Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Від мами до мами»: в Татарбунарах успішно закріпилась благодійна ініціатива

На базі Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, у червні 2018 року активними матерями міста Татарбунари була започаткована благодійна ініціатива «Від мами до мами» – безоплатний обмін та забезпечення дитячими товарами тих сімей, які потребують дитячого одягу, взуття, іграшок та інших товарів. Така акція отримала підтримку багатьох матерів міста і за декілька місяців перетворилася на постійну ініціативу. Особливо широко вона була підтримана містянами в серпні місяці, у зв’язку з підготовкою дітей до школи.

12 червня 2018 року у приміщенні Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, за ініціативи керівника офісу Леоніда Семененка, зібралися небайдужі молоді мами міста. Серед них Любов Голубенко, Євгенія Іванченко, Олена Моканашу, Яна Олексієнко та Людмила Солодка.  У процесі розмови вони визначилися з тим, що у сьогоденних реаліях більшість сімей не в змозі вирішити питання забезпечення своїх дітей одягом та взуттям, шкільними приладдями та іншими дитячими товарами.  У той же час, у більшості сімей є пристойні речі, які залишаються після підрослих діточок і можуть бути передані тим, хто їх потребує. Любов Голубенко запропонувала присутнім створити ініціативну групу та започаткувати відповідну акцію, яку спільно назвали «Від мами до мами».

Відтак, починаючи з 12 червня, на базі Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку почала діяти акція «Від мами до мами». Організаторами акції було розроблено графік чергування волонтерок, встановлено час прийому та видачі дитячих речей. Речі можна приносити та залишати волонтерам в приміщенні офісу за адресою м. Татарбунари, вул. Центральна, 50, щовівторка та щоп’ятниці з 9 до 17 години. Поволі акція почала набирала обертів, молоді жінки через своїх знайомих та друзів, через засоби масової інформації та соціальні мережі (зокрема газету «Татарбунарский вестник») почали поширювати інформацію про таку благодійну ініціативу. Також в місцях масового скупчення людей були розміщені оголошення та інформаційні листи щодо збору речей та шкільного приладдя. Через виїзди Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку доводили таку інформацію і до мешканців інших населених пунктів району.

Завдяки такій активній інформаційній кампанії до офісу почали приходити жінки, які як приносили дитячі речі, так і їх потребували. Наприклад, 7 серпня 2018 року до офісу завітала багатодітна мати Павленко Вікторія, мешканка села Маразліївка. У рамках акції «Від мами до мами» вона отримала речі та іграшки для своїх малолітніх дітей, які були надані мамами – мешканками Татарбунар. Вручила речі волонтер, учасник ініціативної групи Олена Моканашу, яка також запросила мати чотирьох діток пані Вікторію і надалі заходити за речами для своєї малечі. 20 липня 2018 року до офісу Мережі правового розвитку завітала Анастасія Медяник, яка принесла речі для дитини віком до одного року життя та речі для вагітних. Також пані Анастасія змогла отримати по обміну речі для своїх діток. Прийом та видачу речей проводила Зінаїда Карпенко та її помічниця Ангеліна. Як сказала пані Зінаїда: «Ми завжди раді тим, хто має потребу у допомозі, та тим, хто може і хоче її надати. Отже, ми запрошуємо творити добро для дітей та робити свій внесок у цю добру справу».

Розвиваючи ініціативу «Від мами до мами», організатори акції спільно з керівником Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Леонідом Семененком провели зустріч з керівництвом Благодійного фонду «Еммануїл». Керівник фонду Анатолій Бабенко з радістю відповів на прохання мам і надав від фонду додаткову допомогу речами для проведення благодійної ярмарки.

Вже другий рік поспіль Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку, за сприяння БФ «Еммануїл» та міської влади,  проводить у Татарбунарах благодійну акцію «Шкільний ярмарок». Тож і цього року, в продовження ініціативи «Від мами до мами», спільно з волонтерами – молодими мамами, при підтримці міського голови Андрія Глущенка, 26 серпня  вже вдруге було проведено  благодійну акцію «Шкільний ярмарок».  О 10 годині ранку на площі біля міського фонтану волонтерки Татарбунарського офісу МПР Любов Голубенко та Зінаїда Карпенко розпочали вручення речей, які необхідні для дітей при підготовці їх до школи.

Багато містян та гостей міста із вдячністю прийняли їх, заощадивши таким чином немалі кошти, яких завжди не вистачає. Багато з тих, хто підходив до волонтерів, пропонував свої послуги з надання дитячих речей. Так, пані Ірина, мати трьох діток, принесла речі своєї доньки, з яких вона виросла, і в той же день інша мама, пані Тетяна, змогла отримати речі, які згодилися її доньці для підготовки до школи.

У розмові з мешканцями міста Любов Голубенко зазначила: «Ми завжди будемо раді таким добрим та ініціативним людям, готовим творити добро, своїми вчинками радувати тих, хто потребує нашої уваги».

Акція продовжується і буде поширена на сільські населені пункти району. Всього за час акції речі отримали більше 70 мешканців міста та району. Як зазначали більшість з отримувачів допомоги, така акція досить серйозно допомогла їм у вирішенні питань підготовки дітей до школи, та і не тільки. Речі, які залишилися, будуть передаватися до сільських шкіл району, аби вони були використані дітьми з сімей, що потребують допомоги.

Керівник офісу Леонід Семененко вважає, що такі заходи повинні стати одним з пріоритетів роботи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, оскільки вони дають можливість людям як ініціювати та впроваджувати важливі для громади справи, так і розвивати власний лідерський та організаторський потенціал.  «Твори добро!» – цей вислів  став девізом нашої акції, ми висловлюємо щиру вдячність усім тим, хто долучився до цієї благодійної акції, а також запрошуємо всіх небайдужих долучатися!» – говорить пан Леонід.

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією.

Прес-служба
Одеської обласної організації
ВГО «Комітет виборців України»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×