facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Від правової допомоги — до соціального згуртування. Як громадські організації впроваджують зміни

Дата публікації: 09.10.2023

Галина Колесник, керівниця комунікаційного кластеру Мережі правового розвитку

Із лютого 2023 року Мережа правового розвитку започаткувала програму підтримки та посилення спроможності локальних організацій реагувати на виклики війни. У її межах 15 членських ОГС Мережі правового розвитку та партнерів коаліції «Солідарність і справедливість» змогли посилити діяльність у правовому та інших напрямах, пов’язаних з відновленням громад, кризовим реагуванням, соціальним згуртуванням та розвитком ОГС.

Із лютого по вересень вони надали понад 2630 правових консультацій жителям/-ькам більше 20 громад Львівської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Запорізької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Житомирської, Сумської, Чернівецької, Миколаївської областей.

Завдяки тісній співпраці в межах проєкту із представниками Асоціації громадських радників України юристи локальних організацій отримали можливість вирішувати правові проблеми мешканців віддалених громад, які не мають належного доступу до кваліфікованої юридичної допомоги. У такій моделі співпраці громадські радники виявлять випадки правових проблем у громадян, залучають до комунікації юриста та у результаті отримують клієнта, який обізнаний про свої права та можливі шляхи вирішення своєї ситуації. Завдяки такому механізму співпраці вдалося надати кваліфіковану допомогу щодо 17 випадків.

Організації почали надавати послуги з психологічної допомоги, якою вже скористалися понад 180 мешканців громад, зокрема ВПО.

Завдяки активній участі у житті громад, учасники/-иці програми допомагають вирішувати конфліктні ситуації, пов’язані із масовими правовими проблемами, налагоджувати діяльність рад ВПО, сприяють соціальній інтеграції переселенців у життя громади, надають менторську підтримку у процесі створення нових громадських організацій, налагоджують механізми працевлаштування та участі в процесах прийняття рішень на місцевому рівні.

12 організацій продовжують отримувати підтримку у жовтні та листопаді для впровадження якісних змін у своїх громадах.

Історії про те, як громадські організації відповідають на виклики та впроваджують рішення нижче.

 Як на Львівщині налагоджують доступ до правосуддя у віддалених громадах

 Із лютого 2023 року Мережа правового розвитку підтримала ініціативу ГО «Молодіжний ініціативний центр» (м. Червоноград Львівської області). Організація системно допомагала двом віддаленим громадам ­– Белзькій та Добротвірській, які знаходяться поблизу кордону з Польщею. Обидві громади досі не мали постійного доступу до отримання правової допомоги. Завдяки системній роботі організації місцеві жителі усвідомили потребу у вирішенні правових проблем, органи місцевого самоврядування налагодили комунікацію з мешканцями віддалених сіл. Окрім того, розробляються і впроваджуються інструменти локальної демократії.

Доступ до правової допомоги на Хмельниччині. Про підходи до рішення низових організацій

Із лютого 2023 року Мережа правового розвитку в межах програми посилення спроможності локальних організацій реагувати на виклики війни підтримала ініціативу ГО «Подільська правова ліга» (м. Хмельницький), яку реалізувала команда із юристів та психологині. Робота передбачала виїзди до центрів зайнятості, місць компактного проживання, віддалених сіл, де здійснювали консультації безробітних, у тому числі людей з інвалідністю, малозабезпечених та ветеранів війни. Про системну роботу та використані підходи розповімо в цьому матеріалі. 

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×