facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

В Україні почалась інформаційна кампанія «Безоплатна правова допомога – завжди поруч»

Нещодавно у Києві відбулась прес-конференція, присвячена початку інформаційної кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч».

У заході взяли участь Павло Петренко, міністр юстиції України, Роман Ващук, посол Канади в Україні, Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги, та Лариса Бізо, директорка українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

На фото справа наліво: Лариса Бізо, директорка українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні»; Павло Петренко, міністр юстиції України; Роман Ващук, посол Канади в Україні; Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги

Інформаційна кампанія «Безоплатна правова допомога – завжди поруч» проводиться Координаційним центром з надання правової допомоги та Міністерством юстиції України за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який фінансується Урядом Канади.
Кампанія має на меті інформування про систему безоплатної правової допомоги в Україні, про можливості для громадян (особливо вразливих груп) вирішувати свої проблемні питання та захищати свої права у правовий спосіб. Інформаційні плакати та відеоролики, створені в рамках кампанії, розповідають реальні історії допомоги людям у системі безоплатної правової допомоги в Україні.

На сьогодні в рамках кампанії були зняті 6 соціальних роликів, як транслюються на телеканалі «UA:Суспільне». Також з ними можна ознайомитись на каналі «YouTube».

Як зазначив Олексій Бонюк, відеоролики зображують реальні історії успішного вирішення правових проблем людьми, які звернулись за допомогою до державної системи надання безоплатної правової допомоги (БПД).

На фото: виступ Олексія Бонюка, директора Координаційного центру з надання правової допомоги

Відповідаючи на запитання журналістів, О.Бонюк розповів про забезпечення якості юридичних послуг, що надаються системою. За його словами, на даний момент найпоширенішими питаннями, з якими люди звертаються, є питання сімейного права та соціального забезпечення.

За словами Павла Петренка, запровадження системи надання безоплатної правової допомоги є одним з найуспішніших державних проектів, який дозволяє забезпечити належний рівень юридичного захисту. Зокрема, серед ознак його ефективності він назвав різке збільшення кількості звернень до адвокатів системи, яке спостерігається в останні роки, а також незначну кількість скарг на якість наданих послуг, яка складає менше 1% від загальної кількості звернень.

На фото: виступ Павла Петренка, міністра юстиції України

Всього за 5 років послугами державної системи БПД скористались понад 5 млн. українців; близько 2300 громадян були виправдані у кримінальних справах, у яких їхні інтереси представляли адвокати системи БПД.

На сьогодні кількість державних центрів з надання безоплатної правової допомоги перевищила 550. Всього можливістю скористатись послугами системи можуть мають право скористатись близько 8 млн. мешканців України.

П.Петренко також розповів про підтримку, яку надає уряд для подальшого розвитку системи БПД. Міністр вказав на те, що її діяльність призвела до покращення правового захисту в Україні і, як наслідок, до зменшення кількості звернень українців в Європейський суд з прав людини.

Посол Канади Роман Ващук зазначив, що, завдяки реалізації програми, на даний момент люди мають доступ до безоплатної правової допомоги майже у всіх регіонах країни. При цьому існує потреба у підвищенні рівня обізнаності населення щодо її діяльності.

На фото: виступ Романа Ващука, посла Канади в Україні

Посол розповів про підтримку, яку надає уряд Канади для вдосконалення системи надання правової допомоги в Україні.

Виступ Лариси Бізо був присвячений історії підготовки соціальних відеороликів, кожен з яких створювався окремою командою фахівців. Вона зазначила, що метою використання реальних історій у них було підвищення довіри людей до системи БПД.

На фото: виступ Лариси Бізо, директорки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні»

Прес-конференція відбулась 12 червня 2018 в Українському кризовому медіа-центрі, Київ.

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×