facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Активіст довів: рішення про об’єднання територіальних громад сільрада прийняла з порушеннями

Дата публікації: 28.01.2020

Автор: Чугуївська правозахисна група.

Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку допомогли  громадському активісту через суд довести, що селищна рада прийняла рішення про добровільне об’єднання територіальних громад з порушеннями законодавства.

Пан Михайло з Харківщини звернувся до Офісу при Чугуївській правозахисній групі з твердим наміром добитися справедливості і захистити права громад 8 навколишніх сіл у складі трьох селищних рад.
Під час консультації, яку проводив адвокат Роман Лихачов, чоловік розповів, що Андріївська селищна рада Балаклійського району на своїй сесії вирішила надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад, але процедура ця була проведена незаконно та з численними порушеннями.
Активіст зазначив, що зокрема не була врахована думка громади, сільрада належним чином не повідомила людей про те, що розглядатиме та прийматиме рішення. Відтак  має місце порушення прав та інтересів громади, і пана Михайла як її представника.

  • Відповідно до ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування», одними із основних принципів місцевого самоврядування є законність та гласність. З огляду на це, всі дії, а особливо прийняття рішень стосовно подальшої долі селища та об’єднання в одну територіальну громаду із іншими селами та селищами, повинно бути законним та прийнятим відповідно до думки громади, – коментує Роман Лихачов.

Він допоміг активісту скласти позовну заяву  і супроводжував справу в суді. У позові пан Михайло просив суд скасувати незаконне рішення Андріївської селищної ради та  зобов`язати голову сільради ініціювати проведення громадського обговорення щодо добровільного об`єднання територіальних громад Андріївської сільради (смт. Андріївка), Пришибської (села Пришиб, Явірське, Покровське) та Міловської (села Мілова, Криничне, Первомайське, Червоний шлях) в Андріївську об`єднану територіальну громаду з адміністративним центром в смт. Андріївка Балаклійського району відповідно до Розпорядження КМУ від 23.09.2015 року №991-р “Про затвердження перспективного плану формування територій громад Харківської області”.

Під час слухання справи за допомоги адвоката позивач зміг довести, що процедура прийняття спірного рішення дійсно була порушена.  Отже Харківський окружний адміністративний суд з огляду на норми Закону України «Про доступ до публічної інформації»Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», регламенту Андріївської селищної ради, фактичних обставин справи та наданих доказів вирішив, що відповідне рішення сільрада прийняла з порушеннями порядку – і скасував його.

*Посилання на рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/86546410

 P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×