facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Відновити роботу суду в Станично-Луганському районі: Відкрите звернення до Уповноваженого з прав людини

Станиця-Луганська- це Україна? Таке питання виникає у багатьох жителів Станично-Луганського району, що на Луганщині. Протягом двох років цей районний центр знаходиться під контролем української влади. Але захист прав людини в ньому, на жаль, не на рівні цивілізованих країн.

Пряме ігнорування законів України «Про тимчасові заходи у зоні АТО», «Про звернення громадян» та інших підприємствами та навіть державними органами, спонукало громадських діячів на оприлюднення фактів порушення прав людини у районі.

Зокрема, однієї з найгостріших проблем захисту громадян – бездіяльності районного суду, який є важливим інструментом дотриання прав людини. На думку голови правління громадської організації «Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги» Миколи Філіппова, районна влада недостатньо працює для відновлення роботи районного суду.

Тому громадські активісти підготували відкрите звернення до Уповноваженого з прав людини у Верховній Раді України Валерії Лутковської.

Текст звернення подається.

б/н від 21.06.2016 р.

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Лутковській В.В.

(регіональному координатору в Луганській області Архіпову В.І.)

Громадська організація звертається до Вас с проханням посприяти у вирішенні питання щодо відновлення роботи Станично-Луганського районного суду, який вже тривалий час не працює.

02.07.2014 року під час здійснення антитерористичної операції на території Станично-Луганського району Луганської області було пошкоджено будівлю Станично-Луганського районного суду за адресою: смт. Станиця Луганська, вул. Барбашова, 1, внаслідок чого подальша робота суду за вказаною адресою виявилася неможливою.

Відповідно до розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 02.09.2014 року за №2710/38-14, робота Станично-Луганського районного суду тимчасово призупинена, територіальна підсудність Станично-Луганського районного суду Луганської області передана до Новопсковського районного суду Луганської області.

Згідно з розпорядженням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 25.01.2016 року за №6/0/38-16 були внесені зміни до розпорядження ВССУ від 02.09.2014 року за №27/0/38-14, а саме територіальна підсудність цивільних справ, справ про адміністративні правопорушення, адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, кримінальних проваджень Станично-Луганського районного суду Луганської області була передана Біловодському районному суду Луганської області.

12.08.2014 року територію смт. Станиці Луганської звільнено ЗСУ та у теперішній час вона знаходиться під контролем української влади. У вказаному смт. відновлено електропостачання, газопостачання, засоби телефонного зв’язку, Інтернет-зв’язку, працюють відділення пошти.

Станом на теперішній час, в смт. Станиця Луганська та в Станично-Луганському районі відновили роботу органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи поліції та прокуратури.

Разом з тим, роботу Станично-Луганського районного суду до теперішнього часу не відновлено, що унеможливлює звернення різних верств населення, у т.ч. соціально незахищених, до суду з метою захисту та поновлення своїх прав та свобод, гарантованих Конституцією і законами України (відстань між Станично-Луганським та Біловодським районами становить майже 100 км, що займає приблизно дві години руху на автотранспорті та коштує у теперішній час більше 150 грн.), тобто має місце порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

Наша громадська організація, здійснюючи свою діяльність з приводу надання безоплатної інформаційно-правової допомоги населенню, постійно стикається з проблемою доступу до правосуддя. Віддаленість найближчого суду, до якого можна звернутися за захистом своїх прав, ускладнює можливість дотримання строків, а вартість проїзду не дозволяє бути присутнім на кожному судовому засіданні.

Крім того, відсутність суду на території Станично-Луганського району значно ускладнює роботу правоохоронних органів у частині додержання строків кримінального та адміністративного судочинства, зокрема у справах про порушення державного кордону, які розглядаються протягом доби.

Довідково: Станично-Луганський район — найбільший за площею (1 900 км²) район Луганської області. Районний центр – смт. Станиця Луганська. Населення становить 49 870 осіб (на 1 серпня 2013 року). Протяжність Державного кордону з РФ в районі – 130 км. Адміністративно-територіально район поділяється на 2 селищні ради та 16 сільських рад, які об’єднують 49 населених пунктів (2 смт., 41 село, 6 селищ міського типу) і підпорядковані Станично-Луганській районній раді. Адміністративним центром є смт. Станиця Луганська.

Місцевою владою неодноразово направлялись звернення з цього питання до Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Вищого Спеціалізованого Суду України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ТУ ДСА в Луганській області. З отриманих відповідей видно, що найближчим часом роботу Станично-Луганського районного суду відновлено не буде.

Враховуючи викладене, з метою поновлення порушених прав громадян на доступ до правосуддя, відповідно до наказу ДСА України №124 від 22.09.2014 року, просимо Вас посприяти найскорішому відновленню роботи Станично-Луганського районного суду.

З повагою

Голова правління ГО «Станично-Луганський
центр правової інформації та юридичної допомоги»
Микола Філіппов

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×