Відбулася робоча зустріч представників підписантів Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні
Дата публікації: 09.07.2020
Автор: Олена Сінчук, менеджерка з організаційного розвитку ГС “Мережа правового розвитку”
9 липня 2020 року в Координаційному центрі з надання правової допомоги відбулася робоча зустріч, ініційована представниками неурядових організацій громадянського суспільства – підписантами Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні.
Нагадаємо, зазначений Меморандум був укладений 15 червня 2018 року між Координаційним центром з надання правової допомоги, Громадською спілкою «Мережа правового розвитку», Асоціацією юридичних клінік України, Громадською спілкою «Українська Гельсінська Спілка з прав людини», Всеукраїнською благодійною організацією «Українська фундація правової допомоги», Громадською організацією «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична Сотня» та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Право на захист».
Необхідність проведення зустрічі, перш за все, пов’язана із тим, що з часу підписання Меморандуму минуло більш як два роки та виникла потреба в спільному обговоренні проблемних питань щодо його практичної реалізації та удосконалення окремих положень.
За цей час багато чого змінилося у сфері доступу громадян до правосуддя: перед нами постали нові виклики у зв’язку з поширенням світом пандемії COVID-19. Карантинні обмеження, які у відповідь на цю загрозу змушена була запровадити українська влада, створили та продовжують створювати численні негативні наслідки як для окремих людей, так і для цілих громад та суспільства в цілому. Мільйони українців опинилися перед загрозою чи вже фактом втрати роботи, засобів до існування, житла, здоров’я та життя, порушенням їх трудових, майнових та інших прав.
У зв’язку з цим, надання вчасної правової допомоги тим людям, які безпосередньо опинилися у складних життєвих обставинах чи стали жертвами насилля, зловживань та свавілля, може суттєво зменшити негативний вплив цих та інших загроз, спричинених поширенням пандемії коронавірусу COVID-19, та стати своєрідним індикатором випробування «в дії» спільної роботи державних та недержавних надавачів правових послуг.
Під час зустрічі представники Сторін-підписантів згаданого меморандуму обговорили питання удосконалення існуючого механізму перенаправлення запитувачів правової допомоги з метою найбільш ефективного задоволення їх потреб, розроблення інструментів спільного моніторингу стану забезпечення прав і свобод людини, зокрема права на безоплатну правову допомогу, розроблення стандартів надання безоплатної первинної правової допомоги та інші питання.
За результатами проведеної зустрічі досягнуто домовленостей щодо:
- утворення робочої групи, яка працюватиме над удосконаленням та реалізацією окремих положень Меморандуму;
- розроблення та затвердження спільного плану дій (заходів) Сторін-підписантів, який міститиме практичні кроки із впровадження положень Меморандуму;
- розроблення механізму для проведення спільного моніторингу стану забезпечення конституційних прав і свобод людини, зокрема права на безоплатну правову допомогу, а також вивчення та узагальнення випадків, що можуть свідчити про порушення таких прав;
- актуалізація інформації про наявні засоби/сервіси, що можуть бути запропоновані Сторонами-підписантами Меморандуму для запитувачів правової допомоги;
- поновлення/актуалізація роботи в частині визначення можливих варіантів для пілотування моделі незалежного провайдера надання правових послуг, як це було передбачено за результатами робочої зустрічі в Міністерстві юстиції України в січні поточного року.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.