Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Завершився 4 модуль Школи експертів місцевого самоврядування

Четвертий модуль Школи експертів у галузі місцевого самоврядування відбувся 22-23 вересня 2017 року в Івано-Франківську.

Під час дводенного тренінгу члени Мережі правового розвитку поповнили знання та закріпили свої навички у напрямках публічного виступу, роботи з аудиторією, а також дізналися про світові практики е-врядування та його сучасний стан в Україні.

У перший день заходу тренер Руслан Бахтиєв працював з учасниками над тим, аби сформувати міцні навички з підготовки та виголошення промов, допомагав засвоїти прийоми публичного виступу, налагодити контакт з аудиторією, а також показував значення інтерактивних форм під час работи з публікою.

В якості інсайту можна взяти пораду завжди враховувати особливості конкретної аудиторії: її ставлення до вас як до речника, як і ставлення до певної ситуації, рівень підготовки слухачів, інтереси тощо.

Під час такої нестандартної вправи як прочитання вірша Ліни Костенко, на практиці виявилося, що кожен зробив свої акценти в однаковому тексті, кожен побачив свою мораль. Так само і з будь-яким виступом – кожен бачить те, що до нього ближче.

Прослуховуючи публічні виступи відомих особистостей, учасники надихалися, брали влучні техніки риторики, а потім писали і власні тексти для виступів, із якими підуть у громади.

На другий день заходу тренерки зі всеукраїнської платформи електронного врядування та демократії “Розумне місто” Євгенія Поремчук та Алла Погонець розповідали про переваги електронних послуг та ділилися практиками Естонії, де чиновники приходять на роботу не з теками паперів, а …. з планшетами.


На фотографіях робочого столу у кабінеті мера в Естонії до е-реформації була купа паперу, тепер лиш один комп`ютер. Причому, прийняття законів у сфері електронних послуг не спричинило скорочування штату робітників. Натомість тепер все стало отримати набагато простіше: реєстрації, довідки – все це перетворилося на питання лічених хвилин.

За два насичених дні Школи експертів у галузі місцевого самоврядування учасники отримали нову порцію натхнення, наснаги та жаги змінювати свої громади із сучасними знаннями та навичками.


Автор матеріалу: Наталія Бурило, менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку


Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×