Татарбунарської міської ради.  На початку 2018 року при Координаційному офісі безпеки створено Раду ветеранів-наставників, куди увійшли 5 ветеранів органів внутрішніх справ. Ветерани МВС здійснюють на громадських засадах наставництво поліцейських, беруть участь у спільних патрулюваннях, просвітницьких на навчальних заходах, – зазначив Бойко.

Заступник Татарбунарського міського голови Олександр Лєсніченко підкреслив важливість для розвитку громади діяльності Координаційного офісу безпеки, який вже став центром усіх активностей щодо безпеки в місті та районі. Олександр Ліповий, голова Білоліської сільської ради поінформував, що спільно з Координаційним офісом безпеки в сусідньому Білоліссі також заплановані заходи з розвитку безпечного середовища в громаді. Зокрема, сільська рада облаштувала в новому приміщенні виконавчого комітету кабінет для дільничного офіцера поліції. Олег Ворошиловський, технічний директор українського відділення компанії HANPLAST, яка зараз будує у селі Білолісся Татарбунарского району нову сонячну електростанцію, відзначив важливість фактору безпеки в громаді для наявних та потенційних інвесторів.

Учасники громадського обговорення під час презентації ситуаційного центру в Татарбунарах.прес-служба Одеської обласної організації  ВГО «Комітет виборців України».

Досвід і знання – для сучасних проєктів

Одразу після презентації ситуаційного центру з управління системою відеоспостереження у приміщенні Координаційного офісу безпеки відбулася дискусія з поліцейськими та ветеранами органів внутрішніх справ щодо шляхів підвищення довіри до поліції та використання в громаді людського ресурсу – досвіду пенсіонерів МВС. Зокрема Валерій Кашкаван, представник ради ветеранів МВС згадав, як у 1980 році став кращим дільничним офіцером тодішньої міліції Одеської області та поділився власними секретами роботи з профілактики правопорушень.
Під час дискусії з’ясували, що теперішні поліцейські не підтримують комунікації з ветеранами органів МВС та не використовують їхній досвід та знання про громаду. Зійшлися на наступному: щоб не втратити такого важливого чинника як наставництво, організовувати постійні зустрічі ветеранів МВС з теперішніми поліцейськими
.
Євген Зубак
, начальник сектору превенції Татарбунарського відділення поліції запропонував провести декілька комунікаційних заходів для підвищення довіри до поліції – журналістський репортаж «день із дільничним», а також спробувати спільно зробити сторінку відділення поліції у соціальній мережі Facebook більш цікавою для громади. 

Громадське обговорення під час презентації ситуаційного центру в Татарбунарах. Фото: прес-служба Одеської обласної організації  ВГО «Комітет виборців України».

Від теорії – до практики

дискусії щодо напрямків підвищення довіри до поліції керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко та інспектор групи реагування патрульної поліції, майор поліції Володимир Слободенюк перейшли безпосередньо до практики та провели з учнями 6-х класів Татарбунарського НВК зустріч з питань безпеки на дорозі.  Крім інформації, як себе поводити на дорогах, діти також отримали світловідбиваючі брелоки, які допоможуть зробити їх більш видимими в темну пору доби.

Керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко (на фото перший праворуч) та інспектор групи реагування патрульної поліції, майор поліції Володимир Слободенюк (другий ліворуч) на зустрічі з питань безпеки на дорозі з учнями однієї зі шкіл Татарбунарів. 

P.S. Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується організацією-членом Мережі правового розвитку — Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×