Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

ЗАЯВА ПРАВЛІННЯ МЕРЕЖІ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ ЩОДО ВИХОДУ ЗІ СКЛАДУ МЕРЕЖІ ЧАСТИНИ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

11.12.2020

Завжди непросто розлучатися. Особливо з тими, з ким пліч-о-пліч і не один рік раділи успіхам і долали труднощі. Та іноді навіть найкращі друзі не погоджуються у поглядах і розходяться на життєвих роздоріжжях. Це нормально, кожен вільний обирати той шлях, який вважає правильним.

І таким правом скористалися наші колеги з Херсону, Одеси, Тернополя, Нікополя Дніпропетровської обл., Білозерки Херсонської обл. та Чугуєва Харківської обл. Щиро бажаючи їм лише успіхів у подальшому розвитку вже за межами нашої Мережі, ми все ж закликаємо наших колег утриматися від необґрунтованої критики членських організацій Мережі правового розвитку та спілки в цілому.

Наші розбіжності у поглядах на організацію співпраці та розвиток спілки, що виникли раніше і продовжувалися тривалий час, особливо загострилися під час Загальних зборів спілки, які відбулися наприкінці лютого 2020 року. Ці збори залишили багато невирішених питань.

За майже рік існування Правління минулого скликання, що було обране під час лютневих зборів спілки, не було зроблено нічого для вирішення внутрішніх протиріч. Всі заклики до роботи та знаходження компромісних рішень були проігноровані, незважаючи на те, що ключовий закид про нібито невідповідність фінансової звітності був спростований висновком незалежного аудиту. Існувати далі в цьому стані було непродуктивно.

Членські організації Мережі, які не змирилися з цією безперспективною ситуацією, звернулися до Н.Бімбірайте, тодішньої Голови Правління спілки, зі статутною вимогою скликати позачергові Загальні збори. Більше того, з метою підготовки та проведення зборів у максимально інклюзивний та демократичний спосіб, ці організації ініціювали створення робочої групи, до складу якої ввійшли представники, делеговані від усіх регіонів Мережі правового розвитку. Робоча група напрацювала проєкти рішень, що мали вирішити внутрішню кризу.

Однак ці пропозиції знову залишились не почутими нашими колегами. Відповідно до Статуту Мережі правового розвитку членські організації спілки, які ініціювали проведення позачергових Загальних зборів, не отримавши у визначений Статутом строк належної реакції на свою ініціативу, скористалися своїм правом самостійно скликати та організувати проведення Загальних зборів. Як і визначено Статутом Мережі правового розвитку оголошення про скликання, дату, час, місце проведення та проєкт порядку денного зборів був оприлюднений у належний строк на офіційному веб-сайті Мережі правового розвитку.

Впродовж організації та проведення Загальних зборів Мережі правового розвитку, які відбулися 11 листопада 2020, були створені всі можливості для участі та висловлення своєї позиції представникам всіх членських організацій Мережі. Рішення цих зборів, які базувалися на попередніх напрацюваннях робочої групи, були ухвалені за необхідного кворуму з дотриманням всіх процедурних та статутних норм. Збори дозволили нарешті подолати затяжну управлінську кризу в спілці. Більшість членських організацій Мережі підтримала курс на збереження та реформування спілки. Ми ще раз наголошуємо на основному повідомленні листопадових зборів: ми сповнені надією, що всі без виключення учасники Мережі готові консолідувати свої зусилля на подальший розвиток Мережі та організацій, що її складають, а не сприйматимуть ухвалені Загальними зборами рішення як перемогу однієї групи організацій, чи однієї візії подальшої діяльності Мережі та поразку іншої.  

Мережа правового розвитку залишається вірною своїм місії та цінностям, відкритою до дискусії та співпраці у сфері вдосконалення доступу до правосуддя та управоспроможнення людей. Діяльність Мережі правового розвитку з дотриманням всіх взятих на себе попередньо зобов’язань продовжує зосереджуватися на посиленні правових можливостей, захисті прав та свобод людей та розвитку громад.

Максим Ільчишен, Голова Правління Мережі правового розвитку

Євген Полтенко, Виконавчий директор Мережі правового розвитку

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×