facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

В Татарбунарах обговорили питання безпеки з представниками ромської громади

Дата публікації: 28.08.2018

23 серпня 2018 року, в рамках діяльності Координаційного офісу безпеки, у Татарбунарах відбулась чергова неформальна зустріч керівників поліції та міста з представниками громади у форматі «кава з поліцейськими». На цей раз питання безпеки в громаді обговорювали з лідерами ромської спільноти. Головним результатом заходу стало узгодження питання обрання ромських радників голови міста, один з яких буде опікуватися питаннями безпеки.

У приміщенні Координаційного офісу безпеки на чергову неформальну зустріч у форматі «кава з поліцейськими» зібралися представники поліції, Татарбунарської міської ради, Координаційного офісу безпеки, ромської громади міста та представники преси. Поліцію представляв заступник начальника Татарбунарського відділення поліції майор поліції Ігор Бурлаку, владу міста – міський голова Андрій Глущенко та його заступник Олександр Лєсніченко. Єфросинія Мукієнко представляла пресу, ромську громаду міста представляли Микола Станку, Ігманд Станку, Іспанія Станку, Руслан Бузика, Рашин Бузика і Олександр Карай. Координаційний офіс безпеки був представлений Ігорем Бриношем, заступником голови Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», та керівником Офісу Леонідом Семененком.

На фото справа наліво: Іспанія Станку, представник ромської громади; Ігор Бурлаку, заступник начальника Татарбунарського відділення поліції; Ігор Бринош, заступник голови ООО ВГО «Комітет виборців України»; Руслан Бузика, представник ромської громади; Рашин Бузика, представник ромської громади; Леонід Семененко, керівник Координаційного офісу безпеки

 

Розпочинаючи обговорення, Леонід Семененко підкреслив, що зустріч з ромською громадою з питань безпеки назріла досить давно і, завдяки ініціативі Офісу, підтримці представників ромів Миколи Станку і Руслана Бузики та активній позиції міської влади і представників поліції, нарешті відбулася.

На фото зліва-направо: Ігманд Станку, представник ромської громади; Микола Станку, представник ромської громади; Олександр Лєсніченко, заступник міського голови; Єфросинія Мукієнко, журналістка

Ігор Бринош вказав, що необхідно побудувати таку систему комунікації та співпраці, щоб будь-які злочини чи дискримінацію на міжетнічному підґрунті можна було попередити.

Іспанія Станку зазначила, що їй іноді стає соромно за представників свого народу, які ходять неохайно одягнені, поводять себе недостойно та агресивно. Вона хоче, аби молоді роми стали активними членами татарбунарської громади, щоб ромські діти ходили до дитсадків та шкіл, щоб вони мали друзів серед дітей інших національностей, щоб вони прославляли місто, а не плюндрували його.

За словами Руслана Бузики, у ромів є досить багато проблем, які вони вирішити  самотужки не можуть, і для цього потрібна допомога міської влади. Він звернувся до присутніх із проханням надати допомогу одній з ромських сімей, у якій діти не мають одягу та залишаються без батьківського піклування.

Міський голова Андрій Глущенко зауважив, що питання ромської громади завжди було одним з пріоритетних у діяльності міської влади та запропонував для вирішення подальшої долі дітей створити відповідну комісію. Надалі буде потрібно провести вивчення умов проживання цієї сім’ї, і лише після цього приймати відповідне рішення. Але основне, це аби діти жили з батьками, мали батьківську опіку та любов, яку не замінить ніхто.

На фото зліва направо: Андрій Глущенко, міський голова; Руслан Бузика, представник ромської громади; Ігор Бринош, заступник голови ООО ВГО «Комітет виборців України»

Також татарбунарський міський голова повідомив, що до нього надійшла заява, яку підписали 42 мешканці вулиці Маяковського, які скаржаться на дії ромів, які мешкають неподалік. Він попросив представників поліції та ромів звернути увагу на поведінку певних осіб та провести необхідні профілактичні заходи з ними. Звертаючись до представників ромської спільноти, мер запропонував їм активніше приймати участь у житті міста, проводити відповідну роботу у ромському середовищі.

Ігор Бурлаку поінформував присутніх про ту роботу, яку проводять поліцейські у місті та районі, акцентувавши увагу на питаннях роботи з представниками ромської громади. Він зупинився на проблемних питаннях, пов’язаних з ромами, які звільнилися з місць позбавлення волі та поводять себе антисоціально. Звертаючись до ромів, представник поліції попросив їх звернути увагу на поведінку неповнолітніх дітей, які керують автотранспортними засобами, не маючи ні прав, ні практичних навичок. Також він запропонував ромам приймати участь у патрулюванні в місцях їх компактного  проживання. Це питання залишилось дискусійним, але його обговорення буде продовжене на наступних подібних зустрічах.

Для плідної взаємодії ромської спільноти з органами місцевої влади, з поліцією та іншими структурами, було запропоновано варіант ромського радника. Керівник Координаційного офісу безпеки в Татарбунарах Леонід Семененко запропонував, щоб з ромської громади було обрано декілька радників, які будуть представляти різні сфери суспільно життя: безпеку, соціально-економічні питання, культуру, спорт.

У свою чергу, заступник міського голови Олександр Лєсніченко запропонував представникам ромської громади продумати питання висунення  кандидатури  з числа їх представників до виконавчого комітету міськради. Як член виконкому, він зможе як просувати та лобіювати питання, пов’язані з ромською громадою, так і доносити до ромської громади важливу інформацію з життя міста. Під час неформального спілкування присутні погодилися з тим, що ці пропозиції варто реалізувати.

Крім цього, на заході були обговорені і питання участі ромів у культурному, спортивному та суспільному житті міста і району. Іспанка Станку запропонувала створити ансамбль ромської молоді та запевнила присутніх, що вона буде активно втілювати і просувати  у життя ідею розвитку ромської культури на теренах міста. Також були досягнуті попередні домовленості щодо залучення ромської молоді до спортивного життя Татарбунар.

Фактично, ця неформальна зустріч заклала основу для активної співпраці ромів, поліції, міської влади та громадськості з питань безпечного середовища в громаді та інтеграції ромської спільноти до життя міста. Як відзначали учасники заходу, взаємна повага та підтримка створюватимуть довірливі відносини між різними верствами населення та різними національностями, що так важливо для поліетнічного міста Татарбунари.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

ООО ВГО «Комітет виборців України» є членом Мережі правового розвитку.

 

Прес-служба
Одеської обласної організації
ВГО «Комітет виборців України»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×