facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як створити сприятливі умови для роботи релокованих підприємств у громадах

Дата публікації: 17.10.2022

Із 24 лютого 2022 року Мережа правового розвитку (МПР) консультативно підтримує  представників малого та середнього бізнесу та переймається проблемними питаннями, з якими стикається бізнес в умовах воєнного стану.  Малий та середній бізнес є рушійною силою економіки країни, тому важливо комунікувати з бізнесом та сприяти його розвитку. 

На фото: Воркшоп “Бізнес Змістів” у м. Коломия в середині травня. Фото: Facebook-сторінки “Вулик Змістів” .

За підтримки Мережі проводяться зустрічі з представниками місцевого та релокованого бізнесу, зокрема в м. Коломия за ініціативи команди “Вулика змістів”, що сприяє розвитку партнерства та згуртування.

Ще одним дієвим способом комунікації стало опитування серед представників малого і середнього бізнесу “Податки та релокація для малого і середнього бізнесу в умовах повномасштабної війни в Україні”, в якому взяли участь 15 респондентів.

Підприємства продовжують релокуватися до західних регіонів України. За статистикою найбільша кількість підприємств релокувалися до Львівської області – 29% підприємств, до Закарпатської – 18% та до Чернівецької – 13%.

Основною проблемою під час релокації залишається розселення працівників та пошук нових співробітників, а також відновлення логістики, закупівля сировини і пошук ринків збуту.

МПР ознайомилася з досвідом Закарпаття щодо взаємодії органів місцевого самоврядування та бізнесу. Авторка матеріалу про те, як на Заркапатті підтримують бізнес, консультантка з питань фінансів і оподаткування Анна Карпенко підсумувала успішні практики підтримки релокованого бізнесу та сформувала універсальні рекомендації створення сприятливих умов ведення бізнесу релокованих підприємств для органів місцевого самоврядування (ОМС).

Налагодження комунікації

Передусім бізнес потребує зрозумілого для нього способу комунікації з місцевою владою. Для цього варто визначити у громаді особу, відповідальну за спілкування, координацію та інтеграцію з представниками релокованого бізнесу. Бажано, щоб ця особа була в штаті ОМС та мала можливість приділяти цим питанням більшість робочого часу.   

Залучення ЦНАПів

На підсилення інтеграційних спроможностей громади також варто розширити повноваження ЦНАПів  наступними функціями:

  • Організація процесу поселення працівників релокованих підприємств на короткостроковий та середньостроковий період. Для цього пропонується актуалізувати та підтримувати актуальним перелік об’єктів комунальної власності, в яких є можливість розміщувати внутрішньо переміщених осіб з числа працівників релокованих бізнесів, налагодити співпрацю з місцевими ріелторами та сформувати переліки власників приватного житла, які готові надавати його для проживання вимушених переселенців.
  • Підтримка процесів комунікації та координації між представниками органів місцевого самоврядування, місцевого та релокованого бізнесу. Пропонуємо  на базі  ЦНАПів організувати гарячу лінію консультування для представників бізнесу, а також проводити періодичні зустрічі між представники ОМС та бізнесу. 
  • Надання консультацій щодо реєстрації за новим місцезнаходженням та сплати місцевих податків.
  • Просвітницька та консультативна діяльність щодо актуальних для представників бізнесу змін у законодавстві.
  • Поширення інформації та консультування щодо актуальних програм підтримки малого та середнього бізнесу від держави.

Підсвітити” переваги громади

Другим важливим аспектом для підтримки релокованого бізнесу є певне розуміння перспективи роботи в конкретній громаді. Для цього доцільно актуалізувати стратегії розвитку громад та внести відповідні зміни, пов’язані з релокацією бізнесу та персоналу, максимально залучивши до цього процесу представників місцевого та релокованого бізнесу.

Забезпечити додаткові можливості для бізнесу

Для стимулювання та підтримки місцевого та релокованого бізнесу ОМС можуть розглянути можливість створення технологічних або індустріальних парків. Це не лише об’єднання наукової та підприємницької діяльності, а й створення особливих економічних, юридичних і податкових умов.

Так, в умовах воєнного стану на Закарпатті був зареєстрований перший індустріальний парк “Марамуреш”, який спеціалізується на меблевому виробництві і передбачає створення нових робочих місць у регіоні.

Співпрацювати з громадськими організаціями

Для реалізації зазначених пропозицій органам місцевого самоврядування доречно  залучати активні місцеві організації громадянського суспільства (ОГС), які мають напрацювання чи досвід роботи із релокацією та бізнесом. Такі ОГС можуть посилити місцеве самоврядування у частині реалізації заходів з підтримки місцевого та релокованого бізнесу, а також допоможуть залучати ширше коло осіб до процесу бізнес-інтеграції у громаді.

Отримати консультації для малого і середнього бізнесу з юридичних питань та питань оподаткування можна:

  • телефоном 096-032-35-38,
  • написавши на email: bizconsult@ldn.org.ua

Консультантка на зв’язку із 11:00 до 13:00, понеділок – п’ятниця.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×